![]()
TONEEL
2012
- Een Abel spel van Lanseloot van Denemerken. Hoe hi wert minnende ene joncfrou, die met synder moeder diende. Naarden, In den Toren, z.j. Gebonden. 57 p. Torenreeks 20. Ingeleid en van toelichtingen voorzien door L Daniels. xM 8019 Euro 6.00
- Le Boeuf sur le Toit. De buffel op zolder. Academie Minerva, 1988. Geniet. 32 p. Ills. - xR 2944 Euro 6.00
ADRIAANSE, Willem. [=W.A. Hoogerwerff]. Een-akters. Em, dramatische schets. Het Schot, een spel van werkelijkheid en droom. Het diner, spel van spot. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1919]. Ingenaaid. 100 p. Tooneelbibliotheek 4, nr. 7. xR 4448 Euro 8.00
AKEN, Lucie J.N.K. van. Catalogus Nederlands Toneel. Deel I: Oorspronkelijke stukken. Deel II: Vertalingen en bewerkingen. Bijzondere genres. Deel III: Geschiedenis. Drie delen. Amsterdam, Stadsdrukkerij 1954/56. Gebonden. V + 562 + 470 + 247 p. Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam. [Deel III, Vlek op schutblad]. xL 5591 Euro 60.00
ALBACH, Ben. Duizend jaar toneel in Nederland. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, 1965. Or. omslag. 136 p. Ills. Fibulareeks 7. xK 5491 Euro 8.50
ALBACH, Ben. Jan Punt en Marten Corver. Nederlandsch tooneelleven in de 18e eeuw. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1946. Gebonden. 205 p. Patria reeks XXXVI. xK 6765 Euro 8.50
ALBACH, Ben. Jan Punt en Marten Corver. Nederlandsch tooneelleven in de 18e eeuw. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1946. Gebonden S.O. 205 p. Patria reeks. - xK 6766 Euro 9.00
ALBACH, Ben. Jan Punt en Marten Corver. Nederlandsch tooneelleven in de 18e eeuw. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1946. Gebonden S.O. 205 p. Patria reeks XXXVI. xL 3469 Euro 9.50
ALBACH, Ben en H. van den Bergh e.a. Scenarium. Deel 1. Met bijdragen van: Ben Albach, H. van den Bergh, J.M. Bordewijk-Knotter, R.L. Erenstein, Cor Geljon, H.H.J. de Leeuwe. Zutphen, De Walburg Pers, 1977. Ingenaaid. 127 p. Scenarium: Nederlandse reeks voor theaterwetenschap. xR 1664 Euro 7.00
ALBEE, Edward. Kleine Alice, toneelspel in drie bedrijven. Nederlandse vertaling Ernst van Altena. [Tiny Alice]. Amsterdam, Van Ditmar, 1965. 2e druk. Paperback. 144 p. - xW 2464 Euro 7.00
AUSTEN, Steve. (ed). Marge theater in Nederland. 10 jaar Shaffy. Utrecht, Het Spectrum, 1980. Paperback. 148 p. + Register. - xK 9054 Euro 11.50
BABEL, Isaak. Verzameld werk deel II: Toneelstukken & Brieven. Uit het Russisch vertaald en met een nawoord door Charles B. Timmer. Amsterdam, Meulenhoff, 1979. Gebonden S.O. 545 p. - xH 6275 Euro 13.50
BECKETT, Samuel. En attendant Godot. Paris, Les Editions de Minuit, 1970. Orig. wrappers. 135 p. - xR 2693 Euro 9.00
BECKETT, Samuel. Ends and Odds. Eight new dramatic pieces. New York, Grove Press, 1977. Second printing. Bound. 128 p. First Evergreen Edition 1976. xP 0881 Euro 13.50
BECKETT, Samuel. Fin de partie. Paris, Les Editions de Minuit, 1989. Or. wrappers. 113 p. [bibliotheekstempels]. xL 1866 Euro 9.00
BECKETT, Samuel. Fin de partie. suivi de Actes sans paroles I. Paris, Les Editions de Minuit, 1969. Or. wrappers. 125 p. - xR 2692 Euro 10.00
BECKETT, Samuel. Pas suivi de quatre esquisses. Paris, Les Editions de Minuit, 1990. Or. wrappers. 98 p. - xK 1440 Euro 20.00
BECKETT, Samuel. Wachten op Godot, Eindspel, Krapp's laatste band, Gelukkige dagen, Spel. Vertaling Jacoba van Velde. Amsterdam, De Bezige Bij, 1965. 1e druk Paperback 206 p. LRP 127. Omslag Karel Beunis. xK 9906 Euro 15.00
BEER, Paul de. A. Ein Theaterstuck. [Den Haag, A-Verlag, 1925]. Oorspr. omslag. 117 p. Nachwort. Referenzliste. Als Geleitwort. Aus Presse-Besprechungen; Carry van Bruggen, Henri van Booven Luc. Willink en vele anderen. Ehren-Comite. Met losse bijlage. xB 1807 Euro 25.00
BEER, Taco H. de en H. Trip. Tooneel en muziek in de hoofdstad. Treurige herinneringen en blijde vooruitzichten. Kuilenburg, Blom & Olivierse, 1890. Herbonden. 108 p. - xB 8749 Euro 15.00
BERGER, Ludwig. Eenheid door Oranje. Tooneelspel in vijf bedrijven (1660-1673). Met prologen en een epiloog van Anton van Duinkerken. Ingeleid door Eduard Verkade. Amsterdam, H.J. Paris, 1938. Oorspr. omslag. 103 p. - xL 0138 Euro 10.00
BERGH, H. v. / P. Beugels / Ben Bos e.a. Facetten van vijftig jaar Nederlands toneel 1920 - 1970. Amsterdam, Moussault, 1970. Gebonden. 236 p. Ills. T.g.v. 150 jaar bestaan van het Nederlands Toneelverbond. xW 9279 Euro 13.50
BERGH, H. van den. De neven. Programma voor de tooneelvoorstelling t.g.v. het elfde lustrum van de letterkundige gymnasiasten-vereeniging D.V.S. Amsterdam, [ca.1937]. Geniet. 8 p. - xB 4978 Euro 6.50
BERGH, H. van den. Teksten voor toeschouwers. Inleiding in de dramatheorie. Muiderberg, Dick Coutinho, 1983. 2e druk. Paperback. 174 p. Ills. - xL 9153 Euro 8.00
BERNUS, Alexander Freiherr von. Guingamor der getreue Eckart. Zwei Dramen. Munchen, R. Riper & Co., z.j. Ingenaaid. 190 p. - xL 3792 Euro 20.00
BERTISCH, Klaus & Willem Bruls. (ed.). Life with an idiot. Opera in twee bedrijven en vier scenes. Libretto van Viktor Jerofejev. Amsterdam, De Nederlandse Opera, 1992. Oorspr. omslag. 112 p. Ills. Wereldpremiere 13 april 1992 Het Muziektheater Amsterdam. Opdrachtwerk Eduard van Beinum Stichting. xK 6406 Euro 9.00
BLIJSTRA, R. Graphische voorstelling. Amsterdam, P.H. Vermeulen, 1930. Ingenaaid. 95 p. - xK 8412 Euro 8.00
BOER, Lodewijk de. De Kaalkop luistert, De verhuizing, Borak valt, Darts. Amsterdam, De Bezige Bij, 1969. 1e druk. Paperback. 192 p. LRP 295. - xW 6199 Euro 7.00
BORDEWIJK, F. Drie tooneelstukken. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1940. Ingenaaid. 192 p. Inhoud: Sumbo N.V. / Driehoek met den huisgenoot. / De stier van Opland. Omslag licht verkleurd. xK 8453 Euro 25.00
BOUDIER BAKKER, Ina. Het hoogste recht. Tooneelspel in vier bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1926. 4e druk. Gebonden. 142 p. - xK 5010 Euro 7.00
BOUDIER BAKKER, Ina. Verleden. Drama in drie bedrijven. Nederlandsche Bibliotheek, 1926. 2e druk. Ingenaaid. 72 p. - xK 5004 Euro 6.00
BOUDIER BAKKER, Ina. Verleden. Drama in drie bedrijven. Nederlandsche Bibliotheek, 1926. 2e druk. Gebonden. 72 p. - xM 9258 Euro 7.00
BOUDIER BAKKER, Ina. Verleden. Drama in drie bedrijven. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1903]. Ingenaaid. 80 p. - xB 8039 Euro 9.00
BOUTENS, P.C. Spel van Platoon's Leven. J. Waltman Jr. Delft 1908. Oorspr. omslag 38 p. Op te voeren door leden van het Delftsch Studentencorps op woensdag 1 en vrijdag 3 juli, t.g.v. het XIIe lustrum... [iets roestvlekkig] xB 1330 Euro 20.00
[BOUWMEESTER, Louis]. Feest-Uitgave t.g.v. 25 jarig jubileum van den Heer Louis Bouwmeester Nederlandsch Tooneelspeler. 1862-1887. Z.p. 1887. Oorspr. omslag. 14 p. Ills. - xB 1749 Euro 12.50
BOUWMEESTER, Louis. In memoriam Louis Bouwmeester 1842-1925. Amsterdam, 1925. Oorspr. omslag. N.p. Samengesteld en uitgegeven bij gelegenheid van de eere-tentoonstelling gehouden juni 1925 door De Veree. "Het Tooneel-Museum" te Amsterdam. Met 30 portretten. xK 8089 Euro 8.00
BRAMMETJE. Cor Ruys. Maastricht, Leiter-Nypels, z.j. [1946]. Gebonden. 176 p. Ills. - xK 5632 Euro 10.00
BRANDT VAN DOORNE, C.P. Hanna. Toneelstuk in 5 bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1916]. Ingenaaid. 110 p. Toneelbibliotheek III, nr 19. xR 4449 Euro 8.00
BRANS, Hans. DOL. Dooltocht door het leven. Een toneelstuk. Weidum Hans Brans 2001. Paperback 80 p. met flyer van Posthuistheater Heerenveen xK 4824 Euro 9.00
BRECHT. Revue Obliques. Bertold Brecht. Revue Obliques Numero 20-21. Nyons, 1979. Broche. 304 p. Ills. - xK 9050 Euro 30.00
BREDERO, G.A. Spaanschen Brabander, Jerolimo. Utrecht, De Roos, 1973. Gebonden. 124 p. Oplage 175 exx. Illustraties Lex Metz. Letter en typografie Dick Dooijes. Gedrukt in zwart en paars. xK 9278 Euro 60.00
BREDERO, G.A. Toneelspelen. Samengesteld en ingeleid door A. Keersmaekers. Amsterdam, Elsevier, 1979. Gebonden. 186 p. Bibliotheek der Nederlandse Letteren xM 3917 Euro 9.00
BROECK, Walter van den. Het wemelbed. Een toneelstuk in 6 taferelen. Schoten/Baarn, 1986. 1e druk. Paperback. 68 p. - xL 9397 Euro 7.00
BROECK, Walter van den. Tien jaar later: 't Jaar 10. Antwerpen, Manteau, 1982. Oorspr. omslag. 62 p. NVT Cahier nr. 3. xL 9396 Euro 7.00
BROMET, Joop. Conny Stuart. Een theaterleven. A.W. Bruna & Zoon, Utrecht/Antwerpen, 1975. Paperback Ills. 192 p. - xR 0889 Euro 8.00
BUSSINK, Gerrit. (ed.). Toneelgroep Sater 1976-1979. Opkomst en neergang van een Hollands familiebedrijf. De juf van de Czaar Peterstraat. Het verhoor. Isotopen op zaterdag. Baarn, Wereldvenster, 1981. Gebonden S.O. 212 p. - xL 8841 Euro 8.50
CANTER, Bernard. Dramatische Werken: Medea, De bron der jeugd, De gijzelaars. Amersfoort, Valkhoff, 1913. 1e druk. Ingenaaid. 331 p. - xK 6400 Euro 13.50
CAPPA, Marina en Roberto Nepoti. Dario Fo. Roma, Gremese Editote, 1982. Large Paperback. 142 p. Ills. Teatro Italiano 3. xB 0210 Euro 15.00
CHEVOT / DURU. De Klokken van Corneville. Opera-Comique in drie bedrijven (4 tafereelen) van Chevot en Duru. Muziek van Rob Planquette. Amsterdam, Schouwburg-Maatschappij, [1928]. Geniet. 24 p. tekstboekje xB 1755 Euro 8.00
CLAUS, Hugo. Een bruid in de morgen. Toneelspel in vier bedrijven. Amsterdam, De Bezige Bij/Ontwikkeling, 1963. 8e druk. Pocket 160 p. LP 45. - xK 5283 Euro 6.00
CLAUS, Hugo. Mama, kijk, zonder handen! Een komedie in vier bedrijven. Amsterdam, De Bezige Bij, 1961. 2e druk Pocket 134 p. LP 23. - xM 3321 Euro 7.00
CLAUS, Hugo. Morituri. Libretto. Amsterdam, De Bezige Bij, 1968. 1e druk. Paperback. 70 p. LRP 269. - xL 0968 Euro 9.00
CLAUS, Hugo. Premiere. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1958. Or. omslag met stofomslag. 108 p. Bij deze voorstelling zijn in volgorde van opkomst betrokken: Hugo Claus, Karl Guttman, Han Bentz van den Berg, Wim Vesseur, Coen Flink, B. Stroman, Johan Bendien. Foto's van Maria Austria. xK 5615 Euro 10.00
CLAUS, Hugo. Suiker. Amsterdam/Antwerpen, De Bezige Bij/Ontwikkeling, 1958. 1e druk. Paperback 175 p. LP 17. - xB 8257 Euro 7.00
CLAUS, Hugo. Vrijdag. [Toneelstuk in vijf scenes]. Het Laatste Nieuws/Paperview, Z.p., z.j. Gebonden S.O. 123 p. 2§ xR 3137 Euro 8.00
COOLEN, Antoon. Sawitri. Oosters spel van de liefde en de dood. Toneelspel in drie bedrijven. 's-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, z.j. Paperback. 100 p. - xK 7547 Euro 9.00
COPPIETERS, Franz. (ed.). Het hedendaags toneel in Belgie. Brussel, Belgisch Instituut voor Voorlichting en Documentatie, 1969. Ingenaaid. 125 p. Ills. Belgische tijdingen. xK 5831 Euro 8.00
CORSARI, Willy. Liedjes en herinneringen. 's-Gravenhage, Leopold, 1972. Paperback. 143 p. Ills. - xH 9219 Euro 8.00
CREMER, Jan. The late late show & Oklahoma motel, toneel. Utrecht, Bruna, 1969. Pocket. 128 p. Zwarte beertje 1322. Met foto's xC 1407 Euro 6.00
CROISET, Max. De medeplichtigen. Toneelspel in twee bedrijven. Gevolgd door Amphitryon. 's-Gravenhage, A.A.M. Stols, 1957. 1e druk. Gebonden S.O. 114 p. Van Dijk 985. Stofomslagontwerp: Th. de Haan. xM 2186 Euro 10.00
CROISET, Max. Toneelwerk. Hamlets vader. Kettingreactie. Sonja. 's-Gravenhage, A.A.M. Stols/ J. P. Barth, 1960. 1e druk. Gebonden S.O. 254 p. - xH 1993 Euro 10.00
DEFRESNE, A. 1948 Anno Christi zinnenspel in drie bedrijven. Amsterdam, Amsterdamsche Boek- en CourantMij., 1948. Ingenaaid. 85 p. N.a.v. het 59-jarig jubileum van H.M. de Koningin . xL 0304 Euro 8.00
DEKKING, Henri. Kwakzalvers. Een vroolijk spotspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1917. Ingenaaid. 96 p. Tooneelbibliotheek. xR 4445 Euro 8.00
DIERCKS, Louk. Gijsbert van Amstel. P.R. van Amelrooij, Houten 1967. Oorspr. omslag 56 p. genummerd: 421/1500 xB 3576 Euro 10.00
DIERCKS, Louk. Gijsbert van Amstel. Houten, Van Amelrooij, 1967. Oorspr. omslag. 56 p. Genummerd 987/1500 exx. xR 2471 Euro 10.00
DONKER, Anthonie. Ik zoek Christenen. Spel van Ahasverus in tien tooneelen. Utrecht, W. de Haan, 1947. Gebonden. 231 p. - xM 7357 Euro 9.00
DUBOIS, Pierre H. Kaleidoscopie van een acteur. Profielen van Paul Steenbergen. 's-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1985. Gebonden. 215 p. Ills. - xK 1928 Euro 10.00
DUMAS, A. en F. GAILLARDET. De toren van Nesle. Drama in vijf bedrijven. Vertaling M.G.L. van Loghem. Inleiding L.S. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1913]. Gebonden. VI + 90 p. Tooneelbilbliotheek o.l.v. L. Simons. xR 4423 Euro 6.50
DYER, Charels. Knippen en scheren. [Staircase]. Vertaling Gerard Reve. Utrecht, Veen, 1989. Paperback 96 p. - xL 0749 Euro 10.00
EEKHOUT, Jan H. De Anti-Christ mystisch kerstspel der toekomst en Kleine balladespel van den dood. Lochem, De Tijdstroom, 1939. Gebonden. 54 p. Oplage 500 exx. Mooi exemplaar. xK 5246 Euro 11.50
EMANTS, Marcellus. Om de mensen. Toneelspel in drie bedrijven. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, z.j. Or. omslag. 96 p. [Vlekje op omslag]. xL 0247 Euro 16.00
ENGELMAN, Jan. Prinses Turandot. Een Chinoiserie in vijf acten. Rotterdam, Vox Romana, [1936]. Gebonden. 109 p. Egelantier nr. 1. Vrij bewerkt naar het tragi-comische sprookje van Carlo Gozzi. Egelantier nummer een. [vlekje op band]. xK 8912 Euro 8.00
EPEN, J. van. Als de kersen bloeien. Tooneelspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1917]. Ingenaaid. 80 p. Tooneelbibliotheek IV, nr 1. xR 4446 Euro 8.00
ERTS. Letterkundig jaarboek Erts 1930. Verzen, proza, drama, essay. Amsterdam, A.J.G. Strengholt, 1930. Handgebonden, halfleer, 192 p. Samengesteld door D.A.M. Binnendijk, Menno ter Braak, C.J. Kelk, Lou Lichtveld en Henrik Scholte. xB 8354 Euro 30.00
EVERTS, J. De verleider. Tooneelspel in een bedrijf. Amsterdam, Mij voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 31 p. Tooneel Bibliotheek. xL 0514 Euro 7.00
EVERTS, J. De verleider. Tooneelspel in een bedrijf. Amsterdam, Mij voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1912]. Ingenaaid. 31 p. Tooneelbibliotheek nr. 4. xR 4442 Euro 10.00
EVERTS, J. Kracht naar kruis. Tooneelspel in een bedrijf. Amsterdam, Mij voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 29 p. Tooneel Bibliotheek. xL 0512 Euro 7.00
FABRICIUS. Eenzaam. Bussum, J.A. Sleeswijk, [1907]. Oorspr. omslag. 135 p. - xB 1684 Euro 12.00
FOCQUENBROCH, W.G. van. De Min in 't Lazarushuis. Rotterdams Toneel z.j. Oorspr. omslag Ills. n.p Programmaboekje. Illustraties Nicolaas Wijnberg, tekstverzorging Rob Nieuwenhuijs. xL 8710 Euro 10.00
FRANK, Dimitri Frenkel. Pas op dat je geen woord zegt. Een komedie. Amsterdam, De Bezige Bij, 1963. Paperback. 99 p. Toneelgroep Studio. Studioreeks 2. xP 1516 Euro 7.00
FRANSEN, J. Les Comediens Francais en Hollande au XVIIe et au XVIIIe siecles. Paris, Librairie Ancienne Honore Champion 1925. Oorspr. omslag Ills. onafgesneden IV + 477 p. Bibliotheque de la Revue de Litterature Comparee Tome XXV. Imprime en Hollande xL 4556 Euro 30.00
FRY, Christopher. Als een Phoenix, een blijspel. Vertaald door Bert Voeten. Amsterdam, De Beuk, 1957. Ingenaaid. 37 p. Deel drie zesde reeks serie A voor de Vriendenkring van De Beuk. xW 2909 Euro 7.00
FRY, Christopher. Droom der gevangen. Een spel in de bewerking van Bert Voeten. 's-Gravenhage, Boekencentrum, z.j. Oorspr. omslag. 68 p. Wending Toneelbibliotheek. xB 2117 Euro 7.00
GEERAERTS, Jef. De zeven doeken der schepping. Brussel/Den Haag, Manteau, 1966. Paperback. 122 p. Marnix pocket 25. xL 1098 Euro 8.00
GEEST, Alfried de, Frans Demers en zijn exotisch tooneel. Antwerpen, Jos Janssens, [1934]. Ingenaaid. Onafgesneden. 153 p. Met portret. Frans Demers [= Frans Beckers] xB 5998 Euro 12.00
GIJSEN, Marnix. Helena op Ithaka. Een opera zonder muziek in drie bedrijven. Amsterdam/Den Haag/Rotterdam, Meulenhoff/Nijgh & Van Ditmar, 1968. Paperback. 110 p. E 165. - xR 2675 Euro 8.00
GIRAUDOUX, Jean. De engel van het kwaad. Vertaling Max Nord. Amsterdam, De Bezige Bij, 1961. Pocket. 126 p. LP 65. - xM 7524 Euro 7.00
GODELAINE, C. Het Vlaamsche Volkstooneel. Davidsfonds, 1939. Or. omslag. 105 p. + foto's. Keurboek nr. 21. goed exemplaar. xK 1289 Euro 9.00
GRAFT, Guillaume van der. Een ladder tegen de maan. Een spel in drie bedrijven. 's-Gravenhage, Boekencentrum, 1957 Oorspr. omslag. 80 p. Wending Toneelbibliotheek serie II, deel 2. xB 2118 Euro 7.00
GROENER, Walter / Arnold Douliez, Jos van Gorp e.a. (Ed.). 25 jaar Fakkel. 1956-1981. Z.p. z.j. Paperback. 190 p. Ills. - xK 3051 Euro 10.00
HAENEN, Paul. Een bijzonder prettig vergezicht. Frappant blijspel. Bert Bakker, Amsterdam, 1987. Oorspr. omslag 88 p. - xB 7407 Euro 6.00
HALL, J.N. van en C.N. Wybrands. Tooneelstudies. Bijdragen van F. Coppee, A.H.G.P. van den Es, J.H. Gallee, F. van der Goes, Guido van Hall, J. Huf van Buren, H. Kern, A.C. Loffelt, M.A. Perk, A. Pierson, J. van Vloten, Aem. W. Wybrands. Amsterdam, A. Rossing, 1889. 2e uitgave. Gebonden. 470 p. - xK 9934 Euro 30.00
HANS, D. Annie van der Lugt Melsert-van Ees. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1931. Oorspr. omslag. 41 p. Ills. - xB 1747 Euro 8.50
HARTOG, Jan de. De ondergang van de vrijheid. Spel van de zeesleepers in vier bedrijven. Amsterdam, Elsevier, 1939. 1e druk. Ingenaaid. 98 p. - xK 7304 Euro 20.00
HARTOG, Jan de. Het hemelbed. Amsterdam, 1974. Geniet. 32 p. Jan de Hartog 60 jaar. xB 3530 Euro 10.00
HAUPTMANN, Gerhart. De verdronken klok. (Die versunkene Clocke). Duitsch sprookjesdrama. Vertaling en met een inleiding Isidore Hen. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1907]. Gebonden. VIII + 134 p. Wereldbibliotheek nr. 43. Band: S.H. de R. xR 4429 Euro 6.50
HEBBEL, Friedrich. Gyges en zijn ring. Treurspel in vijf bedrijven, metrische vertaling van K.H. de Raaf. Rotterdam, Brusse, 1916. Gebonden. 113 p. Onafgesneden. Gezet uit de Hollandsche Mediaeval-type van S.H. de Roos en voorzien van Hebbels portret naar een penteekening van den vertaler. Genummerd 64/200 exx. Geschept Hollandsch papier. xK 5269 Euro 25.00
HEBBEL, Friedrich. Maria Magdalena. Burgelijk treurspel in drie bedrijven. Vertaling L. Landry. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1906]. Gebonden. 83 p. Met portret. Wereldbibliotheek nr. 19. Band S.H. de R. xR 4434 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. Beschuit met muisjes. Een familie gebeurtenis in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 106 p. Toneel Bibliotheek. xL 0517 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. Brief in schemer, De buikspreker, Een heerenhuis te koop. Drie eenakters. Amsterdam, Mij. Goede en Goedkoope Lectuur, 1921. Gebonden. 48 p. - xK 9388 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. De groote vlucht. Satirieke komedie in vier bedrijven. Amsterdam, S.L. van Looy, 1908. 1e druk. Or. omslag. 172 p. - xK 9374 Euro 10.00
HEIJERMANS, Herman. De opgaande zon. Een spel van den middenstand in vier bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1932. 4e druk. Gebonden. 170 p. - xK 5177 Euro 7.50
HEIJERMANS, Herman. Drie tooneelstukjes: Puntje. Politieke scherts. Het antwoord. Dramatische episode. De onbekende. Dramatische schets voor het volk. Amsterdam, D. Buys, 1899. 1e druk. Oorspr. omslag. 44 p. Ills. Bibliotheek van De Jonge Gids V. xB 6089 Euro 12.00
HEIJERMANS, Herman. Een mei. Dramatische schets in een bedrijf. Amsterdam, Mij. Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 32 p. Tooneel Bibliotheek. xL 2501 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. Eva Bonheur. Een genoegelijk toneelspel in 3 bedrijven. Arnhem, Loghum Slaterus & Visser, 1919. Gebonden. 112 p. Boekverzorger H. Th. Wijdeveld. xC 1476 Euro 22.50
HEIJERMANS, Herman. Feest. Een gevangenisschets in een bedrijf. Amsterdam, Mij. Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 28 p. - xK 5002 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. Het pantser. Romantisch soldaten-spel in 3 bedrijven. Amsterdam, S.L. van Looy, 1902. Gebonden. 125 p. Knipje uit schutblad. xL 1441 Euro 10.00
HEIJERMANS, Herman. Interieurs I. Amsterdam, H.J.W. Becht, 1905. 2e druk. Gebonden. 127 p. Inhoud: Begrafenis, Amieke. xK 9242 Euro 8.00
HEIJERMANS, Herman. Interieurs I. Amsterdam, H.J.W. Becht, 1905. 2e druk. Ingenaaid. 127 p. Inhoud: Begrafenis, Amieke. xL 0333 Euro 8.00
HEIJERMANS, Herman. Interieurs II. Amsterdam, H.J.W. Becht, 1905. 2e druk. Ingenaaid. 153 p. Inhoud: Huwelijk, De meid, Bep die dwaze jongen. [omslag licht verkleurd]. xK 9727 Euro 8.00
HEIJERMANS, Herman. Interieurs II. Amsterdam, H.J.W. Becht, 1905. 2e druk. Gebonden 153 p. Inhoud: Huwelijk, De meid, Bep die dwaze jongen. [roestvlekjes]. xM 5057 Euro 8.00
HEIJERMANS, Herman. Nummer tachtig. Dramatische fantasie in een bedrijf. Amsterdam, Mij. Goede en Goedkoope Lectuur,z.j. Gebonden. 29 p. Toneel Bibliotheek. xL 0519 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. Nummer tachtig. Dramatische fantasie in een bedrijf. Amsterdam, Mij. Goede en Goedkoope Lectuur,z.j. Ingenaaid. 29 p. - xK 5003 Euro 7.00
HEIJERMANS, Herman. Toneelwerken. Drie delen. Amsterdam, G.A. van Oorschot, 1965. Gebonden S.O. - xM 1397 Euro 20.00
HEIJERMANS, Herman. Van ouds De Morgenster. Tooneelspel in drie bedrijven. Met een nawoord. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, z.j. [1924]. Ingenaaid. 47 p. Roestvlekjes. Omslag: B. van Vlijmen. xL 2678 Euro 10.00
HEIJERMANS Jr., Herm. Dora Kremer. Drama. H.J.W. Becht Amsterdam 1893. Later gekartonneerd 125 p. Eerste toneelstuk van Heijermans. xL 3164 Euro 15.00
HEIJERMANS Jr., Herman. Het pantser. Romantisch soldaten-spel in 3 bedrijven. Amsterdam, S.L. van Looy, 1902. Oorspr. omslag onafgesneden 125 p. - xB 8727 Euro 20.00
HEIJS, Jan. Filmliga 1927-1931. Met een inleiding door Jan Heijs. Nijmegen, Socialistiese Uitgeverij, 1982. Oorspr. omslag. 614 p. Ills. - xR 1467 Euro 17.50
HENSEN, Herwig. De aarden schaal, De andere Jehanne, Sodom en Gomorra. Brussel, A. Manteau, 1955. Ingenaaid. 230 p. Onopengesneden. Oplage 700 exx. xH 1532 Euro 11.50
HENSEN, Herwig. Het woord vrijheid. De Rebel Gods. Morgen kan het te laat zijn. Amsterdam/Antwerpen, J.M. Meulenhoff/Diogenes, 1963. 1e druk. Gebonden S.O. 300 p. - xH 1103 Euro 11.50
HEPKEMA, J. De doarpskomeedsje : slotsangen, coupletten en foardrachten Hearrenfean [Heerenveen] : Hingst en Hepkema 1876. In losse katernen zonder omslag, VII + 80 p. Fries toneel xR 3429 Euro 15.00
HERZBERG, Judith. Dat het 's ochtends ochtend wordt. Twee toneelstukken. De Harmonie Amsterdam 1974. 1e druk Paperback 123 p. - xR 1758 Euro 10.00
HERZBERG, Judith. EN / OF. Toneelgroep Baal i.s.m. De Harmonie, Amsterdam, 1985. Oorspr. omslag 66 p. omslag Gielijn Escher xB 7406 Euro 6.00
HET TONEEL. Inhoud: B. Stoman: Polen van benadering: Hamlet en Fruhlingserwachen. The Dutchman in Nederland: erger dan discriminatie. Shylock Hooggeleerd tekort gedaan. A. Rutten: Hoe? W. Bank: Hold up the mirror to nature. A. Wesker: Het Huis. 's-Gravenhage, Nederlands Toneelverbond, 1967. Oorspr. omslag. 190-228 p. Ills. Het toneel waarin opgenomen Teatraal. Tweemaandelijk tijdschrift voor het Nederlands taalgebied. 88e jrg. no. 6, 1967. xB 8488 Euro 6.00
HET TONEEL. Inhoud: E. Barba: Theater Laboratorium 13 Rzedow. J. Littlewood: Goodby Joan Littlewood. A. Rutten: Vondel en Pinter. P.H. Dubois: Il faut passer par les nuages. K. Muller: Kabaal rond Chioggia. 's-Gravenhage, Nederlands Toneelverbond, 1966. Oorspr. omslag. 36 p. Ills. Het toneel waarin opgenomen Teatraal. Tweemaandelijk tijdschrift voor het Nederlands taalgebied. 87e jrg. no. 1, 1966. xB 8486 Euro 6.00
HET TONEEL. Inhoud: P. Braauw: Toneelbedrijvigheid in Nederland. B. Stroman: Op zoek naar het eigentijdse in voorbije stukken. P. Justesen: Per Aspera ad Astra. D. Bablet: Josef Svoboda. A. Rutten: In memoriam Fred Engelen. 's-Gravenhage, Nederlands Toneelverbond, 1968. Oorspr. omslag. 40 p. Ills. Het toneel waarin opgenomen Teatraal. Tweemaandelijk tijdschrift voor het Nederlands taalgebied. [op omslag]: 88e jrg. no. 6, 1967 - 89e jrg no. 1, 1968. xB 8489 Euro 6.00
HET TONEEL. Vietnam op het toneel. 's-Gravenhage, Nederlands Toneelverbond, 1967. Oorspr. omslag. 60 p. Ills. Het toneel waarin opgenomen Teatraal. Tweemaandelijk tijdschrift voor het Nederlands taalgebied. 88e jrg. no. 1, 1967. xB 8487 Euro 6.00
HEYTING, August. Zondeval mysteriespel behelzende den val der engelen en der mensen. 's-Gravenhage, Luctor et Emergo, 1928. Oorspr. omslag. 298 p. Met 71 verluchtingen benevens band- en titeltekeningen door Hans Eibl, vijf kopvignetten door H. van der Stok, zinspreukvignet door George Hogerwaard. [Knipje uit franse pagina]. xB 1583 Euro 18.00
HOEK, Luc van. Het gezegende land. Een Bravants spel van Sint Willibrord. Antwerpen, Het Speycker, 1939. Or. omslag. 78 p. In opdracht van het Bravants Comite voor de Sint Willibordusherdenking 1939. xL 1992 Euro 8.00
HOORNIK, Ed. De bezoeker. Toneelspel in drie bedrijven. 's-Gravenhage, D.A. Daamen, 1952. 1e druk. Gebonden. 54 p. Oplage 1250 exx. Boekverzorging: Henk Krijger. xW 5826 Euro 9.00
HOORNIK, Ed. De zeewolf. Toneelstuk in drie bedrijven. Amsterdam, Querido, 1955. 1e druk. Ingenaaid. 95 p. - xM 3733 Euro 7.00
HOORNIK, Ed. Dramatisch werk. Amsterdam, Meulenhoff, 1975. Paperback. 326 p. Verzameld werk deel 4. xM 1719 Euro 8.00
HOORNIK, Ed. Kains geslacht. Toneelspel in drie bedrijven. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1955. 1e druk. Ingenaaid. 60 p. - xH 0999 Euro 8.00
HOUSMAN, L. Negen taferelen uit het leven van de Poverello. Van Sint Franciscus. II: De blindeman. In de vertaling van Wies Moens. [Utrecht, De Gemeenschap], [1929]. Oorspr. omslag. 52 p. Los deel. Gedrukt in rood/blauw en zwart. [bibliotheekstempeltje]. xB 3698 Euro 12.00
HUNNINGHER, B. The origin of the Theater. An essay with 48 illustrations. Em. Querido Amsterdam 1955. Bound 141 p. - xB 1150 Euro 8.00
HUNNINGHER, B. Toneel en werkelijkheid. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1947. Gebonden S.O. 272 p. Ills. - xK 8361 Euro 10.00
IBSEN, Hendrik Johan. John Gabriel Borkman. Tooneelspel in vier bedrijven. Vertaald naar de oorspronkelijke Noorsche uitgaaf door J. Clant van der Mijll-Piepers. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1917. 2e druk. Gebonden S.O. 108 p. + fondslijst. Meulenhoff-editie no. 92. Stofomslag: G. Wildschut. xB 8106 Euro 12.00
IBSEN, Henrik. Brand. Dramatisch gedicht in vijf bedrijven. Vertaling J. Clant van der Mijll-Piepers. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1922. 3e druk. Gebonden. 251 p. Meulenhoff-editie. xB 9404 Euro 9.00
IBSEN, Henrik. Brand. Dramatisch gedicht in vijf bedrijven. Vertaling J. Clant van der Mijll-Piepers. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1908. Gebonden. 185 p. Met ingeplakt portret. - xB 9405 Euro 10.00
IBSEN, Henrik. De steunpilaren der maatschappij. Tooneelspel in vier bedrijven. Vertaling F. Kapteijn. Inleiding L. Simons. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1909. 3e geheel herziene druk. Ingenaaid. 132 p. - xB 9388 Euro 7.00
IBSEN, Henrik. De steunpilaren der maatschappij. Tooneelspel in vier bedrijven. Vertaling F. Kapteijn. Inleiding L. Simons. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1905. Gebonden. 115 p. Wereldbibliotheek nr 4. Omslag S.H. de Roos. xB 9389 Euro 7.00
IBSEN, Henrik. John Gabriel Borkman. Tooneelspel in vier bedrijven. Naar de oorspronkelijke Noorse uitgave door J. Clant van der Mijll-Piepers. Amsterdam, Meulenhoff, 1907. 1e druk. Oorspr. omslag. 79 p. Met ingeplakt portret van Willem Royaards. - xB 9112 Euro 10.00
ISING, Arnold. Jan Klaaszen en andere kluchtspelen aan de hand van troost geschetst. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1879. Oorspr. omslag. 82 p. - xL 1165 Euro 15.00
JANIN, Jules. Deburau. Erzahlung uber das Drei-Groschen-Theater und die Geschichte des Franzosischen Theaters fortzusetzen. Henschelverlag Kunst und Gesellschaft Berlin 1977. Einband Ills. 160 p. in Cassette. Ubersetzt und herausgegeben von Antje Ruge und Lydia Billiet. Mit einem Nachwort von Antje Ruge. xK 5619 Euro 9.00
JELAKOWITCH, Ivan. [Herman Heijermans]. Ahasverus. Dramatische episode in een bedrijf. Vrij naar het Russisch door W. v. D. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Ingenaaid. 17 p. - xL 2505 Euro 8.00
JELAKOWITCH, Ivan. [Herman Heijermans]. Ahasverus. Dramatische episode in een bedrijf. Vrij naar het Russisch door W. v. D. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Ingenaaid. 17 p. - xH 4706 Euro 8.00
JONG, Evert de. Met waarachtige zorg. De toneelschrijver Herman Heijermans. Leiden, A.W. Sijthoff, 1971. Paperback. 112 + 10 p. Ills. - xW 6502 Euro 6.00
KESNIG, H. Fabrieksmenschen. Spel van leed en strijd, in 4 bedrijven. A. Deraedt-Verhoye, Rousselare 1912. Oorspr. omslag 88 p. Tooneelbibliotheek xL 6312 Euro 15.00
KEULS, H.A. Het Londensche tooneel in oorlogstijd. Amsterdam, Republiek der Letteren, 1945. Gebonden. 96 p. Ills. - xK 7438 Euro 7.00
KIMPE, Reimond. Iphigeneia in Aulis. Treurspel. Maldeghem, Victor Delille, 1912. Oorspr. omslag. 92 p. Duimpjesuitgave Nr. 92. xB 1884 Euro 15.00
KIPPHARDT, Heinar. De zaak Oppenheimer. Toneelstuk, vrij naar de dokumenten. Vertaling Jean A. Schalekamp. Amsterdam, Contact, 1965. Paperback. 141 p. - xL 1121 Euro 8.00
KOENEN, Marie. Davids overwinning. Openluchtspel met gesproken koren. 's-Hertogenbosch, Geert Groote Genootschap, [1934]. Oorspr. omslag. 72 p. G.G.G. nr. 455. [bibliotheekstempeltje]. xL 4811 Euro 10.00
KOMRIJ, Gerrit. Het chemisch huwelijk. Toneelstuk in vijf bedrijven. Teksboek. Eindhoven, Zuidelijk Toneel Globe, 1982. Pocket. 106 p. - xH 7748 Euro 7.00
KOMRIJ, Gerrit. Vreemde melodieen. Een operalibretto. Amsterdam, Bert Bakker, 2001. Paperback. 78 p. - xL 0803 Euro 8.00
KOOLHAAS, A. Niet doen Sneeuwwitje / Noach. Toneel. G.A. van Oorschot Amsterdam 1978. Ingenaaid 247 p. beide toneelteksten in 2e druk xB 2831 Euro 9.00
KOSTER, Simon. De legende van Sarah Bernhardt. Fantasie en werkelijkheid. Zutphen, De Walburgpers, 1974. Paperback. 116 p. Ills. - xK 9851 Euro 10.00
KOSTER, Simon. Else Mauhs. Amsterdam, De Branding, 1926. Or. omslag. 23 p. + 14 foto's Menschen op het tooneel nr. 9. monografieen over Nederlandsche tooneelspelers. xK 5858 Euro 10.00
KRAMER, Folkert. Cor Ruys Menschen op het Tooneel. Amsterdam, De Branding, 1925. Or. omslag. 15 p. + Ills. Menschen op het Tooneel nr. 10 van een serie monografieen over Nederlandsche tooneelspelers. Omslagontwerp: Ant. Kurvers. xK 9885 Euro 9.00
KRAMER, Folkert. Jan Musch. Menschen op het Tooneel. Amsterdam, De Spieghel, 1926. Oorspr. omslag. 22 p. + Ills. Menschen op het Tooneel nr. 6 van een serie monografieen over Nederlandsche tooneelspelers. Omslagontwerp: Ant. Kurvers. xB 8755 Euro 8.00
KROJER, Maxim. Theater A-Z. Antwerpen, Boekengilde Die Poorte, 1959. Gebonden S.O. 256 + 301 p. Twee delen in een band. Uitgegeven onder de auspicien van het A.K.V.T. ter gelegenheid van zijn tweede lustrumviering. xB 8828 Euro 12.00
KROJER, P.S. Maxim. Het expressionistisch tooneel in Duitschland. Algemeen Overzicht. Standaard Boekhandel Antwerpen etc. 1938. Gebonden (particuliere band) 128 p. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding Jrg. 37, nr. 8-9, Verhandeling 365-366 xK 8735 Euro 15.00
KUYTEN, Andre. De broer van een bekend dichter. Een hoorspel. Amsterdam, C.G.C. Corvey, april 1960. Cahiersteek. 22 p. Het model voor den uitgever [121]. Vignet op omslag Wijnand Wansink. xM 7148 Euro 9.00
LANGENDONCK, Prosper van. Ze moest 'nen man hebben. Blijspel met zang in een bedrijf. Schaarbeek, E. van Doorslaer, 1922. 3e uitgave. Geniet. 33 p. - xL 3614 Euro 7.00
LANGENDYK, Pieter. De spiegel der Vadelandsche Kooplieden. Zutphen, W.J. Thieme, 1929. 6e herziene druk. Gebonden. 116 p. Opnieuw uitgegeven met inleiding en aanteekeningen door C.H.Ph. Meijer. Klassieke letterkundinge pantheon. xH 8761 Euro 7.00
LENNEP, J. van en A.J. de Bull. De val van Jeruzalem, treurspel. Amsterdam, J. Noordendorp, 1850. Ingenaaid. 89 p. Omslag vernieuwd met behoud van oorspronkelijk voorblad. xB 3013 Euro 15.00
LEONARD, Hugh. Stephen D. Toneelstuk naar de romans A portrait of the artist as a young man en Stephen Hero van James Joyce. Vertaling G. Franken Nawoord Fritz Senn. Amsterdam, De Bezige Bij, 1968. Paperback. 108 p. LRP 271. - xH 5220 Euro 7.00
LES VOIES DE LA CREATION THEATRALE 2. B.BRECHT: Mere courage la resistible ascension d'arturo ui. M.FRISCH: Andorra. P.WEISS: L'instruction. A.CESAIRE: La tragedie du roi Christophe un saison au Congo. J.CABRAL de MELO NETO: Mort et vie Severine. Paris, Editons du Centre National de la Recherche Scientifique, 1970. Bound. 350 p. Ills. - xH 9169 Euro 25.00
LINDEN, C. van der en Haganus. Een Nederlandsche Opera. Pro: C. van der Linden. Contra: Haganus. Baarn Hollandia, 1914. Oorspr. omslag. 32 p. Pro en Contra. Betreffende Vraagstukken van Algemeen Belang. Serie IX. No. 5. xR 1377 Euro 8.00
LOGGEM, Manuel van. De Chinese fluitspeler. Toneel in drie bedrijven. Bussum, F.G. Kroonder, 1947. Gebonden. 80 p. Bayard Reeks 21. xW 8007 Euro 7.00
LOGGEM, Manuel van. Inleiding tot het toneel. Assen, Born, 1953. 2e druk. Gebonden S.O. 155 p. Ills. Pallas Reeks 2. xH 9220 Euro 8.00
LOOS, Karel. Jan Fabricius en zijne werken. Een dramaturgische studie. Antwerpen, L.J. Janssens & Zonen, 1923. Ingenaaid. 192 p. Met foto's. - xK 7440 Euro 10.00
LUNS, Frank. Roomsch Nederland en tooneel. Een beschouwing. Inleiding B.H. Molkenboer. Slotwoord C.R. de Klerk. Utrecht/'s-Hertogenbosch, J.R. van Rossum/C.N. Teulings, 1915. Oorspr. omslag. 61 p. Uitgave: Apologetische vereeniging Petrus Canisius nr. 55. [bibliotheekstempeltje]. xB 4973 Euro 8.00
LUTZ, Kurt. Bertolt Brecht 85. Brechttage 1983, Gastspiel im Grips-Theater. Berlin, 1983. Or. omslag. 60 p. Ills. Ein Programm mit Liedern und Text und das Stuck Die Gewehre der Frau Carrar. xK 7462 Euro 10.00
MAETERLINCK, Maurice. Aglavaine en Selysette. Vertaling naar den achtsten druk van J. Pzn. Proost. Rotterdam, Johan Piererse, z.j. Ingenaaid. 131 p. - xL 5587 Euro 16.00
MEESTER, Johan de. De kunstenaars des gemeenen levens. Een spotternij in 3 tafreelen in De Maecenas. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1918. Ingenaaid. 104 p. - xH 1586 Euro 11.50
MELCHINGER, S. Drama & toneel. Van Shaw tot Brecht. Vertaald en bewerkt door B. Stroman. Amsterdam, Moussault, 1959. Gebonden. 244 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 5168 Euro 10.00
MERKELBACH. Over tooneel. Amsterdam, S.L. van Looy, 1926. Ingenaaid. 116 p. + 23 foto's. Bandteekening van Van Uytvanck. Inleiding van Henri van Booven. xK 5862 Euro 9.00
MIJNSSEN, Frans. Over tooneel. Deel I: Tooneelkunst. Deel II: Nederlandsche Tooneelspelen. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1910]. Gebonden. 135 p. + kort nawoord. - xR 1772 Euro 8.00
MIJNSSEN, Frans. Tooneelspelen. Uit eigen wil. Verdwaalden. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, 1906. Gebonden. 179 p. - xK 8495 Euro 10.00
MILLER, Arthur. Na de zondeval. Toneelspel in twee bedrijven. Vertaald door Bert Voeten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1965. 2e druk. Paperback. Literaire Pocket 128. Lichte waterschade. xM 2229 Euro 6.00
MOERKERKEN Jr., P.H. van. Modron. Een dramatisch spel. S.l. van Looy, Amsterdam, 1903. Oorspr. bedrukt omslag onafgesneden 80 p. - xR 3772 Euro 20.00
MOERKERKEN, P.N. De dood van Keizer Otto III en Christus op de Alpen. Twee drama's. Amsterdam, S.L. van Looy, 1910. Ingenaaid. 127 p. [bibliotheekstempeltje]. Goed exemplaar. xL 6031 Euro 8.00
MOLIERE. Le bourgeois gentilhomme. Illustrations de Dubout. Editions Michele Trinckvel, z.j. Bound. 160 p. Ills. - xH 9166 Euro 30.00
MOLIERE, J.B.P. De Schelmenstreken van Scapin. Blijspel naar de oorspronkelijke uitgaaf van 1671. Vertaling S.J. Bouberg Wilson. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1905]. Gebonden. 80 p. Wereldbibliotheek nr. 16. Band: S.H. de R. xR 4428 Euro 6.50
MOLIERE, J.B.P. Geleerde dames. Blijspel in vijf bedrijven. Vertaling W.J. Wendel. Inleiding J.N. van Hall. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1907]. Gebonden. 111 p. Wereldbibliotheek 67. xB 3016 Euro 7.00
MONTEYNE, Lode. Kritische Bijdragen over Tooneel. Met een inleidend woord van Maurits Sabbe. Antwerpen, Ruqouy, Delagarde & Van Uffelen, 1926. Oorspr. omslag onafgesneden 260 p. - xR 3160 Euro 20.00
MONTEYNE, Lode en Willy de Schutter. KNS-profielen. Acteurs Portretten 1853-1953. Antwerpen, De Gruyter, 1979. Or. omslag. 64 p. Ills. - xK 5884 Euro 10.00
MULISCH, Harry. Tanchelijn. Kroniek van een Ketter. Geen historisch toneelstuk in vijf bedrijven. Amsterdam, De Bezige Bij, 1960. 1e druk. Pocket. 147 p. LP 30. - xR 1009 Euro 7.00
MULISCH, Harry. Tanchelijn. Kroniek van een Ketter. Geen historisch toneelstuk in vijf bedrijven. Amsterdam, De Bezige Bij, 1960. 3e druk. Pocket. 147 p. - xC 1567 Euro 6.00
MULISCH, Harry. Tanchelijn. Kroniek van een ketter. Programmaboekje. De Nederlandsche Comedie, 1960. Oorspr. omslag. 8 p. vouwtje in het midden xB 1333 Euro 20.00
MULLER, Johannes. Das Jesuitendrama in den Landern Deutscher Zunge vom Anfang (1555) bis zum Hochbarock (1665). Zwei Banden. Augsburg, Benno Filser, 1930. Einband. VII + 98 + 149 p. + Tafeln. Schriften zur deutsche Literatur. [bibliotheekstempeltje]. xL 5378 Euro 18.00
MULTATULI. Aleid. Twee fragmenten uit een onafgewerkt blijspel. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1908]. Gebonden 84 p. Nederlandsche Bibliotheek. De Mare 532. xM 2575 Euro 8.00
MULTATULI. Aleid. Twee fragmenten uit een onafgewerkt blijspel. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Tweede, herziene druk. Ingenaaid 74 p. + adv. [In pen ingevuld de rolverdeling bij het Rotterdamsch Tooneelgezelschap]. Nederl. bibbliotheek No. 46. De Mare 532 xR 4420 Euro 15.00
MULTATULI. Vorstenschool. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1924. 9e druk. Ingenaaid. 122 p. Met een woord vooraf door Mevr. Douwes Dekker-Schepel en twee portretten. xK 5005 Euro 7.00
MULTATULI. Vorstenschool. Amsterdam, Elsevier, 1901. 7e druk. Gebonden. 158 p. - xB 0842 Euro 10.00
MULTATULI. Vorstenschool. Drama. Amsterdam, Funke, 1875. 5e druk Gebonden. 135 p. etiketje binnenzijde band: C.B. Brettschneider, boekbinder, Leeuwarden. xB 9651 Euro 25.00
MUSSET, Alfred. Andre del Sarto. Drama in twee bedrijven. Vertaling Louis Landry. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 41 p. Tooneelbibliotheek. [bibliotheekstempeltje]. xR 4438 Euro 6.00
MUSSET, Alfred de. Een deur moet open zijn of dicht. Naar het Fransch door Jan Prins. Antwerpen [Bilthoven], Ad. Donker, 1941. [1943]. Gebonden. 24 p. De Jong 585. xH 5454 Euro 18.00
NIJHOFF, M. Des Heilands Tuin. Een pinksterspel. 's-Gravenhage, D.A. Daamen, 1951. Ingenaaid. 38 p. In samenwerking met de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale. xK 8339 Euro 7.00
NIJHOFF, M. Het heilige hout. Drie spelen. 's-Gravenhage, D.A. Daamen, 1950. Gebonden S.O. VII + 106 p. [Omslag beschadigd]. xW 8149 Euro 10.00
NOTERMANS, Jef. Schets van de geschiedenis van 't toneel in de Maasgouw voor de Franse Revolutie. Verlucht door Emile Taalman. Elsloo, 1961. Ingenaaid. 86 p. - xK 7439 Euro 9.00
PAAP, W.A. Koningsrecht. Amsterdam, Vivat, 1908. 2e druk. Ingenaaid. onafgesn., 144 + XVI p. - xC 0312 Euro 11.50
PAAP, W.A. Koningsrecht. Amsterdam, Vivat, 1908. 2e druk. Gebonden onafgesn., 144 + XVI + 8 p. - xR 0233 Euro 12.00
PARIDON, Egbert van. Liever geen bloemen. Terugblik van een theaterman. Theater Instituut Nederland, 1998. Ingenaaid. 236 p. Ills. Eindredactie Paul Blom. xH 9232 Euro 10.00
PENNING, J.H. Voor en achter het voetlicht. Den Haag, De Kern, 1949. Gebonden. 205 p. Ills. - xH 9208 Euro 10.00
PERQUIN, Nic. Voordrachtskunst. Theorie en practijk. 's-Hertogenbosch, L.C.G. Malmberg, z.j. [1951]. Gebonden. 315 p. Ills. - xK 5620 Euro 15.00
PLAUTUS. T.M. De tweelingbroeders. Metrische vertaling der Menaechmi door H. van Herwerden. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1908]. Gebonden. 86 p. Wereldbibliotheek 88. xR 4435 Euro 7.00
Poblome, Noel. (Ed.). 25 jaar Antigone. Jubileumboek. Z.p. [1981. Ingenaaid. 226 p. Ills. - xK 3055 Euro 10.00
POORT, Herman. Van de planken. Dagbladkronieken over tooneel. Groningen, P. Noordhoff, 1926. 1e druk. Gebonden. 148 p. Ills. - xL 1799 Euro 10.00
PUTMAN, Willem. Jeugd. Minnespel in drie bedrijven. Leven/Gent, S.V. de Vlaamsche Boekenhalle, 1924. Or. omslag. 66 p. Tooneelfonds 'Het masker'. xL 0325 Euro 9.00
PUTMAN, Willem. Tooneeldagboek 1928-1938. Antwerpen, Globus uitgave, 1938. Gebonden. 254 p. - xB 3248 Euro 12.00
QUERIDO, Is. Saul en David. Treurspel in vier bedrijven. (vijf tafreelen). Amsterdam, Mij voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 120 p. Tooneel Bibliotheek. xL 0515 Euro 7.00
RAALTE, Arn. van. Louis Bouwmeester 1861 - 1901. Zijn veertig-jarig tooneelloopbaan. Amsterdam, Cohen Zonen, 1901. Ingenaaid. 46 p. Met 30 illustraties en facsimile van den jubilaris. xL 2658 Euro 10.00
RAMUZ, C.F. Die Geschichte vom Soldaten. Gelesen, Gespielt und Getanzt. In zwei Teilen. Freie Nachdichtung von Hans Reinhart. Musik von Igor Strawinsky. Zurich, Des Lesezirkels Hottingen, 1924. Oorspr. omslag. 32 p. Omslag verkleurd, binnenwerk goed. xB 1400 Euro 9.00
RIDDERIKHOFF, J.M. Ernst en luim in het theater. Hoorn, Westfriesland, z.j. Gebonden S.O.142 p. Ills. Een terugblik op meer dan vijftig jaar amateur-toneel door costumier en grimeur Joh. M. Ridderikhoff. xH 9797 Euro 10.00
RODENBACH, Albrecht. Gudrun. Spel in vijf bedrijven. Amsterdam, S.L. van Looy, 1905. Ingenaaid. XX + 83 p. Ills. Tweede druk herzien naar het handschrift door Ad. Herckenrath. Versiering van C. van der Sluys. In rood en zwart gedrukt. xB 9025 Euro 25.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De moeder. Leekenspel in drie bedrijven. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1932. 1e druk. Ingenaaid. 66 p. Houtsnede F.S. Geesink. xC 1594 Euro 8.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De opstandelingen. Een lyrisch treurspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1918. 3e druk. Gebonden half linnen. 128 p. Rode belettering op voorplat. xK 8870 Euro 7.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De opstandelingen. Een lyrisch treurspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1918. 3e druk. Gebonden half linnen. 128 p. Groene belettering op voorplat. Band: P.H. Praag. xL 7620 Euro 7.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De opstandelingen. Een lyrisch treurspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1931. 4e druk. Gebonden linnen. 132 p. Met een inleiding H.R.H. xB 2779 Euro 8.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De opstandelingen. Een lyrisch treurspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1931. 4e druk. Ingenaaid. 132 p. - xB 3027 Euro 7.50
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De roep der stad. Leekenspel in drie bedrijven. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1933. Ingenaaid. 56 p. - xB 3158 Euro 8.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De stem die roept. Zes kleine spelen en koren. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1936. 1e druk. Ingenaaid. 76 p. Ex Libris A. Staal. xC 1831 Euro 7.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De stem die roept. Zes kleine spelen en koren. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1936. 1e druk. Gebonden S.O. 76 p. - xK 8355 Euro 11.50
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. De stem die roept. Zes kleine spelen en koren. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1936. 1e druk. Gebonden. 76 p. - xM 3650 Euro 9.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. Gedroomd gebeuren. Dramatisch spreekkoor. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1937. 1e druk. Ingenaaid. 46 p. Ex Libris A. Staal. xC 1833 Euro 7.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. Kinderen van dezen tijd. Leekenspel in drie bedrijven. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1931. 1e druk. Ingenaaid. 66 p. Houtsnede J. Franken Pzn. xC 1835 Euro 7.00
ROLAND HOLST VAN DER SCHALK, Henriette. Wij willen niet. Een anti-oorlogsspel. Rotterdam, W.L. & J Brusse, 1931. 1e druk. Ingenaaid. 62 p. Exlibris A. Staal. xC 1834 Euro 8.00
ROLLAND, Romain. Liluli. Lustrumspel opgevoerd door Amsterdam, Studenten Corps t.g.v. het LXIe lustrum der instelling voor Hooger Onderwijs te Amsterdam, op 25, 27 en 29 Juni 1937, in het Theater Carre. Amsterdam, 1937. Oorspr. omslag. 20 p. Illustraties Gerard Hordijk. Inleiding. Speloverzicht. Iets over Romain Rolland. Personages. Mis-en Scene en regie door Abraham van der Vies. Muziek en tekst door Hans Brandts Buys. xR 2257 Euro 15.00
ROSTAND, Edmond. Cyrano de Bergerac. Heldenkomedie in vijf bedrijven in verzen. Vertaling R. de Buci. 's-Gravenhage, Laurens Jansz. Coster, 1923. Gebonden. 168 p. - xB 9427 Euro 12.00
SABBE, Maurits. Fanny's Sonnet. Tooneelspel in een bedrijf. Antwerpen, 1910. Or. omslag. 36 p. Vlaamsche Tooneel-verzameling van Gebroeders Janssens. Reks Gemengde Rollen. xL 2118 Euro 12.00
SCHAIK-WILLING, Jeanne van. Uit de stalles. Reacties op toneel. Amsterdam, Moussault, 1966. Paperback. 216 p. - xH 9213 Euro 8.00
SCHAU, Jorgen. Theater auf Buhne und Bildschirm. Moderne Schauspielkunst. Koln, Buch und Zeit, 1967. Einband. 244 p. Ills. - xK 5631 Euro 15.00
SCHENDEL, Arthur van. Pandorra. Amsterdam, Meulenhoff, 1919. Gebonden. 174 p. - xW 6930 Euro 12.00
SCHIERBEEK, Bert. Een groot dood dier. Amsterdam, De Bezige Bij, 1963. 1e druk. Pocket. 115 p. LP 120. Naam op schutblad xA 0608 Euro 7.00
SCHIERBEEK, Bert. Het kind der tienduizenden. Televisiespel. Amsterdam, De Bezige Bij, 1959. 1e druk. Pocket. 65 p. LP 27. - xK 4232 Euro 8.00
SCHILLINGS, Harry. Toneel en theater in Limburg in de 19e en 20e eeuw. Amsterdam/Assen, Van Gorcum, 1976. Gebonden S.O. 320 p. Ills. Uitgegeven op intiatief van de Stichting der Lage Landen bij gelegenheid van de viering van het 25e Toernooi der Lage Landen. xL 2055 Euro 16.00
SCHILP, C.A. Toneel in Utrecht in de twintiger en dertiger jaren. Het Spectrum Utrecht/Antwerpen 1975. Paperback Ills. 192 p. - xK 7840 Euro 10.00
SCHMIDT-DEGENER, F. De poort van Ishtar. Lyrisch drama. Amsterdam, 1937. Ingenaaid. 93 p. - xK 6342 Euro 9.00
SCHMIDT-DEGENER, F. De poort van Ishtar. Lyrisch drama. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1947. Ingenaaid. 126 p. - xB 1864 Euro 9.00
SCHREURS, Jac. De pieta. Een mysteriespel van droom en gelijkenis. Utrecht, Het Spectrum, z.j. 3e druk. Or. omslag. 65 p. De Bongerd-Reeks. xK 5261 Euro 7.00
SCHREURS, Jacques. Omnis Terra. Gemeenschapsspel. Utrecht, De Gemeenschap, 1932. Gebonden 50 p. - xK 8973 Euro 10.00
SCHURMANN, Willem. De Violiers. Tragi-komedie in vier bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1912, 1e druk]. Gebonden. 99 p. Tooneelbilbliotheek o.l.v. L. Simons. xR 4421 Euro 6.50
SCHURMANN, Willem. Speculanten. Kluchtig spelletje van de beurs. Een bedrijf. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1912] 2e druk. Gebonden. 26 p. Tooneelbibliotheek o.l.v. L. Simons. xR 4427 Euro 6.50
SHAKESPEARE. Hamlet, Prince of Denmark. Historisch treurspel van Shakespeare. Ten gebruike der Gymnasia. Met ophelderingen voorzien door S. Susan. Deventer, J. de Lange, 1849. Blanco kartonnen omslag. VII + 124 p. Met vele potlood aantekeningen in de marge. xR 2463 Euro 12.00
SHAKESPEARE met John FLETCHER. Cardenio of Het Tweede Treurspel van de Jonkvrouw. Charles Hamilton. Baarn, Bodoni, Gebonden S.O. Ills. 398 p. - xM 2388 Euro 41.00
SHAKESPEARE, William. Coriolanus. Treurspel. Vertaling Edward B. Koster. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1906]. Gebonden. 143 p. Wereldbibliotheek 21. xR 4436 Euro 7.00
SHAKESPEARE, William. Coriolanus. Treurspel. Vertaling Edward B. Koster. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1906]. Ingenaaid met stofomslag. 143 p. Wereldbibliotheek 21. [Op stofomslag 2e druk met sticker duurte toeslag]. xR 4439 Euro 12.50
SHAKESPEARE, William. De koopman van Venetie. Drama in 5 bedrijven. Vertaling van Edward B. Koster. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1913. 2e herziene druk. Gebonden. 103 p. - xB 3014 Euro 7.50
SHAKESPEARE, William. Histories. / Comedies. Twee delen. London, Collins, 1951. Bound. 704 + 768 p. Edited by Peter Alexander. xH 5263 Euro 16.00
SHAKESPEARE, William. Koning Lear. Treurspel in vijf bedrijven. Vertaling A. Roland Holst. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 144 p. - xK 8494 Euro 7.00
SHAKESPEARE, William. Koning Lear. Treurspel in vijf bedrijven. Vertaling A. Roland Holst. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Ingenaaid met stofomslag. 138 p. Wereldbibliotheek nr. 272. xR 4443 Euro 12.50
SHAKESPEARE, William. Othello. De Moor van Venetie. Vertaling Edward B. Koster. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1908]. Gebonden. 188 p. Wereldbibliotheek. xR 4437 Euro 6.50
SHAKESPEARE, William. Pericles. Vertaling Gerrit Komrij. Amsterdam, Bert Bakker, 1988. Gebonden S.O. 88 p. - xM 6243 Euro 8.00
SHAKESPEARE, William. Richard III. Treurspel. Vertaald door A. Roland Holst. Brussel/Maastricht, A.A.M. Stols, 1929. Ingenaaid. 174 p. Omslag kleine roestvlekjes. xL 3040 Euro 18.00
SHAKESPEARE, William. The complete works. Edited, with a clossary by W.J. Craig. London, Henry Pordes, 1990. Bound. 1264 p. - xH 9228 Euro 10.00
SHAW, G. Bernard. Zijn artisten gedegenereerd? Vertaling Herman Fairfax. Amsterdam, Martin G. Cohen, 1910. Ingenaaid. 91 p. - xL 1482 Euro 10.00
SHAW, G. Bernard. Zijn artisten gedegenereerd? Vertaling Herman Fairfax. Amsterdam, Erven Martin G. Cohen, 1910. Ingenaaid. 91 p. + adv. - xB 9810 Euro 10.00
SHAW, George Bernard. Majoor Barbara. Toneelspel in vier bedrijven. Vertaling Simon B. Stokvis. Inleiding L.S. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. VIII + 126 p. - xK 7275 Euro 7.00
SIMONS-MEES, J.A. Atie's huwelijk. Tooneelspel in vier bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 121 p. - xL 1846 Euro 7.00
SIMONS-MEES, J.A. Een paladijn. Fantastische comedie in vier bedrijven. Amsterdam, Mij voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1920]. Gebonden. 134 p. Nederlandsche Bibliotheek 128. xB 3015 Euro 7.50
SIMONS-MEES, J.A. Levensstroomingen. Tooneelspel in 3 bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1917. Gebonden. 108 p. Met een beschouwing van het werk deze schrijfster. xL 4323 Euro 7.50
SIMONS-MEES, J.A. Van hoogten en vlakten. Tooneelspel in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1913]. 2e druk. Gebonden. V + 95 p. Toneelbibliotheek o.l.v. L. Simons. xR 4426 Euro 6.50
SIMONS-MEES, Josine A. De Nimf. Tooneelspel in 3 bedrijven. Met een woord vooraf en een bijlage Beate solliciteert. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1913]. Gebonden. VII + 114 p. Tooneelbibliotheek III nr 10. xR 4432 Euro 6.50
SIMONS-MEES, Josine A. De Nimf. Tooneelspel in 3 bedrijven. Met een woord vooraf en een bijlage Beate solliciteert. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1913]. Ingenaaid. VII + 114 p. Tooneelbibliotheek III nr 10. xR 4440 Euro 10.00
SMIT, Gabriel. Jongenskerstfeest. Een klein kerstspel voor jongens. Vrij bewerkt naar Josef Maria Heinen. Bussum, Ons Leekenspel, z.j. Or. omslag. 16 p. - xL 2915 Euro 7.00
SNITKER, Wim. Maskerade. Het spel van den jongen die geen fantasie had. Met muziek van Marius Monnikendam. Bussum, Tooneelfonds ons Leekenspel, z.j. Or. omslag. 38 p. Omslag roestvlekjes. xK 8854 Euro 7.00
SOPHOCLES. Koning Oedipus van Sophocles. Tragedie. Vertaald uit de Duitsche bewerking van Hugo von Hofmannsthal door Willem Royaards. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1913]. Gebonden. 64 p. + fondslijst. Tooneelbibliotheek o.lv. L. Simons. xR 4424 Euro 6.50
SPAANDONCK, Marcel van (ed.). Derde Lustrumboek Nederlands Toneel te Gent 1975-1980. Gent, 1980. Gebonden S.O. 331 p. Ills. - xK 5598 Euro 14.00
STEIN, Leo. Polenbloed. Operette in 3 bedrijven. Muziek van Oskar Nedbal. Vertaald door Beekaa. Z.p. z.j. Geniet. 32 p. Tekstboekje. Rembrandt-Theater. Directie: Max Gabriel. xB 6542 Euro 7.00
STEPPENBACH, Leo. De zonde. Landelijk zedenspel in een bedrijf. Tongeren, Louis Frere, 1910. Or. omslag. 32 p. - xL 0348 Euro 10.00
STROMAN, B. De Nederlandse toneelschrijfkunst. Poging tot verklaring van een gemis. Amsterdam, Moussault/Standaard, 1973. Paperback. 240 p. - xL 1081 Euro 8.00
SUCHTELEN, Nico van. De tuin der droomen. Comedie der liefde in vijf bedrijven. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1933. 2e druk. Gebonden. 135 p. Vlekjes op band. xH 0470 Euro 7.00
SUCHTELEN, Nico van. Droomspel des levens. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1930. 1e druk. Gebonden. 92 p. Klein folio goudgestempeld, onafgesneden. - xK 9604 Euro 16.00
SYNGE, J.M. De heiligenbron. Tooneelspel in drie bedrijven. Vertaling van L. Simons. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1912]. Gebonden. 51 p. Met portret. Tooneelbilbliotheek o.l.v. L. Simons. xR 4422 Euro 6.50
TEATRAAL. Croiset: Het Nederlands toneelbestel of Carthago moet verwoest. v.d. Bergh: Wat is er nu eigenlijk aan de hand? Batenburg: Ingezonden stuk. Commandeur: De toneellaars van de kwade Piet en de doos van Pandora. Inleiding van A. Koolhaas. e.a. Amsterdam, 1964. Geniet. 44 p. Ills. Teatraal: blad voor de akteur en zijn publiek nr. 2. xB 8481 Euro 5.00
TEATRAAL. Inhoud: H. Croiset: Het Nederlands toneel of de zak van Sinterklaas. D. Verspoor: Spelenderwijs. Diskussie met Ton Lutz. G. Altes: Kritiek en lezer. W. Bank: Edward Albee: op leven en dood. O. Dijk: Arme dramatur. Kommentaar. Amsterdam, 1964. Geniet. 32 p. Ills. Teatraal: blad voor de akteur en zijn publiek nr. 1. xB 8480 Euro 5.00
TEATRAAL. Inhoud: P. Brook: Radikale eksperimenten. G. Altes: Hendrik V, van toneelkoning tot filmheld. W. Bank: L. de Boer Altviolist en toneelschrijver. K. Muller: De voor- en nadelen van het lezen van toneelstukken. Kommentaar. Amsterdam, 1964. Geniet. 36 p. Ills. Teatraal: blad voor de akteur en zijn publiek nr. 7. xB 8483 Euro 5.00
TEIRLINCK, Herman. De fluitketel. Satyre in twee delen. Amsterdam, C.G.C. Corvey, Maart 1962. Cahiersteek. 42 p. Het model voor den uitgever [131]. - xL 3293 Euro 9.00
TEIRLINCK, Herman. De vertraagde film. Een gedanst, gezongen en gesproken drama in drie bedrijven. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, 1922. Gebonden. 76 p. - xL 1483 Euro 7.00
TEIRLINCK, Herman. Versmoorde goden. Jokaste tegen god, treurspel in twee bedrijven. Taco, scenario voor een treurspel in twee delen. De Fluitketel, Sature in twee delen. Brussel, A. Manteau, 1961. 1e druk. Gebonden S.O. 264 p. - xH 0468 Euro 10.00
TEIRLINCK, Herman. Versmoorde goden. Jokaste tegen god, treurspel in twee bedrijven. Taco, scenario voor een treurspel in twee delen. De Fluitketel, Sature in twee delen. Brussel, A. Manteau, 1961. 1e druk. Paperback. 264 p. - xK 4805 Euro 8.00
TEKSTBOEKJE. De 28 dagen van Clairette. Operette in 4 bedrijven van H. Raymond en A. Mars. Muziek van Victor Roger. Amsterdam, Kristel, z.j. Geniet. 19 p. - xB 1759 Euro 6.50
THYS, Michel. Strekkingen en structuren in het moderne drama. Antwerpen, Plantyn, [1965]. Or. omslag. 221 p. Ills. Een bloemlezing van karakteristieke fragmenten uit het Europese en Amerikaanse drama van de 20ste eeuw met een poging tot ordening. xK 5820 Euro 8.00
TREVES, Luisa. De brief van Don Juan. Blijspel in een bedrijf. Amsterdam, Wereldbibliotheek-Ver., 1952. Ingenaaid. 46 p. Pinksterpremie 1952. xH 0663 Euro 5.00
TREVES, Luisa. De keuze van Beatrice. Toneelstuk in een bedrijf. Amsterdam, C.G.C. Corvey, augustus 1952. Cahiersteek. 39 p. Het model voor den uitgever [79]. - xM 1761 Euro 7.00
TREVES, Luisa. Van achteren naar voren. Verzameld toneelwerk. Met een inleiding door Hella S. Haasse. Baarn, De Prom, 1989. Gebonden S.O. 430 p. [Rug stofomslag verkleurd]. xH 6911 Euro 11.50
[TSJECHOV] MELCHINGER, Siegfried. Anton Chekhov. Translated by Edith Tarcov. Frederick Ungar New York 1972. Paperback Ills. 189 p. mainly about the plays xB 2262 Euro 8.00
[TSJECHOV] PITCHER, Harvey. The Chekhov Play. A new interpretation. University of California Press Berkeley etc. 1985. Paperback 228 p. - xB 2256 Euro 10.00
VEER, H. de. Hoe oom op zijn neus keek. Blijspel in 3 bedrijven. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1878. Ingenaaid. 71 p. - xL 5562 Euro 12.00
VELDE, Anton van de. Het eeuwig masker. Utrecht, Het spectrum, z.j. Ingenaaid met stofomslag. 126 p. Schijnwerpers 38. xL 2803 Euro 8.00
VELDE, Anton van de. Het eeuwig masker. Utrecht, Het spectrum, z.j. Ingenaaid. 126 p. Schijnwerpers 38. xL 2826 Euro 6.00
VELDHUIZEN, Matin van. Affaire B. naar Eenzaam avontuur van Anna Blaman. Amsterdam, Int. Theatre Bookshop, 1985. Paperback. 115 p. - xL 9154 Euro 6.00
VERHOEVEN, Bernard. Het Bisschopsspel van Rotterdam. Arnhem, 1928. Geniet. 46 p. Opgevoerd ter gelegenheid van de blijde komst van Z.D.H. Mgr. J.D.J. Aengenent, op zondag 14 october 1928 in den Groote Schouwburg. xL 9337 Euro 10.00
VERSTAPPEN, Jack. Lexicon Vlaamse toneel schrijvers. IJzerweelde, Davidsfonds, 1995. Ingenaaid. 191 p. Ills. - xK 5722 Euro 11.50
VETERMAN, Eduard. De bruiloft van Kloris en Roosje benevens de Nieuwjaarswensch 1946. Amsterdam, Republiek der Letteren, 1946. Oorspr. omslag. 46 p. Onafgesneden. Omslag en typografie Jan van Keulen. xR 3922 Euro 18.00
VETERMAN, Eduard. De Krijt-Kring (Hoei-Lanki). Naar Klabund's bewerking van Li-Hing-Tao's Oud-Chineesche Tooneelspel. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, [1926]. Oorspr. omslag. 84 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8210 Euro 7.00
VETERMAN, Eduard. De Krijt-Kring (Hoei-Lanki). Naar Klabund's bewerking van Li-Hing-Tao's Oud Chineesche Tooneelspel. Amsterdam, P.N. van Kampen, z.j. Gebonden 84 p. - xB 0346 Euro 8.00
VETERMAN, Eduard. Repos ailleurs. Aldegonde's leven in tooneeltrant verbeeld. Heideweide, 1945. Oorspr. omslag. 92 p. Onafgesneden. Lustrumspel 1945 opgevoerd door het L.S.C. [vlekje op omslag]. xR 3923 Euro 15.00
VETH, Cornelis. Hamlit of De wraak van de doode. Fildrama. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, 1916. Or. omslag. 32 p. Ills. Prikkel-idyllen VIII. xL 3674 Euro 8.00
VETH, Cornelis. Het geheim van den idioot. Drama a grand spectacle in drie bedrijven of zeven tafereelen. Amsterdam, C.G.C. Corvey, februari 1956. Cahiersteek. 43 p. Het model voor den uitgever [99]. Ten tooneele gevoerd op 24 februari 1956 in den Stadsschouwburg te Amsterdam, t.a.v. de opening van de een en twintigste Boekenweek. Iets gevlekt. xL 0237 Euro 7.00
VETH, Cornelis. Het geheim van den idioot. Tooneelspel a grand spectacle. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, 1915. Or. omslag. 100 p. Ills. Prikkel-idyllen VII. xL 3673 Euro 8.00
VETH, Cornelis. Wissewas. Burleske comedie in vier bedrijven. Dishoeck, C.A.J. van Dishoeck, 1918. Or. omslag. 60 p. Ills. - xL 3667 Euro 7.00
VONDEL, Joost van den. Leeuwendalers. Lantspel. Pax optima rerum. Inleiding en verklarende noten door Anton van Duinkerken. Utrecht, Het Spectrum, 1948. Ingenaaid. 240 p. Ills. - xH 2982 Euro 12.00
VONDEL, Joost van den. Leeuwendalers. Lantspel. Pax optima rerum. Inleiding en verklarende noten door Anton van Duinkerken. Utrecht, Het Spectrum, 1948. Gebonden. 240 p. Ills. [Vlekje op band]. xL 1170 Euro 14.00
VONDEL, Joost van den. Leeuwendalers. Lantspel. Pax optima rerum. Inleiding en verklarende noten door Anton van Duinkerken. Utrecht, Het Spectrum, 1948. Gebonden S.O. 240 p. Ills. - xB 3994 Euro 15.00
VOS, Marie W. Goudvreugde's ontwaken. Verbeeldingsspel in zes bedrijven. Amsterdam, Arbeiders-Jeugdcentrale, 1924. Oorspr. omslag. 32 p. Omslag: Fre Cohen. [binnenwerk roestvlekjes]. xR 2442 Euro 25.00
VRIES, Albert de. Twee zedespelen. De Courant, zedespel in een bedrijf. De journaliste, zedespel in een bedrijf. Amsterdam, Mij voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 70 p. Tooneel Bibliotheek. xL 0516 Euro 7.00
VRIES, Albert de. Twee zedespelen: De Zoon, een moderne dialoog tusschen vader en dochter. Crediet, een spel in een bedrijf. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1911]. Ingenaaid. 37 p. Tooneelbibliotheek nr 9. xR 4444 Euro 8.00
VROMAN, Leo. Het grauwe diep. Toneelstuk in drie bedrijven. Amsterdam, Querido, 1966. 1e druk. Pocket 46 p. Omslag Peter vos. De Boekvink. - xA 0110 Euro 9.00
VROMAN, Leo. Voorgrond, achtergrond. Toneelstuk met film, in drie bedrijven. Amsterdam, Querido, 1969. 1e druk. Pocket 69 p. Omslag Peter Vos. De Boekvink. - xA 0109 Euro 9.00
W., H.C. van. Moliere's zedelijke invloed naar Louis Veuillot. Hubert Vos/W. van Gulick Brussel/'s-Hertogenbosch 1878. Gebonden 144 p. Studien op Godsdienstig, Wetenschappelijk en Letterkundig gebied xL 4126 Euro 10.00
WAASDIJK, Albert van. Petemoei. Blijspel in een bedrijf. Amsterdam, z.j. Geniet. 15 p. De Nieuwe Tooneelbibliotheek No. 13, onder leiding van Jean Stapelveld. xB 7628 Euro 8.00
WERUMEUS BUNING, J.W.F. Menschen op het tooneel. Inleiding door J.W.F. Werumeus Buning. Amsterdam, De Branding, 1925. Or. omslag. 40 p. + Ills. Menschen op het Tooneel nr. 1 en 2 van een serie monografieen over Nederlandsche tooneelspelers. xK 5877 Euro 9.00
WERUMEUS BUNING, J.W.F. Orpheus en Euridice. Teksten voor ballet. Amsterdam, z.j. [1941]. Geniet. 8 p. In handschrift: Choreografisch drama in 4 van Yvonne Georgi, teksten van J.W.F. Werumeus Buning. Muziek van Henk Badings. xB 4960 Euro 12.00
WERUMEUS BUNING, J.W.F. Tooneelspeelkunst. Amsterdam/Mechelen, De Spieghel, [1925]. Oorspr. omslag. 40 p. + Illustraties. - xB 8768 Euro 10.00
WILDE, Oscar. Een Florentijnsch treurspel. Vertaald door P.C. Boutens. Amsterdam, C.G.C. Corvey, juni 1950. Cahiersteek. 25 p. Het model voor den uitgever [66]. - xM 7187 Euro 9.00
WOLKERS, Jan. Wegens sterfgeval gesloten. Commedia della morte. Amsterdam, Meulenhoff, 1967. 3e druk. Paperback. 55 p. - xH 1530 Euro 7.00
WOUDE, Johan van der. Eduard Verkade en het toneel. 's-Gravenhage, Nijgh & Van ditmar, 1965. 2e druk. Paperback. 200 p. Ills. - xH 9141 Euro 7.00
YPERMAN, Chris. Jolie Madame. Met tekeningen van Hugo Claus. Amstelveen, AMO, 1987. Ingenaaid. N.p. Ills. Genummerd 155/400. xB 8717 Euro 18.00
ZOUW, Bert van der. Dat is allemaal komedie. Den Haag, Martinus Nijhoff/Tjeenk Willink/Noorduijn, 1979. Or. omslag. 320 p. Ills. - xK 3042 Euro 13.50
Tachtigers; Van Eeden, Verwey, Gorter, Van Deyssel.
Nederlandse literatuur Poezie en over poezie Verzamelde Werken Proost Prikkels Studies Letterkunde Vertaalde Poezie Middeleeuwen Geschiedenis Erasmus 19e eeuw Katten Toneel Kunst Biografie Typografie Klassieken Proefschriften Renaissance Boeken over Glas Sexualiteit/Erotica Vertaalde literatuur Prive-Domein/Open-Domein Paradiso Posters
Order by email, phone or mail. All books offered subject to prior sale. Cash with order. Postage at cost and banking costs are extra.
Boekglas Home Page