![]()
19e EEUW
2012
- Annie Sherwood or, Scenes at School. London, The Religious Tract Society, [1880]. Bound. 106 p. Ills. - xR 1270 Euro 15.00
- Bloemen gegaard in den lusthof der vaderlandsche poezij. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon. 1877. Gedecoreerde papieren stempelband, sneden verguld, X + 328 p. Met enkele litho's. [Knipje uit Franse pagina]. xL 6211 Euro 12.00
- Bloemen voor de meergevorderde jeugd. Verzameld uit de schriften der beste prozaschrijvers. Amsterdam, Joh. Guykens, 1837. Kartonnen omslag. XII + 214 p. Nieuwe uitgave. - xB 0143 Euro 25.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 11e jrg. nr. 1-4. 1987. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1987. Geniet. 220 p. Ills. complete jaargang xB 5617 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 12e jrg. nr. 1-4. 1988. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1988. Geniet. 267 p. Ills. complete jaargang xB 5618 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 13e jrg. nr. 1-4. 1989. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1989. Geniet. 248 p. Ills. complete jaargang xB 5619 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 14e jrg. nr. 1-4. 1990. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1990. Geniet. 272 p. Ills. complete jaargang xB 5611 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 15e jrg. nr. 1-4. 1991. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1991. Geniet. 232 p. Ills. complete jaargang xB 5609 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 3e jrg. nr. 1-4. 1979. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1979. Geniet. 284 p. Ills. complete jaargang xB 5614 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 4e jrg. nr. 1-4. 1980. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1980. Geniet. 272 p. Ills. complete jaargang xB 5615 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 5e jrg. nr. 1-4. 1981. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1981. Geniet. 255 p. Ills. complete jaargang xB 5620 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 6e jrg. nr. 1-4. 1982. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1982. Geniet. 205 p. Ills. complete jaargang xB 5621 Euro 10.00
- De Negentiende Eeuw. Documentatieblad Werkgroep 19e eeuw. 9e jrg. nr. 1-4. 1985. Arnhem, Werkgroep 19e eeuw, 1985. Geniet. 236 p. Ills. complete jaargang xB 5612 Euro 10.00
- De Schoolkwestie. Deel I: Naar aanleiding van het onderwijs-debat in de Kamer. Deel II: De scherpe resolutie en Het Decretum horribile. Deel III: Grieven tegen de Schoolwet en Het geheim verraden. Deel IV: Het redmiddel. Deel V: De Schoolwet voor de Vierschaar van Europa. Amsterdam, J.H. Kruyt, 1875. Oorspr. papieren omslag. 32 + 24 + 32 + 24 + 32 p. Vijf van de zes deeltjes. - xB 6725 Euro 30.00
- Deugd en Spaarzaamheid of De wijsheid van Pieter Verzeijl. Roermond, J.J. Romen, 1850-1852. Gebonden half linnen. Eerste tot en met de elfde zamenspraak in een deeltje gebonden, afzonderlijk genummerd. [bibliotheekstempeltje]. xB 6383 Euro 50.00
- Dissertatien en Theses van Noordbrabanders. H.H. Bestuurderen aangeboden door hunnen Medebestuurder Palier. 's-Hertogenbosch, H. Palier en Zoon, 1850. Oorspr. omslag. 36 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8315 Euro 25.00
- Geillustreerd Guldens Tijdschrift. Ernst en Luim. Eerste jaargang 1860-1861. Amsterdam, G.M. van Gelder, 1860-1861. Gebonden. 416 p. Met vele illustraties. - xB 8960 Euro 50.00
- Geschiedenis der Plantaadje te Amsterdam, sedert de uitgifte harer gronden tot tuinen in den jare 1683 tot heden. Opgedragen aan Amstel's Ingezetenen. Amsterdam, G. Portielje & Zoon, 1858. Oorspr. omslag. 40 p. - xB 0151 Euro 20.00
- Geschiedkundig overzigt van het Nederlandsch Verkiezings-Stelsel. Utrecht, L.E. Bosch en Zoon, 1840. Oorspr. omslag. 86 p. - xB 2433 Euro 15.00
- Handelingen der Jaarlijksche Algemeene Vergadering van de Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde te Leiden, gehouden den 19 Junij 1851, in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Leiden. Leiden, 1851. Oorspr. omslag. 124 p. - xB 2429 Euro 10.00
- Het leven en de gevoelens van den Ouden Heer Smits of Mark Prager Lindo (1819-1877). SPKTKL, 1977. Oorspr. omslag. 62 p. Ills. KRO SPKTKL. xB 9953 Euro 8.00
- Histoire et origine de Manneken-Pis, suivie de l'Historique de la Place des Martyrs et de l'Église de Sainte-Gudule. Verrassel-Charvet, Bruxelles, [ca. 1850]. Ills. 72 p. With a folding hand coloured lithograph (15 x 37 cm) with four different depictions of Manneken Pis, the endearing 17th-century sculpture of an urinating boy used as a fountain in the centre of the city. It was designed by François Duquesnoy. 'Fontaine de Manneken-Pis'; 'Tenue Garde-Civique 1830'; 'Naturel'; 'Tenue de Procession'. xR 4407 Euro 45.00
- Historisch en Romantisch Album. Uitgezochte lektuur voor den beschaafde stand. Geillustreerd met op staal gegraveerde platen. Uitgegeven door eene Vereeniging van Vaderlandsche Schrijvers. Arnhem, Pieter Adriaan de Jong, 1853. Gebonden half leer. 384 p. Met 10 [van de 12] platen. - xB 7251 Euro 75.00
J.A. Alberdingk Thijm. Een keuze uit zijn werk. Zutphen, W.J. Thieme & Cie., [1972]. Ingenaaid. 237 p. Ingeleid en toegelicht door de projektgroep 'Alberdingk Thijm' van het Instituut Nederlands der Katholieke Universiteit te Nijmegen. Klassiek Letterkundig Pantheon 192. xB 7721 Euro 10.00
- Kennis geeft geld. Wetenschappelijke Blaadjes. Eene bloemlezing uit de beste populair-wetenschappelijke geschriften, bijeenverzameld door eene vereeniging van Nederlandsche geleerden. Amsterdam, Wed. J.C. van Kesteren & Zoon, z.j. Gebonden twee delen in een band. Ills. 290 + 290 p. - xL 4789 Euro 20.00
- Koning Willem de Derde. Schets van zijn leven, van zijne regeering en van zijnen tijd. Nijgh & Van Ditmar, [1890]. Oorspr. papieren omslag. 52 p. Met eenige aanvullingen overgedrukt uit de Nieuwe Rotterdamsche Courant. xB 8465 Euro 15.00
- Le gretry des dames. Paris, Louis Janet, [1823]. Reliure avec cassette. 152 p., tranches dorees Avec six figures grave et notation du musique [47 p] . xB 0139 Euro 60.00
- Modeles des jeunes personnes, ou traits remarquables, actions vertueuses, exemples de bonne conduite de la part des femmes, Et Morceaux extraits des meilleurs ecrivains qui se sont occupes de l'education des filles. Paris, Pierre Blanchard, 1823. Huitieme edition. Reliure. XII + 214 p. Revue, corrigee et ornee de six figures et d'un titre grave, d'apres les dessins de M. Monnet, de l'Academie de Peinture. xB 0137 Euro 50.00
- Nederlandsch Magazijn, ter verspreiding van algemeene en nuttige kundigheden 1841. Amsterdam, Gebroeders Diederichs, [1841]. Gebonden half leer. 416 p. Geillustreerd met vele houtgravures. - xB 6295 Euro 45.00
- Nieuw Nederlandsch Magazijn, ter verspreiding van algemeene en nuttige kundigheden 1850. Amsterdam, Gebroeders Diederichs, [1850]. Gebonden half leer. 416 p. Geillustreerd met vele houtgravures. - xB 6296 Euro 45.00
- Officieele Catalogus van de Nederlandsche Afdeeling. Tentoonstelling Luik 1905. B. van der Kamp, Groningen, [1905]. Gedecoreerd linnen bandje 22 p. + uitklapbare plattegrond. Nederland op de wereldtentoonstelling te Luik. xR 3447 Euro 15.00
- Onze eerstelingen. Dichtbundel, bijeenverzameld uit de bijdragen van de leden der vergadering S. Catharina, gevestigd op het klein seminarium Hageveld. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1857. Gebonden. 100 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8380 Euro 30.00
- Onze eerstelingen. Dichtbundel, bijeenverzameld uit de bijdragen van de leden der vergadering S. Catharina, gevestigd op het klein seminarium Hageveld. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1857. Gebonden. 100 p. Met prent tegenover titelpagina. Meegebonden: Stichting opkomst en voortgang van het Institut St-Louis te Oudenbosch beschreven door J.H.M. Aerssen. Brussel, 1857. 54 p. [en] Souvenir de la proclamation du dogme de l'Immaculee conception de la tres-Sainte-Vierge a Bruxelles, le 4 mars 1855 par Josse Cels. Bruxelles, 1855. 156 p. [rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8381 Euro 60.00
- Op de jacht. Reisavonturen en schetsen uit de dierenwereld. Met 7 gekleurde platen. D. Noothoven van Goor, Leiden, [ca.1860]. Gedecoreerde stempelband Ills. 80 p. Handgekleurde gravures gesigneerd met L'Hernault, Dupré en WF. xR 3467 Euro 20.00
- Over het Wezen der Grondwet. Haarlem, W.C. de Graaff, 1879. Oorspr. omslag. 23 p. - xB 1806 Euro 10.00
- Prysdeeling by de Akademie van teeken- en bouwkunde der stad Eecloo. Drukkery van W. Ryffranck, Eeclo, 1862. Papieren omslag 28 p. Overgedrukt uit het weekblad de Eecloonaer van den 2 Maert 1862. Bevat: M. Charles Bogaerd, Geschiedkundige Herinneringen betrekkelijk de Akademie te Eecloo, 1861. xR 4242 Euro 20.00
- Reponse tres-claire a une reponse inconcevable. Extrait de la Correspondance du Baron De Zach. IV2 Volume, annee 1820, page 69. Genes, A. Penthenier, 1820. Broche. 35 p. Seconde edition Corrigee et considerablement augmentee. xB 4633 Euro 10.00
- Schatkamer voor alle standen. Behelzende: eene menigte wetenswaardige bijzonderheden, huishoudelijke voorschriften en zeer veel van hetgeen in de zamenleving noodig, nuttig en aangenaam kan geacht worden. Gebroeders Diederichs, Amsterdam, 1852. gecartonneerd in gemarmerd omslagje 96 p. - xR 0699 Euro 15.00
- Verslagen en Berigten. Uitgegeven door de Vereeniging ter Bevordering der Oud Nederlandsche Letterkunde, Jaargang 1-5. Leiden, D. du Mortier en Zoon, 1844-1848. Gebonden half leer. XVI + 50 + 63 + 80 + 72 + 48 p. Compleet. Niet verder verschenen. xB 7922 Euro 150.00
- Wetenschappelijke Blaadjes. Eerste deel. A.C. Kruseman, Haarlem, 1855. Gebonden Ills. 250 p. band iets sleets. xR 2458 Euro 25.00
ADAMA VAN SCHELTEMA, C.S. Immanuel. Kersdag-feestlied. Middelburg, J.C. & W. Altorffer, 1845. Papieren omslag. XII + 36 p. Voor rekening van den schrijver uitgegeven ten voordeele van de kerkelijke gebouwen aldaar. (=Colijnsplaat). xB 8430 Euro 18.00
AGATHA. [=Reinoudina de Goeje]. Jonge meisjes. Een verhaal. Leiden, E.J. Brill, 1884. Gebonden. 245 p. - xB 5900 Euro 12.00
ALBERDINGK THIJM, Catharina. Jos. Alb. Alberdingk Thijm in zijn brieven als Christen Mensch Kunstenaar. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1896. Ingenaaid. 348 p. - xK 3049 Euro 35.00
ALBERDINGK THIJM, Catharina. Jos. Alb. Alberdingk Thijm in zijne brieven geschetst als christen mensch kunstenaar. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1896. Gebonden. VI + 348 p. Mooi exemplaar. xL 0549 Euro 40.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. De giftbrief van Koning Karel aan zijne getrouwen Diederik, het voetstuk der historie van onzen staat. In eenige zijner deelen beschouwd en verklaard. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1849. Gebonden. 40 + 12 + VII + 36 + 16 + 16 + 3 + 10 + 2 + 15 + 16 + 23 + 23 + 32 p. [bibliotheekstempeltje]. Meegebonden: I: De Nieuwe Katholieke Kerk in de Haarlemer Houttuinen. 1863. II: De koningin van Napels. 1861. III: Een weinig Amsterdamsche kritiek bij gelegenheid der Nationale feestvieringen. 1965. IV: Liederen bij den katechismus of Katholieke Leering; woorden en wijzen, herzien door. 1855. V: Aan Pius den IXe op 21 Juni 1876. VI: Trouw. Een huldegroet aan zijne majesteit Koning Willem den Derde, bij zijn bezoek van Amsterdam, in Grasmaand 1853. VII: Een misverstand, uit den weg geruimd. De Gedenkdag van 1 april 1572. enz. xB 5257 Euro 40.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. De katholieke kerkregeling in ons vaderland. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1853. Oorspr. omslag. 23 p. - xL 2990 Euro 15.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. De 'Lilith' van den heer Marcellus Emants: Eene beoordeeling. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1880. Oorspr. omslag. 32 p. rugje omgeplakt xB 3967 Euro 9.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. De zegepraal der schoonheid. Blijspel in een bedrijf. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen. 1879. Gebonden. VII + 34 p. Meegebonden: (1) Huyg de Groot in Amsterdam, 1632. Blijspel in twee bedrijven. [zelfde uitgever]. 1883. 30 p. (2) Tartuffe. Komedie in vijf bedrijven, van Moliere. Vertaling door .... [zelfde uitgever]. 1879. XVII + 86 p. (3) De Menschenhater. Komedie van Moliere. Vertaling ..... [zelfde uitgever]. 1885. 72 p. [rug verkleurd, bibliotheekstempeltje]. xL 8554 Euro 30.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Een bloemlezing uit zijn gedichten. Inleiding door M. van Can. Kerkrade, Drukkerij De Zuid-Limburger, z.j. Oorspr. omslag. 68 p. - xB 1687 Euro 9.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Een lees- en zangboekjen voor de jeugd. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1853. Gebonden. VIII + 223 p. [Rug verkleurd]. xL 8321 Euro 20.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Gedichten uit de verschillende tijdperken der Noord- en Zuid-Nederlandsche Literatuur. Verzameld, naar tijdsorde en geranschikt, en toegelicht door... Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1850-1852. Gebonden. XVI + 346 + XVI + 506 p. Eerste bundel: 1170- 1600. XIIe, XIIIe, XIVe, XV, en XVIe Eeuw. Tweede bundel: 1600-1655. 1e en 2e helft van de XVIIe Eeuw. [rug verkleurd, bibliotheekstempeltje]. xL 8561 Euro 25.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Het Koggeschip. Legende van Amsterdam. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1875. Oorspr. omslag. 20 p. [Omslag aan randen verkleurd, roest vlekjes]. xL 5897 Euro 16.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. J.A. Alberdingk Thijm. Een keuze uit zijn werken. Met een inleiding door M.A.P.C. Poelhekke. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, 1920. Gebonden. 159 p. - xH 5743 Euro 8.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Legenden en Fantaizien. Amsterdam, W.C. Ippel, 1847. Oorspr. kartonnen bandje. VI + 119 p. Het lied van Williswinde met muzieknotatie. xL 8304 Euro 30.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Magdalena van Vaernewyck. Naar de natuur geteekend door Pauwels Foreestier. Medegedeeld door .... Z.p. 1851. Gebonden. 72 p. Met Litho. Overgedrukt uit het tijdschrift Nederland Deel I, jrg. 1851. Meegebonden: De klok van Delft. Een romantiesch verhaal. Utrecht, H.H. van Romondt, 1846. XXVI + 104 p. [rug verkleurd, bibliotheekstempeltje]. [Pauwels Foreestier= J.A. Alberdingk Thijm]. xL 8556 Euro 35.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Moraal [en] Aesthetica. Afweering van grieven. [Meegebonden]: I: L. van Deyssel: Een wederwoord voor Dr H.J.A.M. Schaepman. Nog over Fransche Meesters. II: [J. Jeen]: Twijfelingen op het gebied der Gotische Kunst. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1882. Gebonden. 12 + 24 + 17 p. Een wederwoord uitgegeven: Amsterdam, Jan D. Brouwer 1882. 2e druk. Gotische Kunst uitgegeven: 's-Hertogenbosch, Henri Bogaerts, opvolger van P.N. Verhoeven, 1866. [bibliotheekstempeltje]. xB 6248 Euro 20.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Notre Dame de Forest. Een verhaal uit de XVIIe eeuw. Met oorspronkelijke schetsen van den schrijver. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1890. Oorspr. omslag. 72 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 5221 Euro 12.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Verspreide gedichten 1841-1889. (met portret). Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1894. Gebonden 211 p. [bibliotheekstempeltje, band iets beschadigd]. xL 6810 Euro 15.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van Alberdingk Thijm Deel IV: Kunst en Oudheidkunde Deel I. Amsterdam/'s-Gravenhage, C.L. Langenhuysen / Martinus Nijhoff, 1909. Oorspr. omslag. XVI + 330 p. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Op omslag Bussum, Paul Brand. xB 1893 Euro 12.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel X. Verspreide verhalen Deel I. Amsterdam/'s-Gravenhage, C.L. van Langenhuysen/Martinus Nijhoff, 1909. Gebonden. XI + 318 p. - xL 7970 Euro 15.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel XI. Verspreide verhalen Deel II. Amsterdam/'s-Gravenhage, C.L. van Langenhuysen/Martinus Nijhoff, 1910. Gebonden. XII + 316 p. - xL 7971 Euro 15.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel XIV. Verspreide verhalen Deel V. Amsterdam/'s-Gravenhage, C.L. van Langenhuysen/Martinus Nijhoff, 1909. Gebonden. X + 368 p. - xL 7973 Euro 15.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel X. Verspreide verhalen Deel I. Amsterdam/'s-Gravenhage, C.L. van Langenhuysen/Martinus Nijhoff, 1909. Gebonden, half leer, XI + 318 p. - xR 0242 Euro 25.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel XI. Verspreide verhalen Deel II. Amsterdam/'s-Gravenhage, C.L. van Langenhuysen/Martinus Nijhoff, 1910. Gebonden, half leer, XII + 316 p. - xR 0243 Euro 25.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel VI: Portretten van Joost van den Vondel. Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, [1908]. Oorspr. papieren omslag. XVI + 291 p. Herzien naar het handexemplaar van den schrijver . Met portret, plaat, facsimile en genealogische tabellen. [bibliotheekstempeltje]. xR 1056 Euro 12.00
ALBERDINGK THIJM, J.A. Werken van J.A. Alberdingk Thijm. Verzameld en gerangschikt met inleiding en overzichten door J.F.M. Sterck. Deel XI: Verspreide verhalen deel V. Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, [1908]. Oorspr. papieren omslag. X + 368 p. [bibliotheekstempeltje]. xR 1057 Euro 12.00
ALBERDINGK THIJM, P.P.M. Levensschets van H.E. Moltzer. Gent, A. Siffer, 1897. Oorspr. omslag. 42 p. Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde. xB 8018 Euro 10.00
ALBERDINGK THIJM, P.P.M. Spiegel van Nederlandsche Letteren, bijzonder bestemd voor Belgische scholen. I-II : De geschiedenis der Letterkunde. Leuven, Karel Fonteyn, 1877. Papieren omslag. 192 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 9060 Euro 12.00
ALFEN, H. van. De bron van Bakhuizen v.d. Brink's Andries Bourlette (Luiksche verhooren over Oranje's tocht in 1568). Utrecht, Bijdragen en mededeelingen van het Historisch Genootschap, 1933. Papieren omslag. 173-276 p. - xB 7905 Euro 10.00
ALMANAK. Almanak voor het Schoone en Goede voor 1834. G.J.A. Beijerinck Amsterdam [1833]. Gebonden goud op snee Ills. [XII]+ 180 p. [Rugje omgeplakt]. xL 4935 Euro 25.00
ALMANAK. Almanak voor het Schoone en Goede voor 1845. G.J.A. Beijerinck Amsterdam [1844]. Gebonden goud op snee. Ills. XVI + 176 p. [Rugje omgeplakt]. xL 4936 Euro 25.00
ALMANAK. Almanak voor het Schoone en Goede voor 1847. G.J.A. Beijerinck Amsterdam [1846]. Gebonden goud op snee. Ills. X + 182 p. [Rugje zwak]. xL 4937 Euro 25.00
ALMANAK. Almanak voor het Schoone en Goede voor 1848. G.J.A. Beijerinck Amsterdam [1847]. Gebonden goud op snee. Ills. X + 182 p. [Rugje omgeplakt]. xL 4934 Euro 25.00
ALMANAK. Almanak voor het Schoone en Goede voor 1851. A. Jager Amsterdam [1850]. Gebonden goud op snee. Ills. XII + 180 p. Onder redactie van A.L.G. Toussaint. [Rugje omgeplakt]. xL 4933 Euro 25.00
ALMANAK. Castalia. Jaarboekje aan de Fraaie Letteren gewijd. Jaargang 1872. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1971. Gebonden. VII + 303 p. Met fraaie staalgravures. Bevat: P.F. Brunings. J.J.L. Ten Kate. L.J.F. Tinbergh. O.G. Smit. H. Binger. J. Gram. W.E.N. Muskeyn. E. Laurillard. D. Dorbeck. J.J. Cremer. G.J. Spoor. J.M. Assink Calkoen. G.H.J. Elliot Boswel.C.J. van Bemmel Suyck. A.J. de Bull. J. de Vries. [Voortzetting van: Holland. Almanak voor]. xB 5423 Euro 35.00
ALMANAK. Zaanlandsch Jaarboekje voor het jaar 1843. Derde Jaar. Zaandijk, J. Heynis Tsz. [1843]. Oorspr. kartonnen band. 200 p. Met platen. Bevat: Proeve van eene Geschiedenis der Zaanlanden. (vervolg). Het Wapen van Wormer. Nog iets over de Beschuitstoren te Wormer. Aanteekeningen uit vroegeren en lateren tijd. Iets uit de oude Doos. Eene Keure van 1651. Lief en Leed, uit het Leven van een Koopman. Eene Schets uit de 18e Eeuw. Zaanlandsche Legende. De Vierdag van St. Odulphus. De Jongeling van Oostzaanden. Toetsteentjes der Lijst van eenige verouderde of nog gebruikelijke Zaanlandsche Woorden en Spreekwijzen. En vele Dichtstukjes. xB 5418 Euro 25.00
ALMANAK. Zaanlandsch Jaarboekje voor het jaar 1844. Vierde Jaar. Zaandijk, J. Heynis Tsz. [1844]. Oorspr. kartonnen band. 200 p. Met platen. Bevat: Proeve van eene Geschiedenis der Zaanlanden. (vervolg). Het Wapen van Jisp. De Zaankant, zoo als hij zich tegenwoordig nog vertoont. Aanteekeningen uit vroegeren en lateren tijd. Iets uit de oude Doos. Aelbert de Zanger. Episode uit den tijd van het Kaas en Broodspel. Iets over Jan Jansen Struys, van Wormer, en zijne Reizen. Zaanlandsche Spreekwoorden. En vele Dichtstukjes. xB 5416 Euro 25.00
ALMANAK. Zaanlandsch Jaarboekje voor het jaar 1846. Zesde Jaar. Zaandijk, J. Heynis Tsz. [1846]. Oorspr. kartonnen band. 196 p. Met platen. Bevat: Proeve van eene Geschiedenis der Zaanlanden. (vervolg). Aanteekeningen uit vroegeren en lateren tijd. Zaanlandsche Schilders. Pinksterdag. Episode uit den Spaanschen Oorlog. Eene Zaanlandsche Moeder, 1574. Vertellingen van mijn Oom, den Chirurgijn. Eene Boedelverkooping. Eene schets naar het leven. Zaanlandsche Spreekwoorden. En vele Dichtstukjes. xB 5414 Euro 25.00
ALMANAK. Zaanlandsch Jaarboekje voor het jaar 1847. Zevende Jaar. Zaandijk, J. Heynis Tsz. [1847]. Oorspr. kartonnen band. 196 p. Met platen. Bevat: Proeve van eene Geschiedenis der Zaanlanden. (vervolg). Aanteekeningen uit vroegeren en lateren tijd. Zaanlandsche Schilders. Vertellingen van mijn OOm, den Chirurgijn. Moeder en Zoon. Voorheen en thans. Zeldzaame Ouderdom. En vele Dichtstukjes. xB 5413 Euro 25.00
[ALMANAK] ALBERDINGK THIJM, Jos.A. (ed.). Volks-Almanak voor Nederlandsche Katholieken, 1888. XXXVIIe jaar. C.L. van Langenhuysen in den berg Thabor, Amsterdam, 1887. Gebonden Ills. XL + 294 p. het halflederen bandje is zwak op de knepen xR 2459 Euro 14.00
[ALMANAK] HOFDIJK, W.J. (ed.). Aurora. Jaarboekjen voor 1869. J.H. Laarman, Amsterdam, 1866. Gedecoreerd linnen bandje, Gegraveerde titelpagina, sneden verguld, 280 p. Geillustreerd met zes gravures. Bijdragen van o.a. Van den Bergh, Dorbeck, Tinbergh, Gewin. xB 7858 Euro 25.00
[ALMANAK] HOFDIJK, W.J. (ed.). Aurora. Jaarboekjen voor 1871. J.H. Laarman, Amsterdam, 1871. Gedecoreerd linnen bandje, Gegraveerde titelpagina, sneden verguld, 280 p. Geillustreerd met zes gravures. Bijdragen van o.a. Hofdijk, Schaepman, Laurillard, Hasebroeck. [opnieuw in de band gezet]. xB 7857 Euro 25.00
[ALMANAK] HOFDIJK, W.J. en J.M.E. Dercksen (eds.). Aurora. Jaarboekjen voor 1876. J.H. Laarman, Amsterdam, 1876. Gedecoreerd linnen bandje, Gegraveerde titelpagina, sneden verguld, VIII + 272 p. Geillustreerd met vier gravures. Bijdragen van o.a. Hasebroek, Ten Kate, Quack, Laurillard, vertalingen in het Duits van De Genestet, etc. Opnieuw in de band gezet. xB 7693 Euro 30.00
[ALMANAK] HOFDIJK, W.J. en J.M.E. Dercksen (eds.). Aurora. Jaarboekjen voor 1878. J.H. Laarman, Amsterdam, 1878. Gedecoreerd linnen bandje, Gelithograveerde titelpagina in kleur, sneden verguld, 296 p. Geillustreerd met vijf kleurenlitho's. Bijdragen van o.a. Alberdingk Thijm, Laurillard, Hofdijk, Ten Kate xB 7694 Euro 35.00
[ALMANAK] NEPVEU, J.I.D. (ed.). Aurora. Jaarboekje voor 1840. K. Fuhri, 's-Gravenhage, 1840. Gedecoreerd leren bandje, Gegraveerde titelpagina, sneden verguld, XIV + 269 p. Geillustreerd met zeven gravures. Bijdragen van o.a. Heldring, Van den Bergh, Beets, Winkler Prins, Ten Kate. xB 7689 Euro 40.00
[ALMANAK] NEPVEU, J.I.D. (ed.). Aurora. Jaarboekje voor 1846. K. Fuhri, 's-Gravenhage, 1846. Gedecoreerd linnen bandje, Gelithograveerde titelpagina, sneden verguld, VIII + 280 p. Geillustreerd met zeven gravures. Bijdragen van o.a. Van Lennep, Gewin, Van den Bergh, Van Zeggelen, Ten Kate, Heije, Tollens, Beets. xB 7683 Euro 40.00
[ALMANAK] NEPVEU, J.J.D. (ed.). Aurora. Jaarboekje voor 1845. K. Fuhri, 's-Gravenhage, 1845. Gedecoreerd linnen bandje, Gelithograveerde titelpagina (in blauw), sneden verguld, VIII + 280 p. Geillustreerd met zeven gravures. Bijdragen van o.a. J.A. Alberdingk Thijm, Tollens, Van den Bergh, Ten Kate, Potgieter, Beets. xB 7687 Euro 40.00
[ALMANAK] NEPVEU, J.J.D. en S.J. van den Bergh (eds.). Aurora. Jaarboekje voor 1849. K. Fuhri, 's-Gravenhage, 1849. Gedecoreerd linnen bandje, Gelithograveerde titelpagina, sneden verguld, VIII + 280 p. Geillustreerd met zeven gravures. Bijdragen van o.a. Des Amorie van der Hoeven jr., Heije, Schimmel, De Genestet, Kneppelhout, Toussaint. xB 7684 Euro 40.00
[ALMANAK] S.J. van den Bergh (ed.). Aurora. Jaarboekje voor 1859. A.C. Kruseman, Haarlem, 1859. Gedecoreerd linnen bandje, Gegraveerde titelpagina, sneden verguld, VIII + 287 p. Geillustreerd met zes gravures. Bijdragen van o.a. Keller, Genestet, Tollens, Cremer, Hofdijk, Ten Cate. [opnieuw in de band gezet]. xB 7856 Euro 20.00
ALPHEN, H. van en Rhijnvis Feith e.v.a. Stichtelijke Gedachten, op alle dagen van het jaar. Amsterdam, Frederik Muller, 1834. 3e druk. Kartonnen oorspr. bedrukteomslag. [370] p. Onafgesneden. Gegraveerde titelpagina. Titel op omslag: Stichtelijke Gedachten, op alle dagen van het jaar. Meestal getrokken uit de beste Nederlandsche Dichters. [Met ingeplakte aardige opdracht en mooi boekverkopers-etiket]. xB 8469 Euro 45.00
ALPHEN, Hieronymus van. Kleine gedigten voor kinderen. [Met] Vervolg en Tweede vervolg. 's-Gravenhage, L.J.C.Boucher, 1967. Gebonden. 34 +65 + 104 p. Ills. Facsimile. Bijlage: Met inleiding van C. van Veen. xH 2462 Euro 11.50
ANDRIESSEN, P.J. De Prins en Johan de Witt of Ons land in het tweede tijdperk der eerste stadhouderlooze regeering. Leiden, A.W. Sijthoff, [1885]. 4e druk. Gebonden. VIII + 184 p. Met litho's gedrukt bij Tresling & Co. te Amsterdam. Met een voorwoord van de auteur. Mooi exemplaar. xB 3896 Euro 35.00
ANSLIJN, N. Nederlandsche voorbeelden van deugd. Een leesboek voor de schooljeugd. Eerste stukje. Leyden, D. du Mortier en Zoon, 1831. Blauw papieren omslag. VIII + 118 p. Rugje omgeplakt, klein hoekje uit laatste pagina. xB 4869 Euro 40.00
APELDOORN, C.G.L. Dr. Willem Doorenbos. Amsterdam, v/h C. de Boer, 1948. Ingenaaid. 299 p. Dissertatie. [Omslag verkleurd]. Doorenbos (1820-1906) was een leraar van enkele tachtigers. xK 5316 Euro 16.00
ASSELBERGS, Alphons J.M. Dr. Jan Pieter Heije of De kunst en het leven. (Mit deutscher Zusammenfassung). Ver. voor Nederlandse Muziekgeschiedenis, 1966. Oorspr. omslag. VIII + 462 p. + Stellingen. Met portret. Proefschrift 7 oktober 1966 aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. xB 0815 Euro 20.00
ASSELBERGS, W.J.M.A. Schaepman als Letterkundige. Gent, Drukkerij Erasmus, 1953. Geniet. 15 p. Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde Nov.-Dec. 1953. xB 2396 Euro 7.00
ASSER, T.M.C. Grondwetsherziening. Kantteekening bij enkele voorstellen der regeering. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1887. Oorspr. omslag. 42 p. - xB 8023 Euro 12.00
ASSER, T.M.C. Grondwetsherziening. Kantteekening bij enkele voorstellen der regeering. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1887. Oorspr. omslag. 42 p. - xB 8140 Euro 12.00
BACHER, Julius. Kost voor onverlekkerde monden. Uit het Hoogduitsch. J.C. van Kesteren, Amsterdam, 1833. Oorspr. bedrukt omslag VIII + 88 p. + adv. bibliotheekstempeltje xR 0965 Euro 15.00
BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, R.C. Briefwisseling van Bakhuizen van den Brink met zijne vrienden gedurende zijne ballingschap (1844-1851). Haarlem, De Erven F. Bohn, 1906. Ingenaaid. XXIV + 344 p. Uitgegeven door S. Muller Fz. Met portret van Bakhuizen van den Brink. xL 0555 Euro 27.50
BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, R.C. Cartons voor de geschiedenis van den Nederlandschen vrijheidsoorlog. Twee delen. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1891. 3e druk. Gebonden. 289 + 248 p. + facsimile. - xL 0502 Euro 25.00
BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, R.C. Cartons voor de geschiedenis van den Nederlandschen vrijheidsoorlog. Deel II. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1898. 3e druk. Gebonden. 248 p. + facsimile. Los deel. - xR 0950 Euro 12.50
BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, R.C. Rede ter nagedachtenis van Mr. John Bake. Vermeerderd met toespraken van Mr. G. Groen van Prinsterer, J. Bake, J. Geel en R.C. Bakhuizen van den Brink. Amsterdam, C.G. van der Post. 1865, Oorspr. omslag. 55 p. [rugje omgeplakt]. xL 8344 Euro 25.00
BALSEM, H.S. Giuseppe Garibaldi. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1880. Oorspr. omslag. 337-381 p. Met portret. Mannen en Vrouwen van beteekenis in onze dagen afl. 9 Redactie N.C. Balsem. xR 3909 Euro 10.00
BALSEM, N.C. Dichterleven en Levenspoezie. Een viertal lezingen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1884. 1e druk. Gebonden. 189 p. Met portret. Bevat: Mr. Willem Bilderdijk, Da Costa, Altijd zon, Een praatje bij den Drachenfels. xB 3904 Euro 20.00
BARNEKOW-TINDAL, W.F. von. Onthullingen uit onze 'deftige' kringen. Achter de schermen! 1, 2, 3 en 4. Amsterdam, J.A. Fortuin, 1891. 3e en 2e druk. Geniet. 52 + 64 + 48 + 56 p. 4 deeltjes. - xR 4559 Euro 40.00
BARTELS, H.J. Een stalen geheugen ! August Koster, Amsterdam, [ca. 1907]. Oorspr. omslag 16 p. Asturels geheugensysteem, nieuwste, eenvoudigste en succesvolle methode om nooit meer iets te vergeten voor Nederlandsche studeerenden e.a., aan de praktijk getoetst en bewerkt. xR 3190 Euro 12.00
BEERS, J. van. Jacob van Maerlant. Gedicht. H.J. van Kesteren, Amsterdam, 1860. Oorspr. bedrukt omslag Ill. 52 p. Bekroond in den Wedstrijd door het Belgisch Staatsbestuur uitgeschreven. Met een afbeelding van het standbeeld van Van Maerlant te Damme. Omslag rafelig. xR 4240 Euro 15.00
BEERS, Jan van. Blik door eene venster. Een nieuwjaersgedicht voor den arme. Amsterdam, H.J. van Kesteren, 1855. Ingenaaid 15 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8010 Euro 20.00
BEERS, Jan van. Gedichten. Eerste deel: 1843-1857. Tweede deel: 1857-1868. Gent/Amsterdam, W. Rogghe/J.C. van Kesteren & Zoon, 1873. Gebonden. 316 + 320 p. Met portret. Antwerpen, druk van L. Beerts. xH 3919 Euro 30.00
BEERS, Jan van. Gedichten: Jongelingsdroomen 8e druk. Levensbeelden 4e druk. Gevoel en Leven 3e druk. Amsterdam, Wed. J.C. van Kesteren & Zoon, [1876]. Gebonden. 423 p. - xH 2485 Euro 11.50
BEERS, Jan van. Jongelingsdroomen. Amsterdam, H.J. van Kesteren, 1855. 3e druk. Gebonden half leer. 164 p. - xH 2486 Euro 18.00
[BEETS]. CHANTEPIE de la SAUSSAYE, P.D. Het leven van Nicolaas Beets. Met een volledige lijst zijner geschriften bijeengebracht door Mr. D. Beets en mejuffrouw A. Beets. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1904. Gebonden onafgesneden. IX + 342 p. Half linnen band met sluitlinten. xL 4458 Euro 25.00
[BEETS]. DYSERINCK, Joh. Herinneringen aan Nicolaas Beets in woord en beeld. Utrecht, H. Honig, [1903]. Nieuwe uitgave. Ingenaaid. 224 p. Geillustreerd door Henri A. Fuik. Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8497 Euro 12.00
[BEETS]. DYSERINCK, Johs. Nicolaas Beets 13 September 1814-13 Maart 1903. Catalogus de Tentoonstelling in Pulchri Studio, 's-Gravenhage, 21-26 maart 1904. Leiden, A.W. Sijthoff, 1904. Oorspr. omslag. 63 p. Omslag hersteld, rug omgeplakt. xL 4551 Euro 10.00
BEETS, N. & H. Brugmans. 1813 Platen verzameld door Mr. N. Beets, met inleiding van H. Brugmans. Amsterdam, J. Funke, 1913. Oorspr. omslag. 78 p. Ills. Premie-uitgave van het Nieuws van den Dag. xB 6087 Euro 10.00
BEETS, Nicolaas. Gedichten. "Nog eens Winterloof" en " Dennenaalden". Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. 3e druk. Gebonden. 248 p. [Herbonden]. xH 6215 Euro 9.00
BEETS, Nicolaas. Gedichten. Volledige uitgave, naar tijdsorde gerangschikt. Twee delen. Leiden, A.W. Sijthoff, [1905]. 6e druk. Gebonden. [Band iets versleten, verder goed]. xH 5929 Euro 30.00
BEETS, Nicolaas. Gedichten. Volledige uitgave, naar tijdsorde gerangschikt. Twee delen. Leiden, A.W. Sijthoff, [1914]. 8e druk. Gebonden. Vijf delen in twee banden. Jubile-uitgave. Op band: J.W. Boeijenga Zonen - Sneek. xB 7473 Euro 30.00
BEETS, Nicolaas. Geschenk aan jonge lidmaten der gemeente van Christus. Nijkerk, G.F. Callenbach, 1910. 8e druk. Gebonden. 77 p. Goud op snee. - xH 5712 Euro 8.00
BEETS, Nicolaas. Groote mannen en ware grootheid. Utrecht, J. Bijleveld, 1878. Oorspr. omslag. 36 p. Redevoering op den Gedenkdag der Stichting van de Utrechtsche Hoogeschool 26 maart 1878. xL 8393 Euro 18.00
BEETS, Nicolaas. Hildebrands voorbereiding. Het dagboek van de student Nicolaas Beets. Toegelicht door H.E. van Gelder. Den Haag, Bert Bakker/Daamen, 1956. 1e druk. Pocket. 192 p. Ooievaar 42. Omslag Herman Berserik. xB 0531 Euro 5.00
BEETS, Nicolaas. Karakter, karakterschaarschte, karaktervorming. Redevoering bij de aanvaarding van het hooleeraarsambt aan de Utrechtsche Hoogeschool, uitgesproken den 16. maart 1875. Utrecht, Kemink en Zoon, 1875. Herbonden. 40 p. [Gebonden in bruin buckram]. xB 5682 Euro 45.00
BEETS, Nicolaas. Sparsa. Verzameling van Verstrooide opstellen en kleine geschriften. Amsterdam, W.H. Kirberger, 1882. Gebonden. VIII + 521 p. Uitgeversvermelding op rug: E. & M. Cohen. Bruin linnen met goudstempeling. xK 6290 Euro 25.00
BEETS, Nicolaas. Uit Nicolaas Beets' dichtwerken. Een bloemlezing. Amsterdam, Omega Boek, 1980. 2e druk. Gebonden. XLII + 83 p. 7,5 X 12,5 cm. Marc van der Plassche (Ed.). Ruikers van Toen. xK 2202 Euro 8.00
BEETS, Nicolaas. Verpoozingen op Letterkundig gebied. Haarlem, De erven F. Bohn, 1856. 1e druk. Gebonden. VI + 292 p. Bevat: Het populaire, Losse opmerkingen, Willem van Haren's Friso, Aanteekeningen, Vondel, Poot, Bilderdijk. xK 5230 Euro 30.00
BEETS, Nicolaas. Verscheidenheden meest op letterkundig gebied. Een tijdschrift op onbepaalde tijden VI. Haarlem, Erven F. Bohn, 1873. Gebonden. 111 p. Bevattende: I: Gesprek over Letterdieverij. II. Ossian of Macpherson? III: Emancipatie der Vrouw. IV: Varia. [Herbonden met oorspr. omslag opgeplakt]. xB 4533 Euro 16.00
BEETS, Nicolaas. Verscheidenheden meest op letterkundig gebied. Tweede deel. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1876. 2e goedkoope druk, herzien door den schrijver. Gebonden. 342 p. Neologismen, Van Lennep, Beteekenis der ongeletterden, Ons reizen, Vondels reizangen, Wartburg, Staring, Letterdieverij, Ossian of Macpherson, Emancipatie van de Vrouw, Varia. xL 5574 Euro 20.00
[BEETS]. RIJN, G. van. Nicolaas Beets. Drie delen. Rotterdam, J.M. Bredee, z.j. Gebonden. 519 + 420 + 82 p. Ills. Voortgezet door J.J. Deetman. xM 7508 Euro 34.00
[BEETS]. RIJN, G. van / J.J. Deetman. Nicolaas Beets. Derde deel. Rotterdam, J.M. Bredee, [1919]. Gebonden. 76 p. + Illustraties. Los deel. - xB 7209 Euro 10.00
[BEETS]. VRIES, J. de. Nicolaas Beets. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1884. Oorspr. omslag. 48 p. Met portret. Mannen van Beteekenis in onze dagen. Redactie Dr. E.D. Pijzel. aflevering I. [rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8408 Euro 10.00
[BEETS]. WINKEL, J. te. Nicolaas Beets. Leiden E.J. Brill, 1914. Or. omslag. 30 p. [Omslag verkleurd]. Voordracht in de jaarlijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 10 juni 1914 gehouden. xK 7854 Euro 9.00
[BEETS] ZONNEVELD, Peter van. Het dagboek van de student Nicolaas Beets 1833-1836. 's-Gravenhage, Nederlands Letterkundig Museum, 1983. Gebonden. 279 p. Ills. Achter Het Boek 18e jaargang afl. 1-3. xB 6901 Euro 17.50
BEKS, Maarten & Tom Gitsels. Een eeuwige zondag. Wandelingen door het land van Nicolaas Beets t.g.v. de 150-ste verjaardag van de Camera Obscura. Stichting Manutius Maastricht 1989. Oorspr. omslag Ills. Ingenaaid 107 p. zeven opstellen over Beets, Bomans en de Camera Obscura xL 7475 Euro 14.00
BELLAMY, J. Gedichten. Haarlem, de Wed. A. Loosjes, Pz. 1826. Nieuwe vermeerderde uitgave. Oorspr. bedrukt omslag, Gegraveerde titelpagina met portret, 224 p. + 4 p. adv. rugje matig xR 0128 Euro 40.00
BELLAMY, J. Gedichten. Twee delen. Zutphen, W.J. Thieme, 1860. Ingenaaid. 102 + 114 p. Onafgesneden. Klassiek Letterkundig Pantheon. xB 6069 Euro 18.00
BELLAMY, J. Gezangen. A. Loosjes, Haarlem 1804. 2e druk Gebonden, onafgesneden, gegraveerde titelpagina, XVI + 80 + 7 + 6 p. Op de titelpagina een rond portret van Bellamy door R. Vinkeles, een gegraveerd blad muziek bij het meegebonden Over het graf van Bellamy van W.H. Sels. xB 5155 Euro 65.00
[BELLAMY, Jacobus]. Jacobus Bellamy, 12 november 1757 - 11 maart 1786. Utrecht, J.W. Leeflang. Oorspr. omslag. 32 p. - xL 4330 Euro 10.00
BELLAMY, Jacobus. Uit de verzen en het proza. Zutphen, W.J. Thieme & Co., z.j. Gebonden. IV + 187 p. Met portret. Samengesteld door J. Aleida Nijland. Klassiek Letterkundig Pantheon. xL 0444 Euro 8.00
[BELLAMY] OCKERSE, W.A. en A. Kleijn geb. Ockerse. Gedenkzuil op het graf van Jacobus Bellamij. Wed. A. Loosjes Pz., Haarlem, 1822. Oorspr. gekartonneerd, gegraveerde titelpagina, 323 p. Bevat ook onuitgegeven gedichten en brieffragmenten. Opgedragen aan Francina Baane. xR 1246 Euro 75.00
BENNINK JANSSONIUS, R. De Dichtwerken. Eerste deel. Arnhem, Bleeker & Ybes, z.j. Gebonden. 226 p. Eerste van twee delen. - xR 0795 Euro 12.00
BERG, W. van den en Peter van Zonneveld. (red.). Nederlandse literatuur van de negentiende eeuw. Twaalf verkenningen. Utrecht, HES, 1986. Paperback. 296 p. - xB 0156 Euro 10.00
BERGENDAHL, A.A. Gelegenheids- en andere gedichten onder het motto Geloof, Hoop en Liefde, eerbiedig opgedragen aan H.M. de Koningin der Nederlanden. Amsterdam, G. van Tyen & Zonen, 1877. Gebonden. XI + 296 + 27 + 7 + 4 + 3 p. Uitgegeven ten voordeele der Vereeniging te Amsterdam, tot ondersteuning van Hulpbehoevenden, onder de bescherming van H.M. de Koningin. Meegebonden: (1). Help elkaar Eene opwekking tot onderlinge en algemeene hulpvaardigheid. 1880. (2). Welkomstgroet aan den Koning en de Koningin. 1879. (3). Palestina, het H. Land 1860-1885. (4). Bethlehem in Palestina. 1881. xL 9338 Euro 35.00
BERGH, S.J. van den. Onze muze, Album van gemengde zangen onzer vaderlandsche dichters der 19e eeuw. Eerste deel. Haarlem, A.C. Kruseman, z.j. Gebonden. VI + 288 p. Gelithografeerde titelpagina, houtgravure t.o. titelpagina. [Bibliotheekstempeltje]. xL 4237 Euro 15.00
BERGH, S.J. van den. Onze muze, Album van gemengde zangen onzer vaderlandsche dichters der 19e eeuw. Tweede deel. Haarlem, A.C. Kruseman, 1855. Gebonden. VI + 366 p. Gelithografeerde titelpagina, houtgravure t.o. titelpagina. [Bibliotheekstempeltje, rug licht beschadigd]. xL 4180 Euro 10.00
BERGSMA, Th. v. De school-quaestie. Open brief aan het Ministerie, de Leden der 1ste en 2de Kamer en het Schooltoezicht. Leiden, J.W. van Leeuwen, 1900. Ingenaaid. 38 p. Omslag vernieuwd met behoud van oorspronkelijke voorkant. xB 4386 Euro 15.00
BERRINGTON, B.S. (ed.). Poetic Gems from Shakespere till the present day. Haagsche Boekhandel- en Uitgevers-Maatschappij The Hague 1899. Nice ribbed binding, half morocco, upper edge gilded. 591 + XVI p. Binding: G.F.L. Ophof xM 9327 Euro 50.00
[BILDERDIJK]. A. Goslinga: Met twee bijvoegsels: Verzoekschrift van Bilderdijk en Dirk van der Linden aan het hof van Holland. J.C. van der Does: Bilderdijks tweede vrouw en haar moeder. Amsterdam, 1933. Oorspr. omslag. 24 p. Vereeniging Het Bilderdijk-Museum. Twee en twintigste jaarverslag 1931-1932. xB 1417 Euro 7.00
[BILDERDIJK]. De Herdenking van Bilderdijks Geboortedag. Georganiseerd door het Nationaal Comite Bilderdijk-Herdenking 1956. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1956. Geniet. 47 p. - xB 2346 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. De muis- en kikvorsch-krijg. Homerus nagezongen. z.p. 1821. 1e druk Gebonden 76 p. Papieren bandje uit de tijd. xL 3533 Euro 90.00
[BILDERDIJK]. Jaarverslag 1932 en andere bescheiden. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1932. Geniet. 20 p. - xB 2342 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. Jaarverslag 1933 en andere bescheiden. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1933. Geniet. 14 p. - xB 2343 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. Mr. Willem Bilderdijk. Uitgegeven op machtiging der Bilderdijk Commissie. Boekhandel v/h Hoveker & Wormser Pretoria-Amsterdam-Potchefstroom 1906. Gebonden Ills. 468 p. - xH 4183 Euro 22.50
[BILDERDIJK]. Statuten en huishoudelijk reglement der vereeniging Het Bilderdijk-Museum te Amsterdam, opgericht in 1908. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1937. Geniet. 12 p. - xB 2344 Euro 5.00
[BILDERDIJK]. Willem Frederik, Koning der Nederlanden. Amsterdam, Drukker: Pieper & Co., Moritz Frans, [1815]. Cahiersteek. 13 p. Zonder titelblad. WBB 199.1. xB 1437 Euro 20.00
[BILDERDIJK] BAVINCK, H. Bilderdijk als denker en dichter. Kampen, J.H. Kok, 1906. Gebonden. 222 p. [Mooi exemplaar]. xH 4809 Euro 21.00
[BILDERDIJK]. BOSCH, J. Bilderdijk en Tollens. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1941. Geniet. 41 p. Verslag over het jaar 1939-1940. xB 2339 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. BRUIN, C.C. de. Bilderdijk en de studie van het middelnederlands. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1955. Geniet. 16 p. Kort Verslag over de jaren 1951-1954. xB 2345 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. COSTA, Isaac da. Bilderdijks Epos of De vijf bestaande zangen van den Ondergang der eerste wareld. Uitgegeven met eene inleiding, varianten, aanteekeningen, en verhandelingen. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1847. Later papieren omslag VIII + 533 p. met uitslaande kaart. - xB 1450 Euro 35.00
[BILDERDIJK]. GOSLINGA, A. Mag Bilderdijk's tweede vrouw genoemd worden, Lang geen makke tante? Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1940. Geniet. 15 p. Verslag over het jaar 1938-1939. xB 2337 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. GOSLINGA, A. en J.C. van der Does. Verzoekschrift van Bilderdijk en Dirk van der Linden aan het Hof van Holland. - Bilderdijks tweede vrouw en haar moeder. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1933. Geniet. 24 p. 24e jaarverslag 1931-1932. xB 2341 Euro 6.00
[BILDERDIJK] HATTUM, M. (ed.). Folia Bilderdijkiana. Bladen voor Bosch. Amsterdam, Vereniging 'Het Bilderdijk-Museum', 1985. Or. omslag. 105 p. Ills. T.g.v. de 75ste verjaardag van Prof. Dr. J. Bosch. xL 3113 Euro 8.00
[BILDERDIJK] HEYTING, August. Bilderdijks plaats in de Nederlandse en in de Wereldliteratuur. Drie beschouwingen en een open brief. Den Haag, N.V. Elektrische Drukkerij "Luctor et Emergo", 1932. Gebonden. 120 p. Herdenking 1931 met verslagen en comite-lijst. xW 3069 Euro 18.00
BILDERDIJK, Katharina Wilhelmina. Treurspelen. P. den Hengst & Zoon, Amsterdam, 1818. Blauw kartonnen bandje. Gegraveerde titelpagina. X + 158 p. Bevat: Ramiro en Dargo en een inleiding van Willem Bilderdijk. [WBB A 1818.209.1 en B 1818.243]. [bibliotheekstempeltje]. xL 6662 Euro 25.00
[BILDERDIJK]. MARGADANT, S.W.F. Een proces van Bilderdijk uit het jaar 1788. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1939. Geniet. 14 p. 29e jaarverslag 1936-1937, en 230e jaarverslag 1937-1938. xB 2336 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. MARGADANT, S.W.F. en J.F.M. Sterck. Een proces van Mevrouw Bilderdijk-Woesthoven over een valsch codicil, 1796-1797. - Eenige gegevens over het ontstaan van mijn Bilderdijk verzameling. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1937. Geniet. 30 p. 27e jaarverslag 1934-1935, en 28e jaarverslag 1935-1936. xB 2334 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. NAUTA, D. Bilderdijk en de Kerk. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1949. Geniet. 39 p. Verslag over het jaar 1947-1948. xB 2338 Euro 6.00
[BILDERDIJK]. SMIT, Johan. Bilderdijk et la France. Amsterdam, H.J. Paris, 1929. Oorspr. omslag. 304 p. + Stellingen. Proefschrift 29 mei 1929 aan de Universiteit van Amsterdam. xB 0823 Euro 14.00
BILDERDIJK, Vrouwe Katharina Wilhelmina. Poezy. J. Immerzeel, junior Rotterdam 1820. Gebonden Gegraveerde titelpagina, VIII + 188 p. Met inleidend gedicht van Bilderdijk. [bibliotheekstempeltje] [WBB B 1820.255] xL 6664 Euro 35.00
BILDERDIJK, W. Cinna. Treurspel. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1856. Oorspr. omslag. 96 p. Klassiek, Letterkundig Pantheon. Licht blauwe papieren omslag, bibliotheekstempeltje. xL 8598 Euro 10.00
BILDERDIJK, W. Het waarachtig goed. Met inleiding en aanteekeningen door A.H.M. Ruyten. Roermond, Henri van der Marck, 1888. Oorspr. papieren omslag. 30 p. [bibliotheekstempeltje]. xR 0250 Euro 12.50
BILDERDIJK, W. Het waarachtig goed. Met inleiding en aanteekeningen door A.H.M. Ruyten. Roermond, Henri van der Marck, 1895. 2e herzine druk. Oorspr. papieren omslag. 31 p. [bibliotheekstempeltje]. xR 0252 Euro 15.00
BILDERDIJK, W. Kormak. Treurspel. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1856. Oorspr. omslag. 91 p. Klassiek, Letterkundig Pantheon. Licht blauwe papieren omslag, rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje. xL 8595 Euro 10.00
BILDERDIJK, W. Megelpoezy. Twee delen. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1861. Oorspr. omslag. 232 + 166 p. Klassiek, Letterkundig Pantheon. Blauwe papieren omslag, rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje. xL 8606 Euro 15.00
BILDERDIJK, W. Mengelingen. Vier delen. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1855. Oorspr. omslag. 98 + 97 + 105 + 91 p. Klassiek, Letterkundig Pantheon. Licht blauwe papieren omslag, bibliotheekstempeltje. xL 8596 Euro 20.00
[BILDERDIJK, W.] CORNEILLE, Pierre. Cinna, treurspel. (na Corneille). Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1824. Oorspr. papieren omslag. 68 + (2) p. [WBB 256.1]. xR 0909 Euro 20.00
BILDERDIJK, W. H. Logman. Ludvig Holberg. De Goudmaker: Blijspel: een indirekte navolging van Ludvig Holberg's Det Atabiske Pulver volgens het enig bekende handschrift voor het eerst uitgegeven door H. Logeman. Gand/Paris, Van Ryssekberghe & Rombaut/Champion, 1925. Oorspr. omslag. XX + 74 p. Ills. Onopengesneden. Recueil de travaux publies par la Faculte de philosophie et lettres. Universite de Gand 55e fascicule. xB 5188 Euro 18.00
[BILDERDIJK]. WILLE, J. Een Doorgewerkt Gedicht. Het Handschrift van Bilderdijk's Vreugde 1805. - De Orde van den Zwaan. Amsterdam, Vereeniging Het Bilderdijk-Museum, 1935. Geniet. 30 p. 25e jaarverslag 1932-1933, en 26e jaarverslag 1933-1934. xB 2335 Euro 6.00
BILDERDIJK, Willem. Aan den Heer Le Sage ten Broek, in antwoord op zijnen openbare brief aan Mr. W. Bilderijk. Amsterdam, P. den Hengst en Zoon, 1829. Oorspr. papieren omslag. 29 p. Omslagtitel: Mr. W. Bilderdijk aan den heer Le Sage ten Broek. xB 6389 Euro 25.00
BILDERDIJK, Willem. Beschouwingen der vijf tafereelen van Josephs Leeven, afgebeeld door den konstschilder J.V.D... uitgegeven in 't jaar 1771. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1830. Geen omslag Cahiersteek 16 p. Laatste twee bladzijden Lijst met bij Herdingh uitgegeven werken van Bilderdijk en echtgenote. [WBB 290.1]. xB 1438 Euro 25.00
BILDERDIJK, Willem. Bloemtjens. Amsterdam, P.J. Uylenbroek, 1785. Oorspronkelijk kartonnen schuifband. [8] + 134 p. Gegraveerde titelpagina, titelvignet: Delectent. Vijfentwintig ongesigneerde vignetten in de tekst door W. Bilderdijk. WBB 45.1. Mooi exemplaar. xH 9662 Euro 120.00
BILDERDIJK, Willem. Brieven van Mr. Willem Bilderdijk. Derde, vierde en vijfde deel in een band. Amsterdam, W. Messchert, 1837. Gebonden. XVIII + 336 + XXIV + 352 + XIV + 335 p. Half groen linnen, gemarmerde platten. xL 2362 Euro 40.00
BILDERDIJK, Willem. Bydragen tot de Tooneelpoezy. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1823. Oorspr. kartonnen omslag. 206 p. Voorspraak. Over den Aran en Titus van Jan Vos. Over het Spaansche Treurspel van Don Guillem de Castro: De Heldendagen van den Cid. Eerste en tweede deel. Over een Toneelstukje van Jonkheer Onno Zwier van Haren: Pietjen en Angenietjen. Byzonderheden omtrent het Zinnespel van het Kunstgenootschap Nil volentibus arduum, genaamd Tyranny van Eigenbaat. xR 2313 Euro 40.00
BILDERDIJK, Willem. De ondergang der eerste wareld. I-V zang. Amsterdam, P. den Hengst en zoon, 1820. 1e druk. Gebonden. XXVIII + uitslaande kaart +179 p. Moderne half linnen band. (zie illustratie). xL 3531 Euro 60.00
BILDERDIJK, Willem. De ziekte der geleerden. Rotterdam, A.F.H. Smit, 1928. 2e druk. Kartonnen omslag. XXX + 193 p. [WBB 153.2.] xB 1262 Euro 35.00
BILDERDIJK, Willem. Elius, romance. Amsterdam, P.J. Uylenbroek, 1788. Kartonnen band. 65 + [2] p. Gegraveerde titelpagina ontbreekt [zoals vaak], wel met kop- en sluitvignetten. xB 1434 Euro 40.00
BILDERDIJK, Willem. Frankrijk bedwongen. Gedicht. Amsterdam, Nayler & Co., 1836. Zonder omslag. 4 p. Eerder verschenen in Vaderlandsche uitboezemingen 1815. WBB 319.1 xB 1439 Euro 25.00
BILDERDIJK, Willem. Hanenpoot. Prentenboek voor zijn zoontje Julius Willem. Bezorgd door J. Bosch. Culemborg, Tjeenk Willink/Noorduijn, 1977. Oorspr. omslag. 48 p. Ills. - xL 7438 Euro 8.00
BILDERDIJK, Willem. Het Buitenleven, in vier zangen. (Gevolgd naar l'Homme des champs, ou les Géorgiques françoises, van den abbé Delille.) vertaald door Mr. Willem Bilderdijk. Te Amsterdam, bij Johannes Allart, 1803. 1e druk. Kartonnen band. XIV + 156 +72 p. Gegraveerde titelpagina. De vier zangen alle met kop- en sluitvignetten zijn gravures door Reinier Vinkeles. xL 4006 Euro 80.00
BILDERDIJK, Willem. Kallimachus lofzangen. P.J. Uylenbroek en J.W. IJntema en Comp. Amsterdam 1808. Gebonden XVI + 120 p. bibliotheekstempeltje. [WBB A 1808 156.1] xL 6668 Euro 50.00
BILDERDIJK, Willem. Mengelingen. Vier delen. Amsterdam, Johannes Allart, 1804-1808. Kartonnen omslag. XVI + 158 + 174 + 174 + 167 p. Gegraveerde titelpagina met vignet. WBB 125.1. [bibliotheekstempeltje]. xB 1260 Euro 85.00
BILDERDIJK, Willem. Navonkeling. Eerste deel. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1826. Kartonnen band. [2] + 208 p. Los deel. Gegraveerde titelpagina, titelvignet. xB 1430 Euro 25.00
BILDERDIJK, Willem. Nieuwe mengelingen. Eerste en tweede deel. Schiedam, H.A.M. roelants, 1859. Oorspr. omslag. XXIV + 236 + 194 p. Klassiek, Letterkundig Pantheon. [tweede deel rug omgeplakt, bibliotheekstempeltjle]. xB 1448 Euro 15.00
BILDERDIJK, Willem. Over een Oud Amsterdamsch Volksdeuntjen. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1824. Zonder omslag. 15 p. WBB 161.2. xB 1440 Euro 20.00
BILDERDIJK, Willem. Poezy. Vier delen in een band. Rotterdam, J. Immerzeel, 1822. 2e druk. Gebonden half leer XVI + 232 + 228 p. Gegraveerde titelpagina's, titelvignet. xB 7350 Euro 35.00
BILDERDIJK, Willem. Poezy. Vier delen in twee banden. Rotterdam, J. Immerzeel, 1822. 2e druk. Oorspr. kartonnen bandjes XVI + 232 + 228 p. Gegraveerde titelpagina's, titelvignet. xB 1443 Euro 35.00
BILDERDIJK, Willem. Ridder Sox of De trouwlustige Totebel gevolgd door Koekeloer of De verschalkte vleier. Twee luchtige luimen van Geoffey Chaucer opgediept uit de prullenkraam van ..... Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1956. Ingenaaid. 66 p. Ills. Pam G. Rueter. - xL 1450 Euro 6.00
[BILDERDIJK, Willem]. Spreuken. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1823, 1825, 1828. Gebonden half leer. VIII + 63 + VIII + 43 + 59 p. Meegebonden: I: Pieter van Schelle: Heldinnenbrieven. Verzameld en uitgegeven door W. Bilderdijk. Dordrecht, J. de Vos & Comp., 1825. 2: Muslih Eddin Sadi: Spreuken en voorbeelden. Getrokken uit zijne rozengaard. Rotterdam, A.F.H. Smit, 1828. [WBB 252, 264 & 280]. xB 1447 Euro 80.00
BILDERDIJK, Willem. Sprokkelingen. Rotterdam, J. Immerzeel junior, 1821. Karonnen omslag. [2] 4 [2] 192 p. Gegraveerde titelpagina met vignet door J.C. Bensdorp naar W. Bilderdijk. {Naaiwerk los, papieren band]. Naast oorspronkelijk werk bevat deze bundel ook enkele vertalingen van Ovidius. [WBB 236.1.] xH 9665 Euro 30.00
BILDERDIJK, Willem. Van het letterschrift. Te Rotterdam, by J. Immerzeel, junior. 1820. Gebonden. X + 208 p. Gegraveerde titelpagina. Kartonnen band uit de tijd, met papier beplakt. Op het achterplat ontbreekt het papier. xL 4005 Euro 90.00
BILDERDIJK, Willem. 1756-1831. Mengelpoezy. Twee delen. Rotterdam, J. Immerzeel, Junior, 1823. 2e druk. Oorspr. kartonnen bedrukte omslag. XIX + 262 + 56 + 194 p. Met gegraveerde titelpagina's en titelvignetten. In deel II de naamlijst van intekenaren. Titelgravure J.C.B.[endorp]. Gedrukt bij C.A. Spin. WBB 117.2. xB 1442 Euro 30.00
BILDERDIJK, Willem. Alexander Pope. De Mensch. Popes Essay on Men gevolgd door Willem Bilderdijk. Amsterdam, Johannes Allart, 1808. Kartonnen band. [4] + 224 p. Gegraveerde titelpagina, titelvignet en 4 gravures door Reinier Vinkeles. xH 9664 Euro 60.00
BILDERDIJK, Willem en Katharina Wilhelmina Bilderdijk. Nieuwe Dichtschakeering. Twee delen. Rotterdam, J. Immerzeel, junior, 1819. Gebonden. IV + 206 + 206 p. Gegraveerde titelpagina, titelvignet J.E. Marcus Sculp. WBB 213.1. Waterschade bovenkant titelpagina. xB 1446 Euro 55.00
BILDERDIJK, Willem (vert.). Euripides. De cycloop, saterspel. Naar het Grieksch van Euripides. Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1828. Kartonnen band. [8] + 48 p. Met een inleiding van Abraham en Jeronimo de Vries. Gegraveerde titelpagina, titelvignet. xB 1432 Euro 40.00
BILDERDIJK-SCHWEICKHARDT, Katarina Wilhelmina e.a. Dichtkundige mengelingen van Nederlandsche vrouwen uit 1813. Uitgegeven ter tentoonstelling De Vrouw 1813-1913. Amsterdam [Haarlem, Enschede], 1913. Oorspr. omslag. 48 p. 9,5 x 14,5 cm. Werk van 15 dichteressen. xL 3774 Euro 20.00
BISSCHOP, W. Het Dordsche Taaleigen. Bijdrage tot de Kennis der Hollandsche Dialekten. Z.p. z.j. Papieren omslag. 22 p. [Bibliotheekstempeltje]. xB 5783 Euro 10.00
BODDAERT, Marie. Frans en het geheim. Een verhaal uit den laatsten tijd der Fransche overheersching. Geillustreerd door O. Geerling. Alkmaar, Gebr. Kluitman, [1913]. 2e druk. Gebonden. 78 p. Ills. - xB 8403 Euro 10.00
BODEL NYENHUIS, J.T. Over het leven en de letterkundige verdiensten van Frederick de Houtman. [Leiden, Luchtmans], [1931]. Papieren omslag. 40 p. - xB 5209 Euro 20.00
BOEKEN, H.J. Excerpt uit Potgieter's Florence. Amsterdam, z.j. Geniet. 15 p. - xL 7900 Euro 8.00
BOELE VAN HENSBROEK, P.A.M. Gedichten. Nijmegen, H.C.A. Thieme, 1885. Ingenaaid. 101 p. [Omslag verkleurd]. xK 8867 Euro 14.00
BOELE VAN HENSBROEK, P.A.M. Gedichten. Nijmegen, H.C.A. Thieme, 1885. Gebonden. 101 p. - xR 1633 Euro 18.00
BOER, Francijntje de. Gedichtjes voor kinderen. Schoonhoven, S.E. van Nooten, [1854]. 5e druk. Gebonden. VI + 96 p. Met [vier] staalplaten. - xB 6259 Euro 30.00
BOGAERS, A. Balladen en andere dichtstukjes. Z.p. 1862. Gebonden. 248 p. Sneden verguld. Gegraveerde titelpagina. [Bovenzijde rug licht beschadigd, bibliotheekstempeltje]. xL 8051 Euro 45.00
BOGAERS, A. De togt van Heemskerk naar Gibraltar. Dichtstuk. [eigen beheer], 1837. Gebonden, Titelpagina in boekdruk en litho, 124 p. Aan wien de Hollandsche Maatschappij van Fraaije Kunsten en Wetenschappen haren gouden eerepenning heeft toegewezen. Sneden verguld. xR 1227 Euro 30.00
BOGAERS, A. De togt van Heemskerk naar Gibraltar (in 1607). Haarlem, A.C. Kruseman, 1860. Gebonden Gegraveerde titelpagina IV +122 p. band matig xH 5623 Euro 22.50
BOGAERS, A. Gedichten. In eigen beheer, 1859. Gebonden. 244 p. Goud op snee. Gegraveerde titelpagina. [Bibliotheekstempeltje, rug los aan bovenkant]. xL 8885 Euro 50.00
BOGAERS, A. Jochebed. Dichtstuk. Te Amsterdam, ter boekdrukkerij van C.A. Spin 1835; (6) 67 p. gelith. titelvignet; litho;s (allen ingeplakt); linnen stempeling goud, goud op snee. Aparte linnen band, helaas rug lelijk omgeplakt. etiketje, bibliotheekstempeltje. xL 4158 Euro 20.00
BOGAERS, A. Jochebed. Dichtstuk. Haarlem, A.C. Kruseman, 1861. Openlijke en herziene uitgave. Gebonden. 83 p. Gelith. titelvignet; litho's (alle ingeplakt); linnen stempeling, sneden verguld. - xB 3228 Euro 35.00
BOGAERS, A. Jochebed. Dichtstuk. Te Amsterdam, ter boekdrukkerij van C.A. Spin 1835; (6) 67 p. gelith. titelvignet; litho;s (alle ingeplakt); linnen stempeling goud, goud op snee. 24 x 15 cm. [rugje opgeplakt]. xB 5654 Euro 35.00
BOGAERS, A. Tollens. Dichtstuk. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1857. Oorspr. omslag. 21 p. Vignet op titelpagina. [bibliotheekstempeltje]. xL 8345 Euro 20.00
BOGAERS, Pieter. Gedichten van Pieter Bogaers 1805-1833. Helmond, 1918. Ingenaaid. LXVIII p. Omslag verkleurd, bibliotheekstempeltje, binnenwerk goed. xL 7613 Euro 25.00
BOKMA DE BOER, J. De meeuwenrots. Naar Jules Sandeau. Joure, R.P. Zijlstra, z.j. Gebonden. 112 p. Gekleurde prent t.o. titelpagina. xK 9794 Euro 12.00
BOLLAND, G.J.P.J. Open brief aan den Heer H.J.A.M. Schaepman. Leiden, A.H. Adriani, 1899. Herbonden. 71 p. [Half linnen gebonden]. xB 2381 Euro 12.50
BOMHOFF, J.G. Isaac da Costa. Op 28 april 1960, honderd jaar na zijn overlijden, herdacht. Nijkerk, G.F. Callenbach, 1961. Paperback. 80 p. Uitgave in opdracht van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde te Leiden en van de Stichting Het Reveil-Archief te Amsterdam. xB 7272 Euro 7.50
BOMMEL, C.R.A. van en J.F.A. Leesberg. Brief van C.R.A. van Bommel, bisschop van Luik, aan den hoogleeraar Matthijs Siegenbeek. Bevat ook Afscheid aan Hageveld door J.F.A. Leesberg. 's-Gravenhage, A.P. van Langenhuysen, 1840. Oorspr. papieren omslag. 32 p. - xR 3930 Euro 15.00
BOOGMAN, J. / J. Harenberg / G. Krosenbrink / A. Schaars. (ed.). A.C.W. Staring. Dichter en Landman, Regionalis en Nationalist. Zutphen, Walburg Pers, 1990. Gebonden S.O. 252 p. Ills. - xB 0246 Euro 17.50
BOONZAJER, Cornelis G. & Johannes G.W. Merkes. (ed.). Geschiedkundige aanteekeningen betrekkelijk het Slot Loevestein. Gorinchem, H. Horneer, Boek- en Steen-Drukker 1840. Gebonden. [6] +122 + 88 p. Met (uitklapbare) platen en kaarten. Opnieuw in de oorspronkelijke bedrukte kartonnen band gezet. xL 9000 Euro 150.00
BORG, G. Catalogus van Boeken, uitgegeven en aangekocht door G. Borg, Prinsenstraat 6, Amsterdam. G.Borg, Amsterdam, 1892. Oorspr. omslag 48 p. Een kleine catalogus van voornamelijk katholieke werken in opmerkelijke typografie van de in 1872 opgerichte uitgeverij. xR 3033 Euro 12.00
BORGER, E.A. Gedichten. Amsterdam, Gebr. E. & M. Cohen, z.j. 7e druk. Gebonden. 111 p. - xL 1862 Euro 15.00
BORGER, E.A. Ter gedachtenis aan Hendrik Albert van der Palm. Leyden, L. Herdingh en Zoon, 1819. Papieren omslag. 5 p. Hendrik Albert van der Palm (1802-1819). Zie ook: Siegenbeek e.a., Op het afsterven van Hendrik Albert van der Palm : student in de letteren en godgeleerdheid aan de Hooge School, te Leyden. Overleden den 14. November 1819, in den oudendom van 17 jaren en 7 maanden. xB 6345 Euro 20.00
BOS, M.G. van den. Herdenkt uwen weg, dankt God. Leerrede naar aanleiding van Psalm L:14, uitgesproken op den oudejaarsavond van 1863. Met een brief aan en een antwoord van Dr. E. Laurillard, benevens een inleidend dichtstukje van den schrijver. Amsterdam, G.D. Bom, 1864. Oorspr. papieren omslag. 20 p. Uitgegeven ten voordeele van nagelatene betrekkingen van personen, die door het vergaan eener visscherssloep zijn omgekomen. xB 7798 Euro 15.00
BOSBOOM-TOUSSAINT, A.L.G. De vrouwen uit het Leycestersche Tijdvak. Twee delen. Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, 1849-1850. Gebonden Half leer. 297 + 328 p. - xA 0804 Euro 50.00
BOSBOOM-TOUSSAINT, A.L.G. De vrouwen uit het Leycestersche Tijdvak. Twee delen. Rotterdam, D. Bolle, z.j. Ingenaaid. 360 + 340 p. - xK 9648 Euro 20.00
BOSBOOM-TOUSSAINT, A.L.G. Een vertelling aan de kaptafel en andere novellen. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. Gebonden. 188 p. Met inleiding van L.S., en een portret van de schrijfster. xK 3300 Euro 7.00
BOSBOOM-TOUSSAINT, A.L.G. Graaf Pepoli. De roman van een rijk edelman. 's-Gravenhage, Charles Ewings, z.j. [1885]. Gebonden half leer. 451 p. - xW 9249 Euro 13.50
BOSBOOM-TOUSSAINT, A.L.G. Raymond de Schrijnwerker. Novelle in gesprekken. Amsterdam, G.L. Funke, 1880. Gebonden. 371 p. Premie van Het Nieuws van den Dag. Jaargang 1980. Mooi exemplaar. xB 7212 Euro 20.00
BOSBOOM-TOUSSAINT, A.L.G. Verspreide novellen en geschriften. Ingeleid door Johs. Dyserinck. Rotterdam, D. Bolle, [1912]. Gebonden VII + 332 p. Voor de eerste maal herdrukt t.g.v. het eeuwfeest harer geboorte. Met 4 platen. xL 7196 Euro 10.00
BOSBOOM-TOUSSAINT, Mevr. Een bloemlezing uit haar werken. Met een inleiding en aantekeningen door J. Karsemeijer. Amsterdam, J.M. Meulenhoff, [1937]. Gebonden. 208 p. Met portret. Meulenhoff's Bibliotheek van Nederlandsche Schrijvers nr 24. xH 7170 Euro 9.00
BOSCH, J. Nieuwe aspecten in de Bilderdijk-studie. Groningen, J.B. Wolters, 1965. Geniet. 12 p. Overdruk uit: De Nieuwe Taalgids 58e jaargang nr. 5. xB 2423 Euro 6.00
BOSSCHA, A. J. v. Lennep, A. des Amorie v. d. Hoeven. A-Saga. E-Legende. O-Sprook. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1879. Gebonden. 36 p. Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje. xL 8498 Euro 15.00
BOUMAN, Hermannus. Leerrede ter aandenking van Herman Johan Royaards. Met een voorberigt en eenige aanteekeningen. Utrecht, C. van der Post Jr., 1854. Oorspr. papieren omslag. XII + 46 p. xB 5762 Euro 16.00
BOUMAN, J.J. Het turbulente leven van ds. Salomon Mozes Flesch (1812-1862). De Hoeksteen, 1993. Oorspr. omslag. 83 p. Ills. De Hoeksteen, 22e jaargang nr. 5/6, december 1993. xR 3980 Euro 8.00
BREDOW, G.G. Merkwaardige voorvallen uit de Algemeene Geschiedenis, tot op Onze Tijd. Geschikt voor het Eerste Onderwijs in de Geschiedenis, bijzonder voor de scholen. Zutphen, H.C.A. Thieme, 1825. 6e veel verbeterde druk. Gebonden. VIII + 159 p. Uit het Hoogduitsch naar de tiende verbeterde , en volgens de behoeften van onzen tijd omgewerkt. Gebonden met behoud van oorspronkelijk omslag. Als geheel wat smoezelig. xB 0389 Euro 40.00
BRIL, W.G. e.a. Voor drie-honderd jaren, Volks-Bladen ter herinnering aan de schoonste bladzijden uit onze geschiedenis. Harderwijk, M.C. Bronsveld, 1869. Oorspr. kartonnen band. 171 p. O.m. over het Wilhelmus, tachtigjarige oorlog. xL 4472 Euro 25.00
BRINK, J. ten. Drie volksliederen. Leiden, A.W. Sijthoff, [1875]. Oorspr. papieren omslag. 55 p. Algemeene Bibliotheek nr. 79. [rugje omgeplakt]. Het Wilhelmuslied. De Marseillaise. Die Wacht am Rhein. xR 1026 Euro 12.00
BRINK, J. ten. Geschiedenis der Noord-Nederlandsche Letteren in XIXe Eeuw, in biographieen en bibliographieen 1830-1900. Drie delen. Rotterdam, D. Bolle, z.j. Gebonden. 467 + 543 + 633 p. Grotendeels herzien door den Auteur, verder bezorgd en bijgewerkt door Taco H. de Beer. xB 0671 Euro 50.00
BRINK, Jan ten. Brechtje Spieghels. Eene novelle uit de geschiedenis der Nederlandsche letteren. Amsterdam, P.N. van Kampen, [1890]. Gebonden. 270 p. Vlekje op band. xB 7894 Euro 15.00
BRINK, Jan ten. Haagsche bespiegelingen. Losse bladzijden uit de letterkundige geschiedenis van den dag. Derde bundel (1875-1876). Amsterdam, J.C. van Kesteren & Zoon, 1878. Gebonden. 413 p. Los deel. - xB 5250 Euro 15.00
BRINK, Jan ten. Jan Starter en zijn Wijf. Eene novelle. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1890. Herbonden. 234 p. Herbonden: half linnen met blauwe gemarmerde platten. [bibliotheekstempeltje]. xL 6379 Euro 10.00
BRINK, Jan ten. Litterarische schetsen en kritieken. 20 delen. Leiden, A.W. Sijthoff, 1882-1888. Gebonden gedecoreerd linnen. - xR 2417 Euro 300.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 1: Rosmade. Tooneelmijmeringen. Mail Reizen. Gustave Flaubert. Vondels Leeuwendalers. Fransche Romans. Leiden, A.W. Sijthoff, 1882. Ingenaaid. 173 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2402 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 12: Letterkundige Mengelingem. Klaasje Zevenster in China. Victor Hugo en Madame Drouet. Marcellus Emants. Sacher-Masoch. De staart van Emile Zola en het duumviraat Vast-Ricouard. Het Haagsche Tooneel. Nieuw licht over Betje Wolff. Het zeventiende letterkundig congres te Mechelen. Amadis Romans. Leiden, A.W. Sijthoff, 1884. Ingenaaid. 209 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2406 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 13: Emile Zola. Leiden, A.W. Sijthoff, 1884. Ingenaaid. 235 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xB 1585 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 13: Emile Zola. Leiden, A.W. Sijthoff, 1884. 2e druk. aangevulde Gebonden. 236 p. Gebonden gedecoreerd linnen band. xR 2413 Euro 22.50
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 14: De Renaissance in Nederland. Noord- en Zuid-Nederlandsche Letterbond. De Bornier. Virginie Loveling. J.J. Cremer. De Heldendaden van den Vernuftigen Jonkheer de Ponthan. Een Standbeeld voor Spinoza. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. Ingenaaid. 154 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xB 1586 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 14: De Renaissance in Nederland. Noord- en Zuid-Nederlandsche Letterbond. De Bornier. Virginie Loveling. J.J. Cremer. De Heldendaden van den Vernuftigen Jonkheer de Ponthan. Een Standbeeld voor Spinoza. Leiden, A.W. Sijthoff, 1884. Gebonden. 154 p. Gebonden gedecoreerd linnen band. xR 2414 Euro 22.50
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 15: Vondel's Gijsbreght. Bouvard en Pecuchet. Hooft in Italie. Vosmaer's Amazone. Gedenkfeest van Hooft. De tijdvakken der Nederlandsche Lettergeschiedenis. Jong Holland in 1881. Bladen uit mijn Leekeboek door Dominee Courier, 1-IV. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. Ingenaaid. 167 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xB 1587 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 15: Vondel's Gijsbreght. Bouvard en Pecuchet. Hooft in Italie. Vosmaer's Amazone. Gedenkfeest van Hooft. De tijdvakken der Nederlandsche Lettergeschiedenis. Jong Holland in 1881. Bladen uit mijn Leekeboek door Dominee Courier, 1-IV. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. Gebonden. 167 p. Gebonden gedecoreerd linnen band. xR 2415 Euro 22.50
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 16: Pol de Mont. Familienamen in den roman. Werumeus Buning. Het Land van Rembrand. Eene proeve van waardeering. Nieuwe spelling. Schetsen uit Egypte. Maxime du Camp. Marcel Frescaly. Maurice Rollinat. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. Ingenaaid. 175 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2407 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 2: Lord Edward Bulwer Lytton. Leiden, A.W. Sijthoff, 1882. Ingenaaid. 176 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2403 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 20: De Amsterdamsche Tentoonstelling. Max Rooses over de jongste richting in de Letteren. Gustave Aimard. De Gamelan te Amsterdam. De uniform van een Oost-Indische mineur. Hendrik Conscience. Brooshooft en Van Eeden. Sapho van Daudet. Nederlanders over Shakspere. Rouher en Rougon. Oom Paul, Smit en du Toit. I.F.J. Heremans. Clara van Marie van Buren. Edmond de Goncourt. Leconte de Lisle. Langs den Nijl van M. Emants. Eene bibliographie van Bredero. Het eeuwfeest van Bredero. Leiden, A.W. Sijthoff, [1888]. Ingenaaid. 179 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2408 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 20: De Amsterdamsche Tentoonstelling. Max Rooses over de jongste richting in de Letteren. Gustave Aimard. De Gamelan te Amsterdam. De uniform van een Oost-Indische mineur. Hendrik Conscience. Brooshooft en Van Eeden. Sapho van Daudet. Nederlanders over Shakspere. Rouher en Rougon. Oom Paul, Smit en du Toit. I.F.J. Heremans. Clara van Marie van Buren. Edmond de Goncourt. Leconte de Lisle. Langs den Nijl van M. Emants. Eene bibliographie van Bredero. Het eeuwfeest van Bredero. Leiden, A.W. Sijthoff, [1888]. Gebonden. 179 p. Gebonden gedecoreerd linnen band. xR 2411 Euro 22.50
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 3: De Litteratuur der Reinaert-sagen. Marie de Fuldau. Bilderdijk. Dr. A. Pierson. Dr. B. Ter Haar. Prof. J.J. Van Oostzee. De Vlamingen over Multatuli. Lindo en Cremer. Dr. J.P. Heye. Anna Rooze van J.J. Cremer. Mr. Jacob van Lennep. Leiden, A.W. Sijthoff, 1883. Ingenaaid. 185 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2404 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 5: Haagsche kleinigheden. Robert Hamerling. Schetsen uit den oorlog van 1870 en 1871. Leiden, A.W. Sijthoff, 1883. Ingenaaid. 211 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xR 2405 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 6: Charles Dickens. Zijn eerste Romans. Leiden, A.W. Sijthoff, 1883. Ingenaaid. 137 p. - xR 2409 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 6: Charles Dickens. Zijn eerste Romans. Leiden, A.W. Sijthoff, 1883. Gebonden. 137 p. Gebonden gedecoreerd linnen band. xR 2416 Euro 22.50
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 8: Victor Hugo. Jules Janin. De Nederlandsche Taal- en Letterkundige Kongressen. Henri Rochefort. Frits Reuter. Arsene Houssaye. Henri Havard. Edmondo de Amicis. Leiden, A.W. Sijthoff, 1884. Ingenaaid. 166 p. Op omslag: Verkrijgbaar bij D. Bolle, Rotterdam. xB 1588 Euro 18.00
BRINK, Jan ten. Litterarische Schetsen en Kritieken Deel 9: Nieuwe haagse Kleinigheden (1875-1876). E.J. Potgieter. H.C. Andersen. Jules Verne. Victorien Sardon. Alphonse Dandet. Robert Hamerling. Leiden, A.W. Sijthoff, 1884. Gebonden. 198 p. Gebonden gedecoreerd linnen band. xR 2412 Euro 22.50
BRINK, Jan ten. Nieuwe romans. Alphonse Daudet. Emile Zola. Georg Ebers. H.J. Schimmel. Ferdinand Fabre. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1883. Gebonden gedecoreerd linnen. 198 p. - xR 2418 Euro 30.00
BRINK, Jan ten en Cd. Busken Huet. Brieven aan de uitgever van het tijdschrift Nederland 1873-1886. Ingeleid en van aantekeningen voorzien door L. Brummel. 's-Gravenhage, Ned. Letterkundig Museum en Documentatiecentrum, 1963/1964. Oorspr. omslag. 238 p. Ills. Achter het Boek 2e/3e jrg. afl. 2,3, en 1. 1963/1964. xB 9395 Euro 12.00
BRINK, Jan ten & H.J. Schimmel. Nederland. Verzameling van oorspronkelijke bijdragen door Nederlandsche Letterkundigen. Drie delen in een band. Amsterdam, J.C. Loman Jr. 1881. Gebonden. 478 + 525 + 482 p. - xB 5743 Euro 40.00
BROEKE, Leonardus van den. Jos. A. Alberdingk Thijm bij het eeuwfeest zijner geboorte herdacht in zijn sterfhuis. [Amsterdam, Gonzaga-vereeniging], 1920. 2e druk. Geniet. 32 p. Rede uitgesproken te Amsterdam 31 maart 1920 in het sterfhuis, het gebouw der Gonzaga-vereeniging, N.Z. Voorburgwal 161. xR 0318 Euro 10.00
BROERE, C. Een bezadigd woord aan mijne welgezinde protestantsche landgenooten, ter gelegenheid der R.K. Kerkregeling. 's-Gravenhage, Gebr. J. & H. van Langenhuysen, 1853. 2e druk. Gebonden. 76 p. [Pagina 75-76 in handschrift]. Meegebonden: De brief van den hoogleeraar M. Siegenbeek aan den heer Mr. Groen van Prinsterer. Toegelicht, door C. Broere te Velzen. 's-Gravenhage, J.W. ten Hagen, 1840. 62 p. xB 2599 Euro 25.00
BROERE, C. (ed.). De brief van den hoogleeraar M. Siegenbeek aan den heer Mr. Groen van Prinsterer. 's-Gravenhage, J.W. ten Hagen, 1840. Oorspr. omslag. 62 p. Toegelicht door C. Broere, te Velzen. [bibliotheekstempeltje]. xB 1168 Euro 15.00
BROES, Willem. (1766-1858). De Evangelische Godsdienst, haar inhoud en hooge waarde, opgelegd in breede tekstenrol, ten gebruike van de Kerkelijke Leerrede en den Bijbelschen Almanak. In drie afdeelingen. Nader in tien hoofdstukken. Amsterdam, 1847. Gebonden half leer. XII + 384 + 388 + VI + 382 p. Mooi exemplaar. xL 9226 Euro 45.00
BROM, Eduard. Opgang. Verzen. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1895. Gebonden. III + 104 p. [Bibliotheekstempeltje op titelpagina. Ex Libris]. xL 4083 Euro 12.00
BROM, G. H.J.A.M. Schaepman. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1903. Oorspr. omslag. 54 p. Met portret. Mannen en vrouwen van beteekenis. xR 3931 Euro 8.00
BROM, Gerard. Alberdingk Thijm. Het Spectrum, Utrecht, 1956. Gebonden S.O. Ills. 272 p. - xB 7215 Euro 12.50
BROM, Gerard. Schaepman's Frans Hals. Verklaard door ... 's-Hertogenbosch, 1922. Geniet. 20 p. Geert-Groote-Genootschap nr. 30. xB 2418 Euro 6.00
BROOSHOFFT, P. Academische dissolving-views. I: De groenen, groentijd en inauguratie. Leiden, A.W. Sijthoff, 1875. Oorspr. omslag. 38 p. - xL 8896 Euro 10.00
BROUWERS, J.W. Antwoord aan den heer Groen van Prinsterer op zijn: Heiligerlee en de Ultramontaansche Kritiek. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1868. Oorspr. omslag. 19 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 4847 Euro 10.00
BRUIJN, J. de en P. Schaik. Een domineesleven in de negentiende eeuw. Ds. Leendert Schouten (1828-1905) en zijn Bijbels Museum. Amsterdam, Historisch Documentatiecentrum voor het Nederlands Protestantisme, 1995. Paperback. 72 p. Ills. Donum reeks IX. xB 8067 Euro 10.00
BUEL, J. Proeve eener verzameling van de voornaamste regelen der Nederlandsche versificatie, met aanmerkingen doormengd betrekkelijk den poetischen stijl, door voorbeelden en aanhalingen uit vele gezaghebbende Dichters en Proza-Schrijvers. 's-Hertogenbosch, P. Stokvis, 1838. Gebonden half linnen. XXVII, 216 p. Gestaafd en opgehelderd; met de omschrijvingen van de meeste dichtsoorten; bijzonderlijk geschikt voor Lantijnsche en Fransche Scholen en Aankomend Onderwijzers. xB 7801 Euro 30.00
BUIJS, J.T. Wetenschappelijke bladen. Eene bloemlezing van dergelijke werken uit het buitenland, voor Nederland bewerkt. Eerste deel. Haarlem, A.C. Kruseman, 1859. Gebonden. 316 p + Bijblad tot de Wetenschappelijke bladen (boekaankondigingen) 76 p. Inhoud: Charles Dickens. De gedenkschriften van de Heer Guizot. Beetwortelsuiker. De Staatkunde van Oostenrijk tegenover het Tolverbond. Ruslands letterkunde en Alexander Pushkin. De Staatkunde van Oostenrijk op Kerkelijk gebied. Edgar Allan Poe. Abelard. De stoomoorlogsvloot als bondgenoote in de vastelands-oorlogen. [Band iets sleets, gebruikssporen]. xB 8422 Euro 25.00
BUSKEN HUET, Cd. Ada van Holland. Eene historisch-litterarische studie. Leiden, A.W. Sijthoff, 1866. Gebonden. 107 p. Bibliotheekbandje met het oorspronkelijk omslag meegebonden. xL 5015 Euro 20.00
BUSKEN HUET, Cd. Brieven aan E.J. Potgieter. Eerste deel 1859-1867. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1925. Gebonden. XIII + 240 p. Met portret. [Los deel]. Uitgegeven door Albert Verwey. xR 0151 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Brieven aan E.J. Potgieter. Tweede deel 1868-1870. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1925. Gebonden. 250 p. [Los deel]. Uitgegeven door Albert Verwey. xR 0152 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Brieven van Cd. Busken Huet aan A.H. Bisschop Grevelink. Toegelicht door J. Saks. Groot Nederland, 1928. Ingenaaid. 82 p. Overgenomen uit 'Groot Nederland' jrg 1928. xL 0391 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Het land van Rembrand. Studien over de Noordnederlandsche beschaving in de zeventiende eeuw. Drie delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1882-1884. 1e druk. Gebonden. op schutbladen ingeplakte knipsels xW 3013 Euro 60.00
BUSKEN HUET, Cd. Het land van Rembrand. Studien over de Noordnederlandsche beschaving in de zeventiende eeuw. Geillustreerd onder toezicht van J.H.W. Unger. Twee delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1920. Gebonden Half leer. 579 + 361 + 455 p. Fraaie Franse banden, bovensneden verguld. xB 4088 Euro 100.00
BUSKEN HUET, Cd. Het land van Rembrand. Studien over de Noordnederlandsche beschaving in de zeventiende eeuw. Drie delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1886. 2e herziene en bijgewerkte druk. Gebonden. 520 + 327 + 436 p. - xB 9402 Euro 40.00
BUSKEN HUET, Cd. Het land van Rembrand. Studien over de Noordnederlansche beschaving in de zeventiende eeuw. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1941. 6e druk. Gebonden S.O. 642 p. - xH 3983 Euro 13.50
BUSKEN HUET, Cd. Het land van Rembrand. Studien over de Noordnederlansche beschaving in de zeventiende eeuw. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1946. 8e druk. Gebonden. 640 p. Ills. - xK 6666 Euro 13.50
BUSKEN HUET, Cd. Het land van Rembrand. Studien over de Noordnederlansche beschaving in de zeventiende eeuw. Twee delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1901. 2e druk. Gebonden. - xM 8145 Euro 21.00
BUSKEN HUET, Cd. Lidewyde. Den Haag, Martinus Nijhoff, 1981. Ingenaaid. XIV + 383 p. Ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.H. Schenkeveld in samenwerking met de werkgroep Lidewyde. Nijhoffs Nederlandse Klassieken. xW 8683 Euro 15.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische Fantasien. Amsterdam, G.L. Funke, 1875. 4e druk. Gebonden. 219 p. Groen linnen goudbestempelde band. Bevat: J. van Lennep. P.T. Helv. van den Berg. C.E. van Koetsveld. Mevr. Bosboom-Toussaint. Nicolaas Beets. J.A. Alberdingk Thijm. H.J. Schimmel. Multatuli. xB 7399 Euro 15.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische Fantasien en Kritieken. Drie en twintigste deel: Moliere, Nieuwe Russische Letteren, De Nieuwe Zwarte Tijd, Nieuwe Fransche Letteren, Alphonse Daudet, Ernest Renan, Julius Stinde, Nederland en Pruisen, Bourget, Tolstoi, Zola, Joseph Victor von Scheffel. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, z.j. Ingenaaid. 212 p. - xB 3036 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische Fantasien en Kritieken. Een en twintigste deel: Virgilius, George Eliot, Lord Beaconsfield, Emile de Girardin, Thomas Carlyle, Arnold Mortier, Edmont About, Jules Valles, Victor Hugo, Ernest Renan, Emile Zola. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, z.j. Ingenaaid. 218 p. - xB 3035 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische Fantasien en Kritieken. Negentiende deel: Oude Romans: Jean-Jacques Rousseau, Goethe, Elizabeth Wolff, Bernardin de Saint-Pierre. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, z.j. Ingenaaid. 247 p. - xB 3038 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische Fantasien en Kritieken. Twintigste deel. Oude Romans: Chateaubriand, Madame de Stael, Benjamin Constant. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, z.j. Ingenaaid. 250 p. - xB 3034 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische fantasien. Vierde reeks, zesde deel: Virgilius, George Eliot, Lord Beaconsfield, Emile de Girardin, Thomas Carlyle, Arnold Mortier, Edmont About, Jules Valles, Victor Hugo, Ernest Renan, Emile Zola. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1885. Gebonden. 219 p. Blauw linnen band met goudstempeling. xB 7169 Euro 10.00
BUSKEN HUET, Cd. Litterarische phantasien. Deel I: J. van den Vondel. J. Cats. H.C. Poot. P. van Woensel. A.C.W. Staring. I. da Costa. A. Boxman. L. de Visser. Deel II: Mevr. Bosboom Toussaint. J. van Lennep. P.T. Helv. v.d. Bergh. C.E. van Koetsveld. N. Beets. J.A. Alberdingk Thijm. H.J. Schimmel. Amsterdam, G.L. Funke, 1874. 3e druk. Gebonden. VIII + 211 + 204 p. Twee delen. - xB 7331 Euro 25.00
BUSKEN HUET, Cd. Nieuwe Litterarische Fantasien. Twee delen. Amsterdam, G.L. Funke, 1874. 2e druk. Gebonden. VIII + 200 + 204 p. Groen linnen goudbestempelde banden. xB 7397 Euro 25.00
BUSKEN HUET, Cd. Portretten van Nederlanders. Amsterdam, Elsevier, 1940. Gebonden halfleer 270 p. Bibliotheek der Nederlandse Letteren. xW 8325 Euro 11.50
BUSKEN HUET, Cd. Portretten van Nederlanders. Amsterdam, Elsevier, 1940. Heel leren band onafgesneden, bovensnede verguld 270 p. Bibliotheek der Nederlandse Letteren. Een van de 250 op Oud-Hollandsch gedrukte, genummerde exemplaren. Nr. 45. xB 7351 Euro 25.00
BUSKEN HUET, Conrad. Brieven van Cd. Busken Huet. Eerste deel: 1847-1876. Tweede deel: 1876-1886. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1890. Gebonden. 304 + 369 p. Met portret. Uitgegeven door zijne vrouw en zijn zoon. [Titelpagina roestvlekjes]. xL 0794 Euro 40.00
BUSKEN HUET, Conrad. Het land van Rembrand. Studies over de Noordnederlandse beschaving in de zeventiende eeuw. Met een inleiding van Olf Praamstra. Amsterdam, Agon, 1987. Paperback. 991 p. - xR 4097 Euro 12.50
BUYNSTERS, P.J. Willem Bilderdijk en de Geestenwareld. Amsterdam, 1966. Geniet. 16 p. Overdruk uit: De Nieuwe Taalgids (jrg. 60, nr. 5). Voordracht gehouden in de algemene ledenvergadering van de vereniging Het Bilderdijk-Museum, op 17 december 1966 te Amsterdam. xB 2430 Euro 6.00
BUYS BALLOT, C.H.D. Levensschets van Dr. Rijk van Rees, Hoogleeraar te Utrecht. Z.p. z.j. Oorspr. omslag. 27 p. - xB 4640 Euro 10.00
BUYS DE GRAAF, A. Splinter en Balk. Eerste open brief aan Dr. J.C Zaalberg Pz., Predikante te 's-Gravenhage, naar aanleiding van diens Twee brieven aan zijne R.K. medechristenen. Amsterdam, Wed. Borleffs & Ten Have, 1858. 2e druk. Gebonden half linnen. 38 p. Voor Rekening van den schrijver. [bibliotheekstempeltje]. xB 2562 Euro 10.00
BYVANCK, W.G.C. Keur uit het ongebundelde werk. Ingeleid en met aantekeningen voorzien door J.J. Oversteegen. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1956. Ingenaaid. 247 p. Zwolse drukken en herdrukken nr. 16. xH 4999 Euro 9.00
CALCAR, Elise van. Uit het leven, voor het leven. Haarlem, Kruseman & Tjeenk Willink, 1876. Gebonden. 381 p. Met portret. - xB 4911 Euro 18.00
CAMPE, J.H. Handleiding tot de natuurlijke opvoeding; of Robinson Crusoë, ten dienste der jeugd. Te Amsterdam, Bij Ten Brink en De Vries, 1820. 4e druk Gebonden (rug netjes overgeplakt) XVI + 460 p. Defoe's 'Robinson Crusoë' in de bewerking van de Duitser Joachim Heinrich Campe (1746-1818) verscheen in 1779-1780 onder de titel 'Robinson der Jüngere'. Het werd verreweg het populairste schoolboek in Duitsland; honderd jaar later, in 1880 verscheen de honderdste editie. Campe behoorde tot de Duitse filantropijnen, genoemd naar het Philantropinum, de door Basedow in 1774 gestichte model-school in het Duitse Dessau. Zij wilden het pedagogische gedachtengoed van de Verlichting, van Rousseau met name, in de praktijk brengen. xR 3432 Euro 100.00
CAN, H.L.M. van. J.A. Alberdingk Thijm zijn dichterlijke periode. Rotterdam, Vox Romana, 1936. Gebonden. 256 p. + Stellingen. Met portret. Proefschrift aan de Rijksuniversiteit te Leiden op vrijdag 27 maart 1936. [Bibliotheekstempeltje]. xL 4055 Euro 12.00
CAN, H.L.M. van. J.A. Alberdingk Thijm. Zijn dichterlijke periode. Rotterdam, Vox Romana, 1936. Ingenaaid. 256 p. - xB 2153 Euro 10.00
CAN, H.L.M. van. J.A. Alberdingk Thijm zijn dichterlijke periode. Rotterdam, Vox Romana, 1936. Gebonden. 256 p. Met portret. - xB 0819 Euro 14.00
CAPADOSE, A. De Kracht des Geloofs, of Bijzonderheden uit het leven en lijden van D. Manuel Matamoros, gevangen om zijns geloofs wille in Spanje uit eenige zijner brieven opgemaakt. Amsterdam, H. de Hoogh, 1862. 1e druk. Gebonden. XXIV + 90 p. + Fondslijstje. Met twee portretten en facsimile. (Ten behoeve der verdrukte Familien). xB 6292 Euro 35.00
[CATS] PEENE, H. van. Vader Cats of Een uertje van het buitenleven: blyspel met zang in één bedryf. I.S. van Doosselaere, Gent, 1855. Oorspr. bedrukt omslag 48 p. Tooneelbibliotheek, 3de jaer, Nr. 25. Vertoond voor de eerste mael te Gent, op Minard's-Schouwburg, door de koninklyke Maetschappy Broedermin en Taelyver, ten voordeele der Slagtoffers van de Overstroomingen in Noord-Nederland den 6 mei 1855. xR 4238 Euro 20.00
CAXTON, Pisistratus (E. Bulwer Lytton). Wat zal hij ermee doen? Naar het Engelsch door T. van Westrheene, Wz. Vier delen in twee banden. Gebroeders Binger, Amsterdam, 1858-1859. Twee delen Gebonden half leer Tegenover de titelpagina's vier gegraveerde platen door D.J. Sluyter naar C.F. Phlippeau en J.C. d'A. Gerkens. 320 + 315 + 322 + 450 p. lichte slijtagesporen xR 3412 Euro 80.00
[CAYTAN, L.A.]. De godvruchtigen landsman of verzameling van onderwyzingen en gebeden, byzonderlyk ten dienste der landslieden. Mechelen, P.J. Hanico, 1834. Tweede verbeterde druk. Gebonden leer. XII + 459 + 33 p. Sneden verguld. Gegraveerde frontispice en vier gegraveerde platen. - xB 7453 Euro 60.00
CELLA. [= Jacoba Catharina de Vos]. Langs verschillende paden. Een verhaal. Met een woord vooraf van F. Haverschmidt. Amsterdam, C.A. Campagne & Zoon, 1898. 3e druk. Gebonden. 351 p. Ills. - xB 8295 Euro 15.00
CELLERIER, J.I.S. Sermons et prieres pour les solennites chretiennes. 3 Vol. Geneve/Paris, Abraham Cherbuliez/Masson, H. Servier, 1824. Seconde edition. Kunstleer Gebonden. - xM 8331 Euro 45.00
CERUTTI, F.F.X. en F.A. Brekelmans. Brieven van de Rijksarchivaris Dr. R.C. Bakhuizen van den Brink uit zijn Brusselse en Haagse periode 1849-1861. 's-Gravenhage, J.N. Voorhoeve, 1975. Ingenaaid. VII + 120 p. Ills. - xL 9265 Euro 10.00
CHANTEPIE DE LA SAUSSAYE, D. De Strijd der Gemeente. Antwoord aan Dr. A. Pierson, met een woord aan de Gemeente. Rotterdam, E.H. Tassemeijer, 1864. Gebonden. 40 p. - xL 8307 Euro 15.00
CHANTEPIE DE LA SAUSSAYE, D. Een woord van toelichting, naar aanleiding der recensie van Dr. A. Pierson over de inaugureele oratie van Dr. J.I. Doedes. Leyden, De Breuk & Smits, 1859. Oorspr. omslag. 83 p. - xB 5208 Euro 18.00
CHANTEPIE DE LA SAUSSAYE, Daniel. Openbare brief van D. Chantepie de la Saussaye aan J.H. Scholten. N.a.v. de voorrede van den derden druk van 'De leer der Hervormde Kerk' enz. door laatstgenoemden. Utrecht, Kemink en Zoon, 1855. Oorspr. papieren omslag. IV + 104 p. Overgedrukt uit het Maandschrift Ernst en Vrede, 1855. xB 8022 Euro 15.00
CLERCQ, W.A. de. Willem de Clercq (1795-1844). Amsterdam, De Bataafsche Leeuw, 1999. Gebonden S.O. 495 p. Ills. - xB 3236 Euro 20.00
CLERCQ, Willem de. Per karos naar St. Petersburg. Reisdagboek van de Amsterdamse graanhandelaar uit het jaar 1816. Lochem, De Tijdstroom, z.j. Gebonden S.O. 258 p. Ills. Ingeleid en toegelicht door zijn achterkleindochter M. Elisabeth Kluit. xL 0497 Euro 15.00
COLMJON, Gerben. De Nederlandse Letteren in de Negentiende Eeuw. Schatgraven in platgetreden terrein. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1953. 1e druk. Gebonden. 435 p. - xB 3554 Euro 12.00
COLMJON, Gerben. R.C. Bakhuizen van den Brink. Een markante persoonlijkheid. Rijswijk, Leidsche Uitg. 1951. 2e herziene druk. Gebonden S.O. 241 p. Ills. - xL 0506 Euro 14.00
COLMJON, Gerben. R.C. Bakhuizen van den Brink. Een markante persoonlijkheid. Rijswijk, Leidsche Uitg. 1950. 1e druk. Gebonden. 241 p. Ills. - xL 7495 Euro 14.00
CONSCIENCE, Hendrik. Count Hugo of Cravenhove: and The story of Abulfaragus. From the Flemish by ... London & New York, Burns and Oates, z.j. Gebonden. 133 p. Ills. + 12 p. Catalogue. Granville Popular Library. [Knipje uit prent tegenover titelpagina, bibliotheekstempeltje]. xB 1581 Euro 16.00
CONSCIENCE, Hendrik. Redevoeringen. Antwerpen, J.P. van Dieren, 1861. Gebonden. 118 p. Particuliere band, half linnen, platten gemarmerd. xL 1048 Euro 25.00
CONSCIENCE, Hendrik. Simon Turchi. De Grootmoeder. Eene O te veel. Z.p. 1903. Herbonden half linnen. 111 + 8 + 46 p. Bijvoegsel bij de Gazet van Antwerpen 1903. xR 0179 Euro 15.00
CONTESSA, C.W. / F. de la Motte Fouque / E.T.A. Hoffmann. Kinder-Marchen. Mit 12 Vignetten von E.T.A. Hoffmann. Stuttgart, Philipp Reclam Jun., 1987. Oorspr. omslag. 350 p. Herausgegeben von Hans-Heino Ewers. xR 1482 Euro 8.00
CONTROLEUR. Komische gedichten. Met een voorwoord van J.A. AlberdingkThijm. Amsterdam, L.F.J. Hassels, 1884. Gebonden. 78 p. (Ten voordeele van Weduwen van Ambtenaren). xB 4647 Euro 25.00
COREMANS, Edward. La Litterature Neerlandaise en Belgique depuis 1830. Rotterdam/Bruxelles, Meindert Boogaerdt/La Librairie Flamande, 1905. Ingenaaid. 167 p. Ills. [bibliotheekstempeltje]. xL 7889 Euro 10.00
COSTA, I. DA. Bedenkingen tegen het Synodale plan eener nieuwe Nederduitsche vertaling van het Nieuwe Testament in overweging gegeven door ... Amsterdam, H. Hoveker, 1855. Gebonden met behoud omslag. 51 p. [Bibliotheekstempeltje]. xL 5805 Euro 8.00
COSTA, Is. da. Bedenkingen tegen Het Synodale Plan. Eener nieuwe Nederduitsche vertaling van Het Nieuwe Testament, in overweging gegeven. Amsterdam, H. Hoveker, 1855. Gebonden. 50 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8633 Euro 15.00
COSTA, Isaac da. Beschouwing van het Evangelie van Lucas. Twee delen H. Hoveker, Amsterdam, 1850-1852. Gebonden XVI + 310 + VIII + 330 p. uniforme set, half linnen met gemarmerde platten xR 3877 Euro 30.00
COSTA, Isaac da / J.P. Hasebroek. Da Costa's Kompleete dichtwerken. Arnhem, D.A. Thieme, 1870-1871. Gebonden. Vier delen in twee banden. Met portret. - xB 7211 Euro 35.00
COSTA, Isaac de. God met ons, hymne. Amsterdam, J.H. den Ouden, 1826. Gemarmerd papieren omslag. 22 p. - xB 4657 Euro 25.00
CRAMER, A.M. Het leven en de verrigtingen van Menno Simons, voorafgegaan door eene inleidende verhandeling over den oorsprong en de opkomst der doopsgezinden, voornamelijk in de Nederlanden. Johannes Muller, Amsterdam, 1837. Ingenaaid, Oorspr. uitgeversomslag, portretgravure van Menno Simons t.o. titelpagina, onafgesneden, VI + 207 p. mooi exemplaar xB 8959 Euro 80.00
CREMER, J.J. Boer en edelman. Tooneelspel in vijf bedrijven en zeven afdeelingen. Den Haag, Gebroeders Belinfante, 1874. Oorspr. omslag onafgesneden. 112 p. Rugje licht beschadigd. xL 4384 Euro 20.00
CREMER, J.J. Hanna De Freule. G.L. Funke en P. van Santen, Amsterdam, 1873. Gebonden 279 p. Premie van Het Nieuws van den Dag voor 1873. xR 0190 Euro 9.00
CRUCQ, J.K. Cryptogamen. Amsterdam, Gebr. Koster, z.j. Oorspr. omslag. 83 p. - xL 4318 Euro 17.50
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Drukfouten, Flaters in en over boeken, Zonderlinge advertentien, Curieuse documenten, Zonderlinge testamenten, Koopjesgevers. Amsterdam, R.C. Meijer, Augustus 1873. Or. omslag. 48 p. - xK 7904 Euro 5.00
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Flaters in en over boeken, Het toneel, Zonderlinge testamenten, Zonderlinge advertentien, Curieuse documenten, Van den Kansel. Amsterdam, R.C. Meijer, October 1873. Or. omslag. 48 p. - xK 7902 Euro 5.00
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Het toneel, Canards, Drukfouten, Van den kansel, Geestige gezegden, Zonderlinge testamenten. Amsterdam, R.C. Meijer, September 1873. Or. omslag. 48 p. - xK 7903 Euro 5.00
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Koopjesgevers, Geheimzinnige Personen, Het Toneel, Curieuse Gebruiken, Letterkundige Kunststukjes, In de Schouwburgzaal. Amsterdam, R.C. Meijer, November 1875. Or. omslag. 48 p. - xB 5060 Euro 5.00
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Koopjesgevers, Letterkundige kunststukjes, Flaters in en over boeken, Het toneel, Van den Kansel, Hoge ouderdom. Amsterdam, R.C. Meijer, December 1873. Or. omslag. 48 p. - xK 7901 Euro 5.00
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Verstrooidheid, Koopjesgevers, Letterkundige kunststukjes, Zonderlinge testamenten, Het toneel, Voor de balie. Amsterdam, R.C. Meijer, Januari 1874. Or. omslag. 48 p. - xK 7905 Euro 5.00
CURIOSITEITEN VAN ALLERLEI AARD. Zonderlinge testamenten, Verstrooidheid, Het toneel, Flaters in en over boeken, Hoge ouderdom, Antipathie. Amsterdam, R.C. Meijer, November 1873. Or. omslag. 48 p. - xK 7906 Euro 5.00
DAEMS, S. Levensschets van Hilda Ram. Gent, A. Siffer, 1901. Oorspr. omslag. 40 p. Met portret. - xL 8028 Euro 20.00
DAM VAN ISSELT, E.W. van. Herman. Dichtstuk naar aanleiding van drie platen van Mr. A.W.M.C. Ver Heull. (Met vier staalgravuren). Amsterdam, J.H. Gebhard & Comp., [1855]. Gebonden gedecoreerde linnen band. Sneden verguld. 34 p. - xR 2328 Euro 75.00
DAVID, J. [Jean Baptiste David]. I: Over de Bilderdijksche afwijkingen van het gewoon schrijfgebruik in Holland. II: P.J. Harrebomee, Vierde twaalftal Nederlandsche Spreekwoorden. III: F.C. de Greuve, Beoordeeling van Prof. T. Roorda's werk Over de deelen der rede. [Amsterdam, G. Portielje & Zoon], [1853-1854]. Papieren omslag. 307-424 p. Uit: Archief voor Nederlandsche taalkunde, verzorgd door A. de Jager. Vierde deel. bibliotheekstempel xB 7891 Euro 15.00
DE MIDDELAER. De Middelaer of bydragen ter bevordering van Tael, Onderwijs en Geschiedenis. Tweede jaargang nr: 1, october 1841 - nr 12: augustus/september 1842. [Mist nrs: 4 en 8]. Leuven, Vanlinthout en Vandenzande, 1841-1842. Oorspr. papieren omslagen. 10 van de 12 afleveringen. [rugjes omgeplakt]. xR 4382 Euro 40.00
DE MIDDELAER. De Middelaer of bydragen ter bevordering van Tael, Onderwijs en Geschiedenis. Eerste jaargang nr: XI en XII augustus/september 1841. Leuven, Vanlinthout en Vandenzande, 1841. Oorspr. papieren omslag. 569-666 p. [rugjes omgeplakt]. xR 4383 Euro 10.00
DE MIDDELAER. De Middelaer of bydragen ter bevordering van Tael, Onderwijs en Geschiedenis. Eerste jaargang nr: X, july 1841. Leuven, Vanlinthout en Vandenzande, 1841. Oorspr. papieren omslag. 497-568 p. [rugje omgeplakt]. xR 4384 Euro 10.00
DE MIDDELAER. De Middelaer of bydragen ter bevordering van Tael, Onderwijs en Geschiedenis. Eerste jaargang nr: I, october 1841. Leuven, Vanlinthout en Vandenzande, 1841. Oorspr. papieren omslag. 56 p. [rugje omgeplakt]. xR 4385 Euro 10.00
DENYS, Pieter. Hendrik Groenlandt, eene gebeurtenis uit de jaren veertig. Rouselare, Stock & Zusters, 1873. Oorspr. bedrukt papieren omslag 40 p. Pieter Denys 1849-1930. [omslag hersteld]. Dit werkje werd ten voordeele van een beproefd huisgezin uitgegeven. [debuut]. xB 8343 Euro 17.00
DEPREZ, Ada. Briefwisseling van Dr. Ferdinand Augustijn Snellaert (1809-1872). Twee delen. Deel I: Bronnenbeschrijving. Lijst van brieven en documenten. Deel II: Bio-Bibliografische lijst van de correspondenten bio-bibliografie van F.A. Snellaert. Gent, Secretariaat van de Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde, 1977-1978. Or. omslag. 293 + 384 p. VIe Reeks 107-107bis. xK 1834 Euro 35.00
DERKS, Will en Hans Gulpen (eds.). Maar mijn waarde heer Huet. Aspekten van de persoon en het werk van Conrad Busken Huet ( 1826-1886). In eigen beheer, 1978. Gestencild. 193 p. Inleiding Karel Reijnders. xB 5631 Euro 12.00
DEYSERINCK, Johs. Mr. Alexander Ver Huell in zijn leven en werken. Met reproducties, deels naar onuitgegeven teekeningen. Leiden, A.W. Sijthoff, 1907. 1e druk. Gebonden. 112 p. Met portret en 68 afbeeldingen. xL 0428 Euro 25.00
DOKKUM, J.D.C. van. Nederlandsche muziek in de negentiende eeuw. Amsterdam, Ipenbuur & Van Seldam, [1913]. Oorspr. omslag. 36 p. Ills. Populair Wetenschappelijk Nederland No. 4. xB 7536 Euro 10.00
DROP, W. Verbeelding en historie. Verschijningsvormen van de Nederlandse historische roman in de negentiende eeuw. HES, Utrecht, 1979. 3e druk Oorspr. omslag 344 p. + uitklapbaar schema. 4e ongewijzigde druk van de uitgave Assen, 1958 als deel VI in de reeks Neerlandica Traiectina. xB 7301 Euro 14.00
DROST, Aarnout. Schetsen en verhalen. Het altaarstuk, De augustusdagen, Meerhuijzen, De kaninefaat. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1953. Or. omslag. VII + 311 p. + Illustraties. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door G. Kamphuis. Zwolse drukken Nr. 4. xL 3103 Euro 8.00
DROST, Aernout. De pestilentie te Katwijk (1625). Met inleiding van Albert Verwey. Taalkundige aanteekeningen door C.G.N. de Vooys. Amsterdam, G. Schreuders, 1906. 1e druk. Gebonden. 250 p. Aernout Drost 1810-1834. xB 5099 Euro 20.00
DUIJKER, Hans van. Een beeld van Alberdingk Thijm. Hilversum, 2001. Geniet. 40 p. Ills. T.g.v. 80 jaar Alberdingk Thijm College te Hilversum. xB 3987 Euro 8.00
DUIJL, C.F. van. Nederlandsche Typen en Schetsen. Met platen van Bos. Tweede bundel. Kampen, Laurens van Hulst, 1886. Gebonden. 240 p. - xL 3666 Euro 25.00
DUIJL, C.F. van. Nederlandsche Typen en Schetsen. Met platen van Bos. Tweede bundel. Kampen, Laurens van Hulst, 1886. Gebonden. 240 p. Ills. - xL 8664 Euro 25.00
DYSERINCK, Joh. Hildebrands Camera Obscura. Middelburg, J.C. & W. Altorffer, 1882. Oorspr. omslag. 70 p. Vermeerderde herdruk uit De Gids van dec. 1881. - xB 5593 Euro 15.00
DYSERINCK, Joh. Hulde aan Betje Wolff en Aagje Deken. Middelburg, J.C. & W. Altorffer, 1884. Oorspr. omslag. 96 p. [Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8727 Euro 10.00
DYSERINCK, Joh. Ter nagedachtenis van Jacobus Bellamy. Middelburg, J.C. & W. Altorffer, 1881. Oorspr. omslag. XVI + 54 p. Onafgesneden. - xB 7740 Euro 20.00
DYSERINCK, Johs. Anna Louisa Geertruida Bosboom-Toussaint. Leven en karakterschets. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1911. Gebonden onafgesneden VII + 300 p. Met portret. Band linnen goud bestempeld. [Bibliotheekstempeltje]. xL 4249 Euro 10.00
DYSERINCK, Johs. Dr. Nicolaas Beets. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1903. Gebonden. VII + 180 p. Illustraties. Met exlibris van C.G.L. Apeldoorn. [Knipje uit titelpaginga]. xB 7317 Euro 15.00
DYSERINCK, Johs. Het studentenleven in de literatuur. De medewerkers van Klikspaan. Meulenhoff & Co. Amsterdam 1908. Gebonden IX + 135 p. Ills. Herbonden met behoud van omslag. xB 4531 Euro 17.00
EEGHEM, W. van. Jan Frans Willems en Willem Bilderdijk. Z.p., 1946. Oorspr. omslag. 21 p. Overdruk Kon. Vlaamsche Acad. voor Taal- en Letterkunde, Openbare Vergadering der Academie op 16 juni 1946. xL 7140 Euro 8.00
EEKHOFF, Wopke. Bijzonderheden omtrent de jeugd en de eerste verstandelijke ontwikkeling van den beroemden Elias Annes Borger. Leeuwarden, W. Eekhoff, 1842. Oorspr. papieren omslag. 32 p. [Elias Annes Borger (1784-1820) was een Nederlandse hoogleraar in de theologie en letteren te Leiden]. [Met ingeplakt velletje: Present-exemplaar van den Schrijver]. xB 5776 Euro 18.00
EEN KATHOLIEK. Een woord over de Katholieke Partij in Nederland. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1899. Oorspr. omslag. 24 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 2565 Euro 8.00
ELBERTS, W.A. Tafereelen uit de Geschiedenis des Vaderlands. Voor mijne leerlingen bewerkt. Van de komst der Batavieren tot aan den dood van Filips II. D. Noothoven van Goor, Leiden, [ca. 1870]. Tweede, omgewerkte druk Gedecoreerde stempelband Ills. 170 p. handgekleurde illustraties in de tekst xR 3469 Euro 25 .00
ELSLANDER, A. van en A.M. Musschoot. Correspondentie van de gezusters Loveling, brieven van en aan Paul Fredericq I. Gent, 1993. Oorspr. omslag. 67-175 p. Overdruk uit: Mededelingen van het Cyriel Buysse Genootschap IX, Gent 1993. xR 2183 Euro 12.00
ERMANN, H. Eene Garve. Dichtstukjes. Leiden, J.W. van Leeuwen, z.j. Gebonden. V + 181 p. bibliotheek-stempeltje xL 6050 Euro 15.00
ERMERINS, J.W. Levensberigt van Claas Mulder. Amsterdam, C.G. van der Post, 1868. Oorspr. papieren omslag. 21 p. Overgedrukt uit het Jaarboek 1867 der Koninklijke Akademie van Wetenschappen. Claas Mulder 1796-1867, Hoogleraar Scheikunde en Natuurlijke Geschiedenis. xB 8427 Euro 15.00
ESCHSTRUTH, N. von. Elzenkoningin. Vertaling A.J. van Dragt. Amsterdam, N.J. Boon, z.j. Gebonden. 255 p. Groen linnen band goud/zwart bestempeld. [opnieuw in de band gezet] xH 7197 Euro 13.50
ESLANDER, A. van. De 'biografie' van Virginie Loveling. Gent, 1963. Oorspr. omslag. 54 p. Ills. Centrale Bibliotheek van de Rijksuniversiteit te Gent, mededeling nr. 4. xL 6694 Euro 9.00
ESSER Jr., I. Verstrooide bladen. Huinink, A.H. ten Bokkel, 1887. Gebonden onafgesneden. 196 p. op band: H.D. Tjeenk Willink, Haarlem xL 4088 Euro 15.00
ESSER Jr., I. Verstrooide bladen. H.D. Tjeenk Willink Haarlem 1888. Ingenaaid in perkamenten omslag 196 p. - xB 2660 Euro 15.00
FEITH, Rhijnvis. Het Graf, in vier zangen. 's-Gravenhage, J. Immerzeel junior, 1829. 3e druk Gecart. XIV + 105 p. Vignetten van R. Vinkeles. - xH 2481 Euro 80.00
FEITH, Rhijvis. Dicht- en prozaische werken. Tweede deel. Brieven I-II. Rotterdam, J. Immerzeel, junior, 1824. Oorspr. omslag. 246 p. Gegraveerde titelpagina en vignet. los deel. xL 8998 Euro 20.00
FLAUBERT, Gustave. Madame Bovary. Moeurs de province. Douze compositions par Albert Fourie gravees a l'eau forte par E. Anot et D. Mordant. Paris, A. Quantin Imprimeur-Editeur, 1885. Reliure demi-cuir 407 p. De eerste geillustreerde uitgave. xL 5679 Euro 200.00
FOKKE SIMONSZ, A. De oude en jonge Janus, of gedachten op den Ouden- en Nieuwenjaarsdag. H. Gartman, Amsterdam, 1807. Gemarmerd papieren omslag VIII + 76 p. bibliotheekstempeltjes. Met drie caricatuurplaten door [J.E.] Marcus naar [J.] Smies. Twee verhandelingen van de Amsterdamse veelweter, broodschrijver en voordrachtskunstenaar Arend Fokke (1755 - 1812). Hij heeft ze ongetwijfeld eerst in Felix Meritis, in Doctrina et Amicitia of in een bijeenkomst van 't Nut voorgedragen, want in deze en andere genootschappen trad hij regelmatig op als spreker. xR 1887 Euro 50.00
FOKKE SIMONSZ, A. De vrouw is de baas. A.W. Sijthoff, Leiden, [1873]. 6e druk, Modern omslag, voorzijde oorspronkelijk omslag opgeplakt, 122 p. bibliotheekstempeltjes. 'De vrouw is de baas' (1e druk 1807) is een van Fokkes populairste boeken gebleken, hoewel het eerste deel, waarin "de aard der vrouwen" wordt onderzocht, een essay is dat in weinig of niets lijkt op de "boertige" verhandelingen waarmee hij gewoon was zijn toehoorders in de genootschappen te onderhouden. Fokkes toenmalige uitgever, H. Moolenijzer, was er weinig gelukkig mee en vroeg zijn auteur om een tweede deeltje, maar dan geschreven in de bekende, humoristische trant. Dat "Tegenstuk" verscheen in 1810. xR 1897 Euro 50.00
FOKKE SIMONSZ, A. De vrouw is de baas. Eene geheimzinnige magtspreuk verklaard. Nayler & Co., Amsterdam, 1846. 5e druk, Blanco omslag, onafgesneden, 153 p. bibliotheekstempeltjes. xR 2286 Euro 50.00
FOKKE SIMONSZ, A. Het Hollandsche spreekwoord: 't Is al geen goud wat 'er blinkt, ironiesch allegorisch verklaard, of De waereldsche kermismarkt. Te Amsterdam, bij A.B. Saakes, 1806 . Gespikkeld papieren omslag [IV] + 80 p. bibliotheekstempeltjes. Met een caricatuurplaat door [D.] Veelwaard naar [J.] Smies. xR 1893 Euro 45.00
FOKKE SIMONSZ, A. Het (Latijnsch) spreekwoord: Practica est multiplex! Zei de duivel, en hij sneed een' boer de ooren af, en gebruikte het vel tot achterlappen voor schoenen. Ironiesch critiesch verklaard. Te Amsterdam, bij A.B. Saakes, 1806 . Gespikkeld papieren omslag [IV] + 36 p. bibliotheekstempeltjes. Met een caricatuurplaat door [D.] Veelwaard naar [J.] Smies. xR 1891 Euro 45.00
FOKKE SIMONSZ, A. Het oud Fransch spreekwoord: Point d'argent, point de Suisses! of Geen geld, geen Zwitsers! ironiesch en komiesch historiesch verklaard. Te Amsterdam, bij A.B. Saakes, 1809 . Gespikkeld papieren omslag IV + 44 p. bibliotheekstempeltjes. Met een caricatuurplaat door [D.] Veelwaard naar [J.] Smies. xR 1895 Euro 45.00
FONTAINE, J. de la. Fables de J. Fontaine. Illustrees de 120 gravures par J. Desandre et W.-H. Freeman. Bernardin-Bechet, Paris, 1874. Gebonden Ills. 432 p. band mooi gerestaureerd xR 2268 Euro 50.00
FRANCKEN, C.M. Levensbericht van Simon Karsten. [1802-1864]. Leiden, E.J. Brill, 1865. Papieren omslag. 57 p. Overgedrukt uit de Handelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. xB 6526 Euro 15.00
FRIJLINK, H. Arend Fokke Simonsz. Zijn leven, denken en werken. Uit echte bronnen verzameld en uitgegeven. Ten Brink & De Vries, Amsterdam, 1884. Oorspr. bedrukt papieren omslag [IV] + 79 p. - xR 1902 Euro 35.00
FRUIN, R. De Geste van Dr. R.C. Bakhuizen van den Brink als Archivaris des Rijks 1854-1865. Hoofdzakelijk uit zijn ambtelijke correspondentie toegelicht. 's-Gravehage, Algemeene Landsdrukkerij, 1926. Oorspr. omslag. 248 p. - xB 9573 Euro 50.00
GAAY FORTMAN, B. de. Levensbericht van Mr D.P.D. Fabius. Leiden, E.J. Brill, 1932. Oorspr. papieren omslag. 28 p. Overgedrukt uit de levensberichten van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1931-1932. Dammes Paulus Dirk Fabius 1851-1931. Hoogleraar in de rechtswetenschap en lid van de Raad van State. xB 8435 Euro 7.00
GAAY FORTMAN, B. de. Over den arbeid van den Reveilkring na 1840. Amsterdam, [1931]. Oorspr. omslag. 43 p. Overdruk uit: Stemmen des Tijds. xB 6001 Euro 8.00
GEEL, J. Brieven van Geel 1836-1846. Z.p. 1906. Papieren omslag. 30 p. Overgedrukt uit De Gids 1906 No. 8. xB 6719 Euro 8.50
GEEL, Jacob. Mengelwerk. Zutphen, W.J. Thieme, z.j. Ingenaaid. 139 p. Met inleiding en aantekeningen door J. de Rooij. Klassiek Letterkundig Pantheon 199. xL 0529 Euro 8.00
GEEL, Jacob. Onderzoek en phantasie, Gesprek op den Drachenfels, Het proza. Met een inleiding en aantekeningen van C.G.N. de Vooijs. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, [1911]. Gebonden. XXII + 209 p. Nederl.-Bibliotheek No. CX xL 0412 Euro 8.00
GEEL, Jacob. Onderzoek en phantasie, Gesprek op den Drachenfels, Het proza. Met eene voorrede van W.P. Wolters. Leiden, Gebroeders Van der Hoek, 1895. 6e druk. Gebonden XXIV + XII + 271 p. - xH 1563 Euro 16.00
GENESTET, P.A. de. De dichtwerken. Verzameld en uitgegeven onder toezicht van C.P. Tiele. Amsterdam, E. &. M. Cohen, z.j. 11e druk. Gebonden. 422 p. Geïllustreerd. xK 0327 Euro 11.50
GENESTET, P.A. de. De dichtwerken. Verzameld en uitgegeven onder toezicht van C.P. Tiele. Twee delen. Amsterdam, Gebr. Kraay, 1869. Herbonden. 345 + 358 p. + Facsimile van een brief aan C.P. Tiele. Met portret. xH 4260 Euro 34.00
GENESTET, P.A. de. De dichtwerken. Verzameld en uitgegeven onder toezicht van C.P. Tiele. Twee delen in een band. Amsterdam, Gebr. Kraay, 1871. 2e druk Gebonden half leer. XVI + 361 + XI + 366 p. Met portret. Boekbindersetiket: J.A. van Waarden, boekbinder, Dijkstraat 13, Amsterdam. [scharnier iets ingescheurd aan voorzijde]. xR 3036 Euro 45.00
GENESTET, P.A. de. Eerste gedichten. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1863. 3e druk. Gebonden. XVIII + 299 p. - xB 5461 Euro 20.00
GENESTET, P.A. de. Gedichten. Van een inleiding en aantekeningen voorzien door G.A. Brands en R.W. Lieve. 's-Gravenhage/Batavia, G.B. van Goor, 1948. 2e druk. Ingenaaid. 208 p. Ills. Roest vlekjes op omslag. xH 7837 Euro 7.00
GENESTET, P.A. de. Laatste der Eersten. Verspreide gedichten. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1862. 2e druk. Gebonden. XI + 288 p. Bibliotheekstempeltje. xL 4245 Euro 15.00
GENESTET, P.A. de. Laatste der Eersten. Verspreide gedichten. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1863. 3e druk. Gebonden. XI + [14-]288 p. - xB 5462 Euro 20.00
GENESTET, P.A. de. Nagelaten brieven 1829-1861. Verzameld, geannoteerd en ingeleid door C.M. Verkroost. Delft, Elmar, 1976. Gebonden S.O. XXX + 249 p. - xH 5511 Euro 13.50
GENESTET, P.A. de. Sint-Nikolaasavond. [Uitg.] door J.H. van den Bosch. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1926. 3e druk. Gebonden. X + 116 p. Zwolse herdrukken, 1e reeks no. 21. xB 7778 Euro 10.00
GERDES, E. Meerenberg en de krankzinnigen. J.J. Wiarda, Sneek, [1876]. Oorspr. bedrukt papieren omslag, Ills., VIII + 424 p. met platen die aan de randen iets vochtvlekkig zijn t.g.v. de papiersoort. xR 2135 Euro 50.00
GERHARD, J.W. Het Vegetarisme in verband met de geheel-onthouding en 't sociale vraagstuk. (Met 2 graphische voorstellingen van de samenstelling onzer voedingsmiddelen). J.F.A. Vlaanderen, Amsterdam, 1897. 2e druk Oorspr. omslag 54 p. + adv. achterzijde omslag ontbreekt, verder compleet maar naaiwerk los. xR 3193 Euro 15.00
GLASIUS, B. Vijftig jaren geleden. 1813 - 1863. 's-Hertogenbosch, H. Palier en Zoon, 1863. Oorspr. omslag. 55 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8316 Euro 25.00
GOEVERNEUR, J.J.A. De Dichtwerken. Twee delen in een band. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. [1882]. Gebonden. 256 + 256 p. + inhoud. - xL 8663 Euro 22.50
GOEVERNEUR, J.J.A. Gedichten en rijmen. W. van Boekeren, Groningen, 1836. Oorspr. bedrukt kartonnen omslag, ingenaaid 167 p. onafgesneden. Eerste boekpublicatie van Goeverneur (1809-1889). xR 1075 Euro 40.00
GOEVERNEUR, J.J.A. en W. Hecker. Vlaamsche Poezij. Bloemlezing uit de werken der Zuid-Nederlandsche dichters van onzen tijd. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1857. 2e druk. Gebonden. VIII + 216 p. Bevat o.a: K.L Ledeganck. Vrouwe van Ackere. J. van Beers. Th. van Ryswyck. H. Peeters. Prudens van Duyse. J.A. de Laet. J.M. Dautzenberg. J. Nolet de Brauwere van Steeland. F.J. Blieck. W. Rogghe. Ph. Blommaert. xL 8502 Euro 12.00
GORTER, Simon. Brieven van Simon Gorter. Uitgegeven en ingeleid door G. Stuiveling. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1940. Ingenaaid. 88 p. Roestvlekjes. xK 6122 Euro 16.00
GORTER, Simon. Letterkundige studien. (Arcachon, Een tentoonstelling van oude kunst, Bilderdijk, Over beeldspraak, Een praatje). Amsterdam, P.N. van Kampen, 1881. 2e druk. Gebonden. 229 p. - xH 5920 Euro 13.50
GOUDOEVER, A. van. Sermo, ad discipulos habitus die XVIII. m. Septembris anno MDCCCXXXIX [met] Mededeelingen nopens de heerbanen en den cursus publicus in het Romeinsche rijk, voornamelijk in de 2e, 3e en 4e eeuw onzer jaartelling [Utrecht, 1839]. Onbedrukt blauw omslag 28 + 27 p. Het onderwerp van de eerste publicatie: Philip Willem van Heusde (1778-1839). xR 2250 Euro 20.00
GOUKA, A. Wis- en Werktuigkundig rekenboek, naar aanleiding van het volks wis- en werktuigkundig leer- en leesboek des heeren J.W.L. van Oordt, uitgegeven door de Maatschappij: Tot Nut van 't Algemeen, ten dienste van gevorderde leerlingen. Middelburg, De Gebroeders Abrahams, 1847. Oorspr. omslag. VI + 122 p. Met 1 uitslaande plaat met meetkundige figuren in steendruk. Rugje ontbreekt, wat beduimeld. xB 0388 Euro 35.00
GOURAUD, Julie. Cecile ou la petite soeur. Paris, Librairie Hachette et Cie., 1875. Gebonden. 278 p. Vignettes sur bois, par J. Desandre. xH 5933 Euro 9.00
GOUW, J. ter. Nacht en morgenrood. Een tijdvak uit de geschiedenis van Amsterdam, meerendeels naar oorspronkelijke stukken. Amsterdam, C.L. Brinkman, 1878. Ingenaaid Ills. XV + 253 + XXVI p. Kaart ontbreekt xP 1305 Euro 13.50
GRAND-CARTERET, J. La femme en Allemagne. Avec 144 illustrations dont deux eaux-fortes et trois planches en couleur. Paris, Louis Westhausser, 1887. Linnen Gebonden. 327 p. Ills. Mooie 19e eeuwse band. xM 9999 Euro 100.00
GREEVENBROEK, Jacobus T.R. van. E.J. Potgieter. L'Homme et l'oeuvre dans leurs rapports avec la litterature Francaise. Amsterdam, Jasonpers, 1951. Oorspr.. omslag. 212 p. + Stellingen. Proefschrift Universiteit van Amsterdam op 6 maart 1951. [bibliotheekstempeltje]. xB 0807 Euro 18.00
GRINWIS, C.H.C. Het leven van den hoogleeraar R. van Rees. Rede uitgesproken bij het nederleggen van het Rectoraat der Utrechtsche Hoogeschool den 28 Maart 1876. Utrecht, Kemink & Zoon, 1876. Oorspr. omslag. 54 p. - xB 4653 Euro 10.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. 1813 in het licht der volkshistorie herdacht. 's-Gravenhage, H.J. Gerretsen, 1863. 2e druk. Oorspr. omslag. 72 p. - xB 0317 Euro 15.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Aan G. Graaf Schimmelpenninck over De Vrijheid van Onderwijs. Tweede stuk. 's-Gravenhage, W.P. van Stockum, 1848. Oorspr. omslag. 33-72 p. Omslag scheurtjes. xB 0329 Euro 7.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Aan G. Graaf Schimmelpenninck over De Vrijheid van Onderwijs. Derde stuk. 's-Gravenhage, W.P. van Stockum, 1848. Oorspr. omslag. 73-117 p. - xB 0330 Euro 7.50
GROEN VAN PRINSTERER, G. Brieven van J.A. Wormser. Medegedeeld door... Eerste deel: (1842-1852). Tweede deel: (1853-1862). Amsterdam, Hoveker & Zoon, 1874-1876. Gebonden. 296 + 302 + XLIII p. Uitgegeven door de Vereeniging ter Bevordering van Christelijke Lectuur. [Rugjes omgeplakt]. xB 7347 Euro 25.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. De Tweede Kamer en de Volksopvoeding, in 1863. Tweede Parlementair Fragment. 's-Gravenhage, H.J. Gerretsen, 1864. Gebonden half linnen. X + 178 p. - xB 7343 Euro 20.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. De Tweede Kamer en de Volksopvoeding, in 1863. Tweede Parlementair Fragment. 's-Gravenhage, H.J. Gerretsen, 1864. Oorspr. kartonnen omslag. X + 178 p. - xR 3936 Euro 20.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Enkele herinneringen uit Mr. Groen van Prinsterer's laatste dagen. 's-Gravenhage, 1885. Oorspr. omslag. 15 p. Rugje omgeplakt. xB 0337 Euro 7.50
GROEN VAN PRINSTERER, G. Grondwetherziening en eengezindheid. Amsterdam, Johannes Muller, 1849. Gebonden half leer. VIII + 556 p. Deel I: De staatshervorming van 1848. Deel II: De anti-revolutionaire partij. Deel III; De revolutionaire partijen. Deel IV: Donker Curtius, Guizot, Het Nederlandsche Volk. Deel V: De Gids. Deel VI: Getemperde Monarchie onvereenigbaar met revolutionair behoud. Deel VII: Repliek aan De Bosch Kemper, Repliek aan Den Tex. Deel VIII: Kerkelijk Staatsregt. Deel IX: Wetenschap en achteruitgang. xB 0378 Euro 50.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Handboek der Geschiedenis van het Vaderland. Twee delen. Amsterdam, H. Hoveker, 1852. 2e druk. Gebonden half leer. XXXI + 1083 p. Christelijke Huis-Bibliotheek 1. xB 7344 Euro 50.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Heiligerlee en Ultramontaansche Kritiek I. Amsterdam, H. Hoveker, 1868. Oorspr. omslag. 15 p. - xB 0331 Euro 7.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Hoe de onderwijswet van 1857 tot stand kwam. Historische bijdrage. Amsterdam, Hoveker en Zoon, 1876. Ingenaaid. XII + 214 p. Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje. xB 1896 Euro 15.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Kort overzigt van de Geschiedenis des Vaderlands. 's-Gravenhage, H.J. Gerretsen, 1864. 3e druk. Gebonden. 108 p. - xL 8041 Euro 12.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Leervrijheid of Kerkbewustzijn. Naar aanleiding van een Protest van Ouderlingen te Parijs. 's-Gravenhage, H.J. Gerretsen, 1864. 1e druk. Gebonden. 24 p. Gebonden half linnen met behoud van oorspr. omslag. Bibliotheekstempeltje op omslag, Bibliotheek Dr. Abraham Kuyperstichting. xB 0324 Euro 12.50
GROEN VAN PRINSTERER, G. Maurice et Barnevelt. Etude Historique. Utrecht/Bruxelles/Leipzig, Kemink et fils/C. Muquardt/T.O. Weigel, 1875. Gebonden. [16] + CCXXII + 102 + 170 p. De Vries 148. xB 7342 Euro 25.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Nederlandsche gedachten. Nr 1-124. 1869-1871. Amsterdam, H. Hoveker, 1869. Gebonden. 404 + 400 + 192 p. [Rug licht beschadigd]. [Drie delen in een band]. xB 7349 Euro 100.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Ongeloof en Revolutie. Eene reeks van historische voorlezingen. Amsterdam, H.A. Bottenburg, 1903. Ingenaaid. XVI + 413 p. + register. Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje. xB 0380 Euro 30.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Ons Schoolwet-Program aan de Hulp-Vereenigingen voor Christelijk-Nationaal Onderwijs. Amsterdam, H. Hoveker, 1869. Oorspr. omslag. 37 p. - xB 0340 Euro 10.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Over het Ontwerp van Wet op het Lager Onderwijs. 's-Gravenhage, De Gebroeders van Cleef, 1857. Gebonden half leer. 209 p. De Vries 99. xB 0167 Euro 30.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Over het verband van de Openbare Volksschool en de Godsdienst. Utrecht, Kemink en Zoon, 1855. Oorspr. omslag. 24 p. Advies in de Tweede Kamer der Staten Genraal den 30 november 1855. xB 0316 Euro 10.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Studien en Schetsen ter Schoolwetherziening. 's-Gravenhage, De Gebroeders van Cleef, 1865. Gebonden. XX + 154 p. Gebonden half linnen met behoud van oorspronkelijk omslag. De Vries 129. xB 0171 Euro 17.50
GROEN VAN PRINSTERER, G. Ter nagedachtenis van Stahl. Amsterdam, H. Hoveker, 1862. Gebonden. VI + 127 p. Gebonden half linnen met behoud van oorspronkelijk omslag. De Vries 110. xB 0166 Euro 17.50
GROEN VAN PRINSTERER, G. Vaderlandsche Zangen. Verzameld door ... Utrecht, Kemink en Zoon, 1856. 2e druk. Oorspr. omslag. 167 p. - xL 8573 Euro 15.00
GROEN VAN PRINSTERER, G. Verspreide geschriften. Amsterdam, H. Hoveker, 1859. Gebonden. 326 p. Inhoud: I: Fragmenten 1826. II: Over den oorlog in Portugal 1826. III: Volksgeest en Burgerzin 1829. IV: Notas en Memorien 1829-1833. V: Overzigt 1831. VI: Bijdrage tot herziening der Grondwet in Nederlandsche zin. VII: Vrijheid, Gelijkheid, Broederschap 1848. [Gebonden half linnen met behoud van oorspr. omslag]. xB 0319 Euro 20.00
[GROEN VAN PRINSTERER, G.] DIEPENHORST, P.A. Groen van Prinsterer's strijd voor de Christelijke School. Utrecht, G.J.A. Ruys, 1911. Gebonden. 41 p. Gebonden half linnen, bibliotheekstempeltje. Christendom en Maatschappij. xB 0334 Euro 10.00
[GROEN VAN PRINSTERER, G.] SAVORNIN LOHMAN, Jhr. Mr. de. Groen van Prinsterer. Baarn, Hollandia, 1914. Geniet. 40 p. Onze Groote Mannen Serie I, No 6. xL 9313 Euro 8.00
[GROEN VAN PRINSTERER, G.] SNELLER, Z.W. Groen van Prinsterer en Fruin. Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitg. Mij., 1949. Oorspr. omslag. 110 p. Med. der Kon. Ned. Akad. van Wetenschappen, afd. Letterkunde. Nieuwe Reeks, Deel 12, No. 12. xL 9312 Euro 15.00
GROENEWEGEN, J.H. Bibliographie der werken van Everhardus Johannes Potgieter. Een laatste deel tot Zimmerman's uitgaaf. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1890. Oorspr. omslag. XII + 192 p. De werken van E.J. Potgieter XIX. - xB 7893 Euro 18.00
GUTZKOW, K & H. ZSCHOKKE. De Prins van Madagaskar en Oudejaarsnachtavontuur. Twee luimige verhalen. Naar het Hoogduitsch. Deventer, A. ter Gunne, 1835. Kartonnen band. V + 223 p. - xB 7248 Euro 30.00
HAAKMAN, H. / M.C. van Hall en J. Kinker e.a. Ter nagedachtenis van Cornelis Loots. Amsterdam, Johannes van der Hey en Zoon, 1835. Oorspr. kartonnen bedrukte omslag. VIII + 146 p. Door: H. Haakman, M.C. van Hall, J. Kinker, H.H. Klijn, J. van Walre en H. Tollens C.z. xB 6307 Euro 40.00
HAAR, B. ter. Huibert en Klaartje. Eene vertelling. Amsterdam, Jan ter Gouw, 1979. Oorspr. omslag. 45 p. 8,5 x 11 cm. Met vijftig Houtgravuren van Van Hove, Kachel en Weissenbruch, geteekend door R. Graeyvanger. Facsimile uitgave van de editie 1844 te 's-Gravenhage, bij K. Fuhri. xB 0441 Euro 9.00
HAAR, Bernard ter. Dichtregelen bij den dood van den hoogleeraar J.H. van der Palm. Na de bijwoning zijner plegtige uitvaart, Den 12 September 1840. Leiden, C.C. van der Hoek, 1840. Papieren bedrukt omslag. 10 p. - xB 6342 Euro 20.00
HAAR, Bernard ter. Gedichten. De St.-Paulusrots, Joannes en Theagenes, De zelfopoffering, Lyrische Poezie. Leiden, A.W. Sijthoff, 1880. Gebonden sneden verguld. 344 p. Bibliotheekstempeltjes. xL 6142 Euro 10.00
HAAR, Bernard ter. Gedichten. De St.-Paulusrots, Joannes en Theagenes, De zelfopoffering, Lyrische Poezie, Gewijde poezie, Elvire. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. 9e druk Gebonden 339 p. - xR 0173 Euro 9.00
HAAR, Bernard ter. Gedichten. Geillustreerd door Nederlandsche schilders. [Tweede deel]. 's-Gravenhage, D.A. Thieme, 1876. Groen linnen. Gebonden. Folio. 385-655 p. Opgedragen aan Zijne Majesteit den Koning. xW 2079 Euro 40.00
HALL, J.N. (ed.). Het Nederlandsch Tooneel. Kroniek en Critiek. Orgaan van het Nederlandsch Tooneelverbond. 4e Jaargang October 1874 - April 1875. Utrecht, J.L. Beijers, 1875. Gebonden. 96 + 204 p. - xB 5395 Euro 25.00
HALL, J.N. (ed.). Het Nederlandsch Tooneel. Kroniek en Critiek. Orgaan van het Nederlandsch Tooneelverbond. 5e Jaargang October 1875 - Maart 1876. Utrecht, J.L. Beijers, 1876. Gebonden. 213 p. - xB 5396 Euro 25.00
HALL, M.C. van. In de laatste vergadering van de Eerste Kamer der Staten-Generaal 20 december 1848. Z.p. [ca. 1848]. Oorspr. omslag. 12 p. [In dichtvorm]. xB 4648 Euro 12.00
HALL, M.C. van. Mr. Jan Bondt, en diens vader Mr. Nicolaus Bondt, herinnerd. Amsterdam, 1845. Oorspr. kartonnen omslag. 98 p. Levensbeschrijving van twee rechtsgeleerden Jan Bondt 1766-1845 en Nicolaus Bondt 1732-1792. xB 6524 Euro 25.00
HALL, M.C. van. Mr. Johannes Kinker. Bijdragen tot zijn leven, karakter en schriften. Amsterdam, De Wed. L. van Hulst en Zoon, 1850. Ingenaaid. 152 p. Met gelithografeerd portret. Kartonnen bedrukte band, lichte waterschade, bibliotheekstempeltje, rug omgeplakt. xL 7994 Euro 45.00
HALL, M.C. van. Mr. Johannes Kinker. Bijdragen tot zijn leven, karakter en schriften. Amsterdam, De Wed. L. van Hulst en Zoon, 1850. Oorspr. bedrukte kartonnen omslag. VI + 152 p. Met gelithograveerd portret van Kinker door P. Blommers naar J.C. van Rossum. Met lijst van werken van Johannes Kinker. [Met etiket: Ten geschenke van den schrijver]. xB 5399 Euro 60.00
HALSEMA, J.D.F. van. Te zoeken in deze angstige eeuw. Sporen van decadence-voorstellingen in de Nederlandse letterkunde aan het einde van de negentiende eeuw. Groningen, Historische Uitgeverij, 1994. Oorspr. omslag. 72 p. Rede uitgesproken op 29 oktober 1993 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. xR 2615 Euro 9.00
HAMAKER, M.J. Jacob Geel (1789-1862) naar zijn brieven en geschriften geschetst. Leiden, Gebroeders van der Hoek, 1907. Gebonden (moderne band) XV + 220 p. Met portret en twee platen. - xL 0430 Euro 30.00
HARREBOMEE, P.J. Bedenkingen op het prijsschrift van Dr. E. Laurillard. Bijbel en volkstaal, bevattende opgave en toelichting van spreuken of gezegden in de volkstaal, aan den bijbel ontleend. Gorinchem, C. Schook, 1877. Oorspr. omslag. 251 p. Onafgesneden. [bibliotheekstempeltje]. xR 3937 Euro 35.00
HASEBROEK, Elisabeth Johanna. Elize. Roman. Uitgegeven met inleiding en toelichting door Margaretha H. Schenkeveld en Riet Schenkeveld-van der Dussen. Amsterdam University Press, 2004. Oorspr. omslag Amazone-reeks. [Eerste druk 1839]. xR 2394 Euro 15.00
HASEBROEK, J.P. Een Dichter-Album van voor honderd jaren. De gedachten aan Bellamy en zijne kunstvrienden nog eens vernieuwd. Amsterdam, Hoveker & Zoon, [1890]. Gebonden. 333 p. Met portretten en handschriften (facsimile). - xB 7226 Euro 30.00
HASEBROEK, J.P. (1812-1896). Leer ons bidden. Gebeden voor het huisgezin. Amsterdam, W.H. Kirberger, 1857. 1e druk. Half leer gebonden. XVI + 346 p. Oorspronkelijk en vertaald. [Rug bovenzijde los]. xL 8872 Euro 20.00
HASEBROEK, J.P. / Hildebrand. / J. van Lennep e.a. De Nederlanden. Karakterschetsen, Kleederdragten, houding en voorkomen van verschillende standen. Den Haag, W. van Hoeve, 2e druk. Paperback. 179 p. Met gravuren van den Heer Henri Brown. Naar teekeningen van de voornaamste Nederlandsche kunstenaren. Kramers Pockets van Formaat 31. xL 8109 Euro 8.00
[HASEBROEK]. WILLEMS, J.H.J. (ed.). Brieven van J.P. Hasebroek aan E.J. Potgieter en aan de redactie van "De Gids" uit de jaren 1836-1840. Eindhoven, Lecturis, 1940. Ingenaaid. CXXV p. Ook verschenen als bijlage bij het proefschrift van J.H.J. Willems. xL 1422 Euro 10.00
HASELEN, J.F. van. Uit het dagboek en de brieven van Willem de Clercq. Baarn, Bosch & Keuning, z.j. Or. omslag. 31 p. Ills. Libellen-serie Nr. 197. - xL 3843 Euro 7.00
[HAVERSCHMIDT] Francois Haverschmidt. De dominee, de dichter, de mens. Bloemlezing met inleiding van J.J. Borger. Noorduijn en Zoon, Gorinchem, 1968. Oorspr. omslag 96 p. Tekst en Toelichting 11 xR 1675 Euro 9.00
HAVERSCHMIDT, F. Familie en kennissen. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 6e druk Gebonden Ills. 237 p. Met illustratien naar teekeningen van J. Hoynk van Papendrecht en een portret door Therese Schwartze. [Knipje uit titelpagina]. xL 5821 Euro 22.50
[HECKER, Willem August]. Hippokreen-ontzwaveling. Te Amsterdam, J.H. Liedermooij, 1838. Onbedrukt papieren omslag 45 p. Hekeldicht waarin de anonieme auteur zowel "het dwergenregiment" van "waanpoëeten" ervan langs geeft als de jonge, Byron navolgende romantici. Vooral Beets en Hasebroek moeten het hier ontgelden. xR 2474 Euro 60.00
HEEMSKERK, J. Levensberigt van Mr. Adrianus Catharinus Holtius. Leyden, 1862. Papieren omslag. 57 p. Overdruk uit: [Handelingen der jaarlijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leyden]. Adrianus Catharinus Holtius 1786-1861, Hoogleraar Burgelijk Recht en Handelsrecht. (Deventer, Leuven en Utrecht). xB 8429 Euro 15.00
HEEMSKERK, Johan van. Batavische Arkadia. te 's-Gravenhage bij K. Fuhri, 1851. Gebonden rood linnen blind- en gouddruk, sneden verguld. Gelithografeerde titelpagina 286 p. 11,5 x 7 cm. xB 6349 Euro 30.00
HEIJE, Jan P. Een bloemlezing uit de volksgedichten. Amsterdam, Omega Boek, 1980. 2e druk. Gebonden. XLV + 80 p. 7,5 X 12,5 cm. Marc van der Plassche (Ed.). Ruikers van Toen. xA 0659 Euro 8.00
HELM, Clementine. Hans en Hanna. Een vertelling. Vertaling Tine van Berken. Amsterdam, H.J.W. Becht, [1890]. Gebonden. 240 p. Met platen. - xB 7282 Euro 15.00
HELMERS, Jan Fredrik. Achttien redevoeringen (1792-1813). Inleiding en aantekeningen M. van Hattum. Amstelveen, 1989. Oorspr. omslag. 117 p. Amstelveense Cahiers 5. xB 2145 Euro 10.00
HELMERS, Jan Fredrik. De Hollandsche Natie, in zes zangen. 's-Gravenhage, Johannes Allart, 1814. 3e druk. Gebonden half leer. XVIII + 200 p. Met gegraveerde titelpagina en een gegraveerde plaat door R. Vinkeles. Voorrede; Voorzang: Lof van het eiland der Batavieren. xB 5240 Euro 35.00
HELMERS, Jan Fredrik. Gedichten. Drie delen. Te Rotterdam, J. Immerzeel, junior, 1822-1923. 3e druk. Oorspr. kartonnen omslagen. Gegraveerde titelpagina's met vignet door J.C.B[endorp] 188 + 222 + 215 p. onafgesneden. [bibliotheekstempeltje]. xR 0248 Euro 45.00
HELMERS, Jan Fredrik. Gedichten. Eerste en tweede deel. Te Rotterdam, J. Immerzeel, junior, 1822. 3e druk. Oorspr. kartonnen omslagen. Gegraveerde titelpagina's met vignet door J.C.B[endorp] 188 + 222 p. onafgesneden. Twee van de drie delen. Rugjes omgeplakt. xL 4620 Euro 30.00
HELMERS, Jan Fredrik. Socrates in drie zangen. Amsterdam, Geysbeek & Comp., 1815. 2e druk. Gebonden half leer. XXXII + 116 p. Gegraveerde titelpagina en vignet door R. Vinkeles. Lijst van inteekenaren. Berigt van P.G Witsen Geysbeek. Voorrede van Helmers. Lierzang 'Aan Nederland'. xB 5239 Euro 75.00
HEMKES, F.L. Veertig gedichten. Amsterdam, De Beuk, 1957. Or. omslag. 94 p. Inleiding en aantekeningen door P.J. Meertens. xK 2019 Euro 8.00
HENDRICHS, F. H.J.A.M. Schaepman. Een levensbeeld. Leiden, J.W. van Leeuwen, 1903. Oorspr. omslag. 72 p. - xR 3934 Euro 15.00
HENDRIKS, A. Willem Hofdijk. De minstreel van Kennemerland. Amsterdam, H.J. Paris, 1928. Oorspr. omslag. XVI + 299 p. ook verschenen als proefschrift Rijksuniversiteit Utrecht. xL 4445 Euro 15.00
HENGEL, W.A. van / J. Dermout en A.L. van Boon Mesch. Bij de uitvaart van den hoogleeraar J.H. van der Palm, den 12. September 1840. Leiden, 1840. Papieren omslag. 13 p. - xB 6343 Euro 20.00
HENGEL, Wesselio Alberto van. Meritorum Ioannis Henrici van der Palm commemoratio brevis. Lecta in classe tertia Instituti Regii Neerlandici. Lugduni Batavorum, S. et I. Luchtmans, 1840. Papieren bedrukt omslag. 29 p. - xB 6344 Euro 20.00
HERTOG, C.H. den. Potgieter's Poezie. Deel I: Zangen des tijds. Deel II: Nalatenschap van den Landjonker. Amsterdam, W. Versluys, 1896. 1e druk. Gebonden. 159 + 155 p. Aanleiding tot studie van literatuur No. 1 & 2. xB 0478 Euro 25.00
HEUSDE, Ph. W. van. C.W. de Rhoer, gekenschetst: bijzonder als geschiedkundige. Bij gelegenheid der opening van de algemeene vergadering des Utrechtschen Genootschaps den 29 Julij 1821. Utrecht, Johannes Altheer, 1821. Oorspr. kartonnen omslag. 76 p. [Nieuwe verhandelingen van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, 1: 1]. xB 4642 Euro 18.00
HEYE, Jan Pieter. Een nationaal volksdichter. Een bloemlezing uit diens gedichten. Den Haag, Oceanus, z.j. Gebonden S.O. 67 p. Met portret. Feniks Reeks I. xL 0562 Euro 10.00
HILARIUS. Hilarius. Verzameling van anecdoten, uijen, kwinkslagen, geestige gezegden, brandnetels voor de hypochondrie, zweepslagen voor druilooren, enz. enz. [gebonden met] De Rozengaard. Keur van lettervruchten, gezameld in den vreemde. 's Gravenhage, Lantermans & Comp., 1863. Twee delen in een band. Gebonden 284 + 240 p. de band wat sleets xB 6823 Euro 65.00
HILDEBRAND. Camera Obscura. Haarlem, De erven F. Bohn, 1878. 10e herziene druk. Gebonden. X + 434 p. Geillustreerd door F. Carl Sierig. Binnen werk roestvlekken. Rug vernieuwd. Band: R. Gerhold's G.A. Leipzig. xL 0220 Euro 75.00
HILDEBRAND. Na vijftig jaar. Noodige en overbodige opheldering van de Camera Obscura. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1887. 1e druk. Gebonden. 216 p. Sneden verguld. - xM 3692 Euro 21.00
HILDEBRAND. Na vijftig jaar. Noodige en overbodige opheldering van de Camera Obscura. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1888. 2e geheel herziene druk. Ingenaaid. 215 p. Omslag geplastificeerd. xW 9285 Euro 9.00
HILDEBRAND. Na vijftig jaar. Noodige en overbodige opheldering van de Camera Obscura. Haarlem, De erven F. Bohn, 1888. 2e geheel herziene druk. Herbonden. VIII + 214 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8290 Euro 10.00
HILDEBRAND. Na vijftig jaar. Noodige en overbodige opheldering van de Camera Obscura. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1888. 2e geheel herziene druk. Gebonden. VIII + 216 p. Sneden verguld. - xB 5028 Euro 21.00
HOEKSMA, J. Jacobus Bellamy. Amsterdam, Boek-, Kunst- & Handelsdrukkerij voorheen Gebrs. Binger, 1903. Or. omslag. 140 p. Onopensneden. Omslag gevlekt en verkleurd, binnenwerk goed. xL 0347 Euro 25.00
HOEPERMANS, H. Antwoord op het boekje van den Heer J.J. le Roy, getiteld: Zestal Brieven over de onfeilbaarheid van den Paus en van de Kerk van Rome; ter beantwoording der brieven van den Heer J.G. Lesage ten Broek. Amsterdam, C.L. Langenhuysen, 1838. Oorspr. kartonnen omslag. XXXVI + 329 + XXXII + 440 p. Twee delen. - xB 0122 Euro 40.00
HOEVEN, Amorie van den. Nagelaten leerredenen. Voorafgegaan door eene levens- en karakterschets des ontslapenen van de hand zijns vaders. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1849. 2e druk. Particuliere band. LXI + 248 p. Met portret. - xA 0133 Euro 30.00
HOFDIJK, W.J. De jonker van Brederode. Met een brief aan den uitgever van Mr. J. van Lennep. Amsterdam, P. Kraaij junior, 1849. Oorspr. kartonnen omslag. VI + 208 p. - xB 3227 Euro 50.00
HOFDIJK, W.J. De laatste dag van Heemskercks beleg (1359). Historiesch dramatiesch gedicht. De Erven Loosjes, Haarlem, 1857. 2e druk Oorspr. bedrukt papieren omslag,120 p. aan de leden der Rederijkers-Kamer Lourens Janszoon Coster te Haarlem... toegewijd door hun medelid W.J. Hofdijk. xB 7337 Euro 20.00
HOFDIJK, W.J. Het Rapport der Raadscommissie, benoemd in de vergadering van 19 december 1866, op den toetssteen gebracht. Amsterdam, C. van Helden, [1867]. Brochure. 22 p. Betreft de Stadsschouwburg te Amsterdam en de subsidie kwestie. xR 3928 Euro 12.00
HOFDIJK, W.J. Tafreelen uit de Geschiedenis der Ontwikkeling van het Nederlandsche Volk. In de Kunstzaal der Maatschappy Arti et Amicitiae. Toegelicht door... Amsterdam, Gebroeders Binger, 1862. Oorspr. omslag. 84 p. [Rugje omgeplakt]. xL 8395 Euro 35.00
HOFDIJK, W.J. Uit velerlei gaarden. Bijeengebracht door ... Amsterdam, Tj. van Holkema, [1884]. Gebonden. II + 180 p. Met tien staalplaten. - xB 7326 Euro 20.00
HOFDIJK, W.J. Weerklank van een echo. Alkmaar in 1573, kritische toonen uit de 'Dietsche Warande' onder het balkon. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, z.j. 35 p. [Rugje omgeplakt]. xL 8744 Euro 7.00
HOFMAN PEERLKAMP, P. C. Cornelii Taciti Agricola. Recensuit P. Hofman Peerlkamp. Leidae, E.J. Brill, 1964. Ingenaaid. 211 p. Editio Altera Emendata et Aucta. [bibliotheekstempeltje, rug omgeplakt]. xL 8012 Euro 20.00
HOLLAND, Jan [= A.J. Vitringa]. Een gezellige avond in een geleerd gezelschap. W. Hulscher, Deventer, 1878. Oorspr. bedrukt papieren omslag 108 p. Door iemand, wiens naam eerst in 't laatste bedrijf onder 't afsteken van vuurwerk aan 't licht komt. xR 1885 Euro 35.00
HOOFT, H.Ph. 't. De student Beets. Met een inleiding over humor. Met teekeningen van Louis Raemaekers. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1915. 2e druk. Oorspr. omslag. Ills. 55 p. Uitgegeven ten bate van het Hildebrand-gedenkteeken. [bibliotheekstempeltje]. xL 3088 Euro 12.00
HOOFT, H.Ph. 't. De student Beets. Met een inleiding over humor. Met teekeningen van Louis Raemaekers. De Erven F. Bohn Haarlem 1929. 3e druk Oorspr. omslag Ills. 55 p. Uitgegeven ten bate van het Hildebrand-gedenkteeken. [bibliotheekstempeltje]. xB 0220 Euro 12.00
HORN, M. Catharina Beersmans. Amsterdam, A. Rossing, 1887. Oorspr. omslag. 24 p. Met portret. - xB 9725 Euro 15.00
HORNING, H.A. Spreuken en spreekwoorden op het godsdienstig leven toegepast. Amsterdam, F.H.J. Bekker, 1889. 2e druk. Gebonden. 164 p. [Gebruikssporen]. xB 6058 Euro 10.00
HORNING, H.A. Spreuken en spreekwoorden op het godsdienstig leven toegepast. Tweede bundel. ABC. Amsterdam, F.H.J. Bekker, 1890. Gedocoreerde linnenstempelband. 181 p. [Mooie exemplaar]. xR 4050 Euro 15.00
HUESE, J.F.A. Studien. Mirabeau. / Willem de Clercq. Amsterdam, M.M. Olivier, 1892. Or. omslag. 105 p. - xL 0960 Euro 15.00
HUGO, Victor. De ellendigen. Naar het Fransch van Victor Hugo. Opnieuw bewerkt. Vijf delen. Arnhem en Nijmegen, Gebrs. E. & M. Cohen, z.j. Gebonden. Vijf delen. - xR 1206 Euro 40.00
HUIJBERS, H. / J. van der Grinten / J. Hoogveld. Schaepman herdacht. Schaepman en de Emancipatie der Katholieken. / Schaepman als Staatkundig Leider. / Herinneringen aan januari 1903. Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1928. Oorspr. omslag. 60 p. Openbare zitting van den Senaat der Keizer Karel Universiteit te Nijmegen den 23sten januari 1928. xB 2416 Euro 7.50
HUIZINGA, J. Hendrik Kern. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink en Zoon, 1899. Oorspr. omslag. 297-354 p. Met portret. Mannen en Vrouwen van beteekenis in onze dagen afl. 8. Redactie J. Kalff. xR 1394 Euro 10.00
HULSMAN, G. Guy Carlisle. Een zang van geloof en ongeloof. Utrecht, Kemink & Zoon, z.j. [ 1894]. Gebonden. XII + 211 p. - xK 8358 Euro 15.00
HULSMAN, G. Souvenirs en Phantasieen. Haarlem, De Erven Loosjes, 1899. Gebonden. 235 p. - xB 7379 Euro 20.00
ISING, Arnold. Jan Klaaszen en andere kluchtspelen aan de hand van troost geschetst. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1879. Oorspr. omslag. 82 p. - xL 1165 Euro 15.00
ISRAELS, Jozef. Spanje. Een reisverhaal. Met reproducties naar teekeningen van den schrijver. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1899. Gebonden. Ills. 212 p. mooi exemplaar xR 0116 Euro 80.00
JAGER, A. de. Archief voor Nederlandsche Taalkunde. Drie delen. Amsterdam, G. Portielje, 1847-1852. Gebonden half leer. 426 + 379 + 428 p. [Derde deel rug beschadigd, bibliotheekstempeltje]. xR 2304 Euro 60.00
JAGER, A. de. De menschen Bilderdijk en Da Costa. Rotterdam, 1873. omslag. 24 p. Overgedrukt uit de Tijdspiegel, 1873. Papieren omslag, bibliotheekstempeltje. xL 8402 Euro 8.00
JAGER, A. de. De verdiensten van Kornelis van der Palm. Geschetst in eene voorlezing, gehouden in de Algemeene Onderwijzers-Vereeniging te Rotterdam. Z.p. [ca. 1885]. Papieren omslag. 49 p. - xB 6347 Euro 20.00
Jan's Vader. [=Frans Maurits Jaeger]. Onze Jan. Schets van de ontwikkeling van een kind dat voor de 20e eeuw wordt opgevoed. Voorwoord Maurits Smit. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1890. Oorspr. omslag. X + 209 p. - xB 8280 Euro 25.00
JANUS SECUNDUS. Kusjens, nevens het oorspronkelijke van Janus Secundus vrij gevolgd door Mr. A.W. Engelen. Te Groningen bij W. van Boekeren, 1839. 2e druk Gebonden XII + 84 p. De beroemde 'Basia' van Janus Secundus (1511 - 1536) in een vertaling van de Tielse kantonrechter Engelen (1804 - 1890). xB 6284 Euro 50.00
JENKINS, Edward. Klein Duimpjen. Maatschappelijke vertelling. Haarlem, W.C. de Graaf, 1876. Gebonden. 232 p. Naar den 12en Engelschen druk door J. van Vloten. xL 8729 Euro 12.00
JONAS [=J.F. Bosdijk]. De kaleidoscoop van Jonas. H. Lagerweij, Dordrecht, 1842. Gekartonneerd, rug hersteld, gelithografeerde titelpagina, 220 p. bundel humoristische schetsen van Jacques Francois Boshuis (1811-1850). xR 1218 Euro 55.00
JONATHAN. Waarheid en Droomen. Leiden, E.J. Brill, 1886. 7e druk. Gebonden. X + 423 p. Sneden verguld. Met een ets van Wilm Steeling. xB 7722 Euro 25.00
JONATHAN. (=J.P. Hasebroek). Waarheid en droomen. Arnhem/Nijmegen, z.j. 10e druk. Gebonden halfleer. 349 p. Met portret van den schrijver. xA 0495 Euro 25.00
JONATHAN. (=J.P. Hasebroek). Waarheid en droomen. Arnhem/Nijmegen, Gebrs. E.& M. Cohen, z.j. 10e druk. Gebonden. 349 p. Met portret van den schrijver. xL 0069 Euro 15.00
JONATHAN. (=J.P. Hasebroek). Waarheid en droomen. Leiden, E.J. Brill, 1891. 8e druk. Gebonden 344 p. Vermeerderd met een naschrift, behelzende: Losse bladen uit de geschiedenis van het boek. xB 7234 Euro 15.00
JONATHAN (=J.P. Hasebroek). Waarheid en droomen. Geillustreerd door Aart van Ewijk. 's-Gravenhage, Nederlandsche Vereeniging voor Druk & Boekkunst, 1950. Ingenaaid. 192 p. Deze uitgave naar de eerste verbeterde druk, gezet uit de 10 punts Cochin, werd typografisch verzorgd door S.H. de Roos, die tevens het omslag ontwierp. Gedrukt in twee kleuren. Genummerd 363/500 exx. [Thomassen 19]. xB 7327 Euro 20.00
JONG, K.H.E. de. Bilderdijk's 'Geschiedenis des Vaderlands'. Leiden, E.J. Brill, 1934. Or. omslag. 33 p. Omslag licht verkleurd. xA 0575 Euro 10.00
JONG, Martien J.G. de. Willem Bilderdijk en Pietro Metastasio. Leiden, E.J. Brill, 1960. Geniet. 22 p. Overdruk uit: Tijdschrift voor Nederlandse Taal- en Letterkunde deel LXXVII, afl. 4, 1960. xB 2431 Euro 6.50
JORISSEN, Theod. De overgave van Amsterdam in januari 1795. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1884. Gebonden. X + 141 p. - xL 0571 Euro 16.00
JORISSEN, Theod. De overgave van Amsterdam in januari 1795. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1884. Ingenaaid. X + 141 p. bibliotheekstempeltje. xL 9053 Euro 16.00
JORISSEN, Theod. Historische en literarische studien. Met portret geetst door Jan Veth. Met een voorwoord van J.C Matthes. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1891. Gebonden. 498 p. Bevat o.a.: Rubens, Freule van Dorth, Roemer Visscher, John Donne en Constantin Huygens, Aagje Deken en Betje Wolff, Da Costa. [bibliotheekstempeltje]. xL 5159 Euro 30.00
JORRISEN, Theod. Historische en Literairische studien. Met portret geetst door Jan Veth. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1891. Ingenaaid. 498 p. Rug aan bovenkant beschadigd. xL 0587 Euro 20.00
KAISER, F. De geschiedenis der ontdekkingen van planeten, als een tafereel van het wezen en den toestand der sterrekunde, in de taal van het dagelijksche leven voorgedragen. Amsterdam, J.C.A. Sulpke, 1851. Gebonden half leer. XXIX + 764 p. - xL 9228 Euro 125.00
KALF, Jan. Levensbericht van Martin Kalff. Leiden, E.J. Brill, 1899. Oorspr. omslag. 34 p. Overgedrukt uit de levensberichten van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden, 1898-1899. [bibliotheekstempeltje]. xL 8314 Euro 10.00
KAMPHUIS, G. Aarnout Drost en het Reveil. Groningen, J.B. Wolters, 1959. Geniet. 12 p. Met bijlage. Overdruk uit De Nieuwe Taalgids, 52e jaargang eerste aflevering. xB 5903 Euro 7.00
KAPTEYN, Alb. Ph. Ter herinnering aan George Westinghouse. ( 6 October 1846 - 12 Maart 1914). 's-Gravenhage, F.J. Belinfante, 1914. Oorspr. omslag. 9 p. Met portret in photogravure. - xL 8525 Euro 15.00
KARNEBEEK, A.P.C. van. Ter toelichting van de Limburgsche kwestie. 's- Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1864. Ingenaaid. II + 71 p. Met eene kaart. [bibliotheekstempeltje]. xL 8013 Euro 60.00
KATE, J.J.L. ten. Bladeren en Bloemen. Poezy. Rotterdam, A. Wijnands, 1839. 1e druk. Gebonden. 190 p. Gegraveerde titelpagina. xL 8993 Euro 50.00
KATE, J.J.L. ten. De jaargetijden. 's-Gravenhage, Joh. Ykema, 1876. 2e herziene druk. Gebonden. 446 p. Blauwe gedecoreerde band xB 7289 Euro 25.00
KATE, J.J.L. ten. De Nieuwe Kerk van Amsterdam. Een gedicht. Amsterdam, D.B. Centen, 1889. 2e druk. 228 p. - xK 0380 Euro 15.00
KATE, J.J.L. ten. De Schepping. Een gedicht. Utrecht, Kemink en Zoon, 1869. 3e druk. Gebonden. 154 p. - xH 8006 Euro 15.00
KATE, J.J.L. ten. De Schepping. Een gedicht. Utrecht, Kemink en Zoon, 1869. 3e druk. Ingenaaid. 154 p. - xB 7503 Euro 15.00
KATE, J.J.L. ten. Elck wat wils. Dicht en ondicht: Sprokkelingen. Amsterdam, D.B. Centen, 1887. Ingenaaid. 189 + II p. - xB 7401 Euro 20.00
KATE, J.J.L. ten. Godsdienstige poezy. Gewijde poezy. De Christen Harpe. Volledige uitgave. Twee delen. Leiden, A.W. Sijthoff, 1880. Gebonden. 160 + 160 p / 144 + 160 p. - xK 2223 Euro 50.00
KATE, J.J.L. ten. Na arbeid en strijd. Lektuur op den eersten dag der week. Amsterdam, D.B. Centen, 1882. Gebonden. Sneden verguld. IX + 192 p. - xL 5825 Euro 20.00
KATE, J.J.L. ten. Schemeravondstonden. Verspreide en nieuwe gedichten. Arnhem, J.W. & C.F. Swaan, 1867. Gebonden. X + 211 p. Sneden verguld. - xB 7328 Euro 15.00
KATE, J.J.L. ten. Verhalen en vertellingen, Romancen en balladen. Leyden, A.W. Sythoff, 1863. Gebonden. 442 p. - xB 7330 Euro 15.00
KATE, J.J.L. ten (ed.). Moeders en kinderen. Een boek voor vrouwen. Nieuwe uitgave. Amsterdam, D.B. Centen, 1877. Gedecoreerde linnen stempelband. XIV + 192 p. - xL 6209 Euro 12.00
KATE, J.J.L. ten. (verzameld). Godsdienstig Album. Bloemlezing van Stichtelijke poezij. Deventer, H.J. ter Gunne, z.j. Gebonden. VIII + 286 p. Sneden verguld. - xL 7737 Euro 15.00
KEATS, John. Hyperion. Uit het Engelsch van John Keats, geboren 1795 - gestorven 1821. Metrisch in het Nederlandsch overgebracht door W.W. van Lennep. Amsterdam, 1879. Oorspr. papieren omslag. 64 p. - xR 4534 Euro 40.00
KEHRER, Albertine. Gedichten. Bijeenverzameld door haren broeder I.K.W. Kehrer. Met een voorbericht van Dr. Nicolaas Beets. Amsterdam, De Erven D. Onder de Linden en Zoon, 1853. Tweede druk. Gebonden. Met portret en fac-simile. X + 113 p. [Iets los in de band, bibliotheekstempeltje, rug omgeplakt]. xL 5645 Euro 25.00
KERN, H. e.a. Over het opschrift van Djamboe. W.G. Brill: Kritiek van eenige der bronnen van de geschiedenis der laatste dagen van Hendrik IV, Koning van Frankrijk. W.J. Knoop: Willem III en de slag van St. Denis. (met eene plaat). B.J. Lintelo de Geer: De Index Florentinus der Digesten. Bericht over den wedstrijd in latijnsche poezie. Amsterdam, C.G. van der Post, 1877. Oorspr. papieren omslag. 249-373 p. Ills. Verslagen en Mededeelingen der Koninklijke Akademie van Wetenschappen. Afd. Letterkunde Tweede Reeks, Zesde Deel, Derde Stuk. xB 7680 Euro 15.00
KEUR VAN NEDERLANDSCHE LETTEREN. Keur van Nederlandsche Letteren. [1e & 2e jaargang = alles dat verscheen]. Amsterdam, M. Westerman, [1827-1829]. Gebonden 104 stukjes + 2x inhoud in negen + acht bandjes. De complete eerste en tweede jaargang van deze wekelijks verschijnende bloemlezinkjes van bekende en onbekende 17e, 18e & 19e eeuwse dichters. De 1e jrg. in keurige bandjes bekleed met marmerpapier. De tweede jaargang in acht niet uniforme bandjes en met enkele overlappingen. [Enkele bibliotheekstempeltjes]. xR 3133 Euro 350.00
KEYSER, J.P. de. Neerland's Letterkunde in de Negentiende Eeuw. Bloemlezing, ten gebruike bij de beoefening onzer letterkunde. Poezie. 's-Gravenhage, Henri J. Stemberg, 1880. Nieuwe uitgave. Gebonden. XII + 925 p. Half leer gebonden. Goud op snee. [Bovenkant rug beschadigd]. xK 9762 Euro 20.00
KEYSER, Marja. Kom dat Zien! De Amsterdamse Kermis in de negentiende eeuw. Amsterdam/Rotterdam, B.M. Israel/Ad. Donker, 1976. Paperback. 230 p. Ills. - xB 8035 Euro 12.00
KIERS, Judikje / W. Loos / H. van Os. e.a. Een eeuw apart. Het Rijksmuseum en de Nederlandse schilderkunst in de 19de eeuw. Amsterdam, Rijksmuseum, 1993. Gebonden S.O. 160 p. Ills Eindredactie Caroline Bunnig. xH 4127 Euro 11.50
KINGSLEY, Charels. Uit de diepte: Woorden voor hen die troost behoeven. Vertaling. Nijmegen, H. Ten Hoet, 1890. 2e druk. Gebonden. 122 p. Voorrede: J.H. Gunning. xK 9213 Euro 11.50
[KINKER] HANOU, A.J. & G.J. Vis. Johannes Kinker (1764-1845) Briefwisseling. Deel III: 1829-1843). Amsterdam, Atlanta, 1994. Ingenaaid. 259 p. Atlantis nr. 9. xK 1916 Euro 16.00
KIST, N.C. Herman Johan Royaards, in zijn betrekking tot de Nederlandsche Hervormde Kerk. 's-Hertogenbosch, Gebroeders Muller, 1854. 2e verbeterde afdruk. Oorspr. papieren omslag. 16 p. Eerder verschenen in: Kerkelijk Weekblad voor het Koningrijk der Nederlanden. xB 5761 Euro 15.00
KLIKSPAAN. Studenten-typen. Leiden, A.W. Sijthoff, z.j. 9e druk. Gebonden. 279 p. Illustraties: Johan Braakensiek. xL 6580 Euro 14.00
KLUIT, M. Elisabeth. Het Reveil in Nederland 1817 - 1854. Inleiding N. Japikse. Amsterdam, H.J. Paris, 1936. Gebonden. 341 p. Ills. - xL 6115 Euro 18.00
KNEPPELHOUT, J. Een beroemde knaap. Ter herinnering aan Jan de Graan. Bezorgd door Marijke Stapert-Eggen. 's-Gravenhage, M. Nijhoff, 1981. Ingenaaid. 183 p. Nederlandse Klassieken xM 6097 Euro 9.00
KNEPPELHOUT, J. In den vreemde, reisverhaal. Ingel. M. Stapert-Eggen en Peter Zonneveld. Schoorl, Conserve, 1988. Ingenaaid. 99 p. Negentiende eeuwreeks 2. - xP 2819 Euro 8.00
KNEPPELHOUT, J. Opvoeding door vriendschap. Toegelicht door Marita Mathijsen & Frank Ligtvoet. Em. Querido Amsterdam 1980. Ingenaaid 83 p. - xL 6343 Euro 9.00
KNOOP, W.J. Quatre-Bras en Waterloo. Feest-uitgaaf. H.A.M. Roelants, Schiedam, 1890. Oorspr. bedrukt omslag 36 p. Met portret van Koning Willem II. Gedrukt in twee kolommen. [bibliotheekstempeltje]. xR 4229 Euro 12.00
KOENEN, H.J. Ter nagedachtenis van Mr. C.M. van der Kemp in leven Raadsheer in het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland. Amsterdam, H. de Hoogh, 1868. 2e druk. Oorspr. bedrukt papieren omslag. 47 p. [Vlekje op omslag]. xB 6252 Euro 15.00
KOETSVELD, C.E. van. Fantasie en Waarheid. Nieuwe schetsen en novellen. Eerste en tweede verzameling. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1863. Gelithograveerde titelpagina, Gebonden. 320 + 344 p. Twee delen. [bibliotheekstempeltje]. xR 3935 Euro 30.00
KOETSVELD, C.E. van. Fantasie en Waarheid. Nieuwe schetsen en novellen. Eerste verzameling. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1863. Gelithograveerde titelpagina, Gebonden 320 p. - xR 3867 Euro 14.00
KOETSVELD, C.E. van. Ideaal en werkelijkheid. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1875. Gebonden. 229 p. C.E. van Koetsveld's Volksschriften en Novellen, deel 9. xB 7907 Euro 16.00
KOETSVELD, C.E. van. Nalezing van een tachtigjarige. Nieuwe schetsen en phantasien. Schoonhoven, S.E. van Nooten & Zoon, 1887. Gebonden. 327 p. - xR 3957 Euro 18.00
KOK, A.S.(ed.). The Rainbow. English Poetry selected and arranged. Poetry for school and home. A graduated course in four parts. Four volumes in one. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1900-1904. Third and enlarged edition. Bound. All edges gilded. 112 + 152 + 168 + 168 p. Nice decorated binding in excellent condition. xL 4440 Euro 25.00
KOOPMANS, J. Letterkundige Studien over de negentiende eeuw. Verzameld door J.H. van den Bosch en C.G.N. de Vooys. Amsterdam, U.M. Holland, 1931. Gebonden S.O. 352 p. Inhoud: Maurits Lijnslager en zijn ideaal Burgerschap; Van Kist tot Daalberg; Adriaan Loosjes, Hillegonda Buisman; Adriaan van der Hoop Jr.; Aernout Drost; Van Adriaan Loosjes tot Mevrouw Bosboom-Toussaint; Mevrouw Bosboom-Toussaint's Lauernesse. xL 4299 Euro 18.00
KOORDERS, D. Over het determinisme van de Leidsche School. Utrecht, Kemink en Zoon, 1859. Ingenaaid. 43 p. Aanteekening op het jongste geschrift van den Hoogleeraar Scholten. [Omslag verkleurd rugje geplakt]. xL 0446 Euro 12.00
KOPS, W.P. Uit Grootvaders Tijd. Haarlem, De Erven Loosjes, 1899. Gebonden. 298 p. Voorzien van een alphabetisch naamregister. Verschenen als feuilleton in Het Nieuws van den Dag xL 3460 Euro 16.00
KORTEWEG, Anton & Wilt Idema. Vinger Gods, wat zijt gij groot. Een bloemlezing uit het werk van de dominee-dichters. Nicolaas Beets, J.P. Hasebroek, Bernard ter Haar, J.J.L. ten Kate, Eliza Laurilard. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1978. Paperback. 325 p. Ills. Synopsis. xK 3810 Euro 8.50
KRUIJFF, Jan de. De hoop des wederziens, in twee zangen; met nog eenige andere dichtstukjes van verscheiden inhoud. Leijden, L. Herdingh & Zoon, 1817. Gebonden half leer. IV + 68 p. - xB 6446 Euro 50.00
KUIJPER Hz., G. Letterkundige leercursus ten gebruike der Koninklijke Militaire Akademie. Handleiding tot de beoefening der Nederlandsche taal en letterkunde, voor de kadetten van alle wapenen. Te Breda, ter Drukkerij van Broese & Comp., voor rekening van de Koninklijke Militaire Akademie 1851. 3e druk, half perkament met blauw beplakte kartonnen platten uit de tijd, (8) + 504 p. 1e druk 1844. [Gerrit Kuyper Hz. 1815-1879]. 18 x 11 cm. xL 4014 Euro 90.00
KULK, T.C. van der. De Oud-Katholieken in Nederland. Door den Haagschen correspondent van Le Temps met een voorwoord van T.C. van der Kulk. J.M. van 't Haaff, 's-Gravenhage, 1872. Oorspr. bedrukt omslag VIII + 37 p. bibliotheekstempels xR 3466 Euro 9.00
KUYPER, A. Bilderdijk in zijne nationale beteekenis. Amsterdam/Pretoria, Hoveker & Wormser, 1906. Oorspr. omslag. 85 p. Rede gehouden te Amsterdam op 1oct. 1906. [rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8501 Euro 10.00
KWAST, Jb. Gezelschapsliederen of Uitgezochte verzameling van 145 Nederlandsche zangen en 14 volksliederen van de voornaamste landen. Twee delen in een band. Rotterdam, D. Bolle, [ca. 1900]. 4e druk. Gebonden. VIII + 256 p. Met de in gebruik zijnde melodieen en piano-accompagnement, grootendeels opnieuw gearrangeerd door Jb. Kwast. Blauwe linnen stempelband. xH 7254 Euro 20.00
LAND, J.P.N. Het keerpunt in de wijsgeerige ontwikkeling van Dr. A. Pierson. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1871. Oorspr. papieren omslag. 46 p. - xR 4465 Euro 15.00
LANGE, Daniel de e.a. Nederlandsch Volksliederenboek. 134 liederen voor zang en klavier. Uitgave van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. S.L. van Looy, Amsterdam, 1896. Gebonden XII + 176 p. Met notenschrift xR 4280 Euro 25.00
LANS, M.H.A. e.a. Mgr. Dr. J.J.A.M. Schaepman herdacht in de hoofdstad. Amsterdam, J.S. de Haas, z.j. Ingenaaid. 86 p. Met portret. Door: J.V. de Groot, Eduard Brom, Jan Kalf, Alph. Ariens, Pastoor Kaag, G.W. Konings, R.M.V. van Oppenraaij, W. de Veer, M.A. van Zanten. [bibliotheekstempeltje]. xB 2514 Euro 10.00
LANSBERG, PH.A. Drie Negentiende-Eeuwse dichters. Bloemlezing uit het werk van De Genestet, Staring en Potgieter. Groningen, J.B. Wolters, 1960. Ingenaaid. 209 p. Ills. Verzameld en besproken door Ph.A. Landsberg. xH 4441 Euro 9.00
LAURILLARD, E. Toespraak ter gelegenheid van de vijftigste verjaring van den Slag van Waterloo. D.B. Centen, Amsterdam, 1865. Oorspr. bedrukt omslag 24 p. In de voormiddag-godsdienstoefening van zondag 18 juij 1865, in de Amstelkerk te Amsterdam. xR 4027 Euro 10.00
LAURILLARD, E. Vlechtwerk uit verscheiden kleuren. Twintig voordrachten. Amsterdam, D.B. Centen, 1880. 1e druk. Gebonden. 464 p. Band goud gestempeld. xL 8329 Euro 18.00
LEDEGANCK, K.L. Volledige dichtwerken in chronologische order verzameld. Aalst, Hendrik Z.S. de Seyn-Verhougstraete, 1904. 3e druk. Gebonden. 343 p. Vermeerderd met vele onuitgegeven of in vroegere uitgave niet opgenomen gedichten. Voorzien van aanteekeningen, levensbericht en opgave van varianten, en versierd met vier verschillende portretten, een handschrift en het praalgraf des Dichters. [bibliotheekstempeltje]. Goed exemplaar. xL 7945 Euro 20.00
LENNEP, J. van. Alledaagsche Bokken in 't Gesprek. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1871. 1e druk. Oorspr. omslag. 114 p. Omslag lithografie: Amand Amsterdam. [rugje matig]. xL 7303 Euro 50.00
LENNEP, J. van. De Friezen te Rome. De Tilburgsche Handelsdrukkerij, z.j. Oorspr. omslag. 200 p. Letterkundige Bibliotheek voor Katholieken bezorgd door de Leeraren van het R.K. Gymnasium te Tilburg Nr. 13 [bibliotheekstempeltje]. xL 8620 Euro 14.00
LENNEP, J. van. De Reisgenooten. De Tilburgsche Handelsdrukkerij, [1903]. 2e druk. Oorspr. omslag. 187 p. Letterkundige Bibliotheek voor Katholieken bezorgd door de Leeraren van het R.K. Gymnasium te Tilburg Nr. 5. [bibliotheekstempeltje]. xL 8613 Euro 15.00
LENNEP, J. van. De Roos van Dekama. Amsterdam, De Arbeiderspers, z.j. Gebonden. 607 p. 200.000-serie. xK 0326 Euro 8.00
LENNEP, J. van. Een Amsterdamsche winteravond in 1632. Geschiedkundig Tafereel, in twee bedrijven. Amsterdam, P. Meijer Warnars, 1832. Papieren omslag. 50 p. + lijst met werk van J. van Lennep [2] p. [Uit de verzameling van Alb. Theod. Hartkamp]. xB 6340 Euro 25.00
LENNEP, J. van. Elizabeth Musch. Met illustratien van W. de Famars Testas. Twee delen. Leiden, A.W. Sijthoff, 1890. Gebonden. 262 + 255 p. Ills. Romantische werken. Blauw linnen met goud bedrukt. xB 7244 Euro 20.00
LENNEP, J. van. Novellen. Met illustratien Ch. Rochussen. Twee delen. Leiden, A.W. Sijthoff, 1890. Gebonden. 310 + 266 p. Ills. Romantische werken. Blauw linnen met goud bedrukt. xB 7245 Euro 20.00
LENNEP, J. van. Onze voorouders. Illustraties Ch. Rochussen en W. de Famars Testas. Romantische werken. Vijf delen. Leiden, A.W. Sijthoff, [1980]. Gebonden blauw linnen goudstempeling. 338 + 318 + 319 + 278 + 318 p. [Mooie set]. Deel I: Alwart; Brinio. Deel II: Charietto; De Saksiche Weezen; De Friezen te Rome; Ulrich de Zanger. Deel III: De Koorknaap; De Hunenborg; De Friesche Bouwmeester. Deel IV: De Gestoorde Bruiloft; De Bedevaartganger. Deel V: De Reisgenoten; Aanteekeningen. xB 4209 Euro 45.00
LENNEP, J. van. Poetische werken. Twee delen in een band. 's-Gravenhage/Leiden/Arnhem, Martinus Nijhoff/A.W. Sijthoff/D.A. Thieme, 1872. Herbonden. 384 + 490 p. Herbonden: half linnen, gemarmerde platten. [bibliotheekstempeltje]. xL 6126 Euro 25.00
LENNEP, J. van. Romantische Werken: De pleegzoon. Twee delen. A.W. Sijthoff, Leiden, [1890]. Gedecoreerd blauw linnen 262 + 256 p. Met illustratien van Ch. Rochussen. Mooie set. xB 7269 Euro 25.00
LENNEP, J. van. Vertellingen van vroeger en later tijd. Voorwoord H.C. Rogge. Leiden, A.W. Sijthoff, 1889. Gebonden. 335 p. - xB 6893 Euro 10.00
LENNEP, J. van / Carel Vosmaer. Antwoord op de uitdaging van Mr. C. Vosmaer door J. van Lennep. Amsterdam, J. de Ruyter, 1864. Gemarmerd papieren omslag. 42 p. - xR 0910 Euro 20.00
LENNEP, J. van en A.J. de Bull. De val van Jeruzalem, treurspel. Amsterdam, J. Noordendorp, 1850. Ingenaaid. 89 p. Omslag vernieuwd met behoud van oorspronkelijk voorblad. xB 3013 Euro 15.00
LENNEP, J. van & J. Ter Gouw. De Uithangteekens in verband met Geschiedenis en Volksleven beschouwd. Twee delen. & Het boek der Opschriften. Een bijdrage tot de Geschiedenis van het Nederlandsche Volksleven. Geillustreerd met Boekdruketsen van F.W. Zurcher. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1868-1869. Gebonden. XII + 442 + XV + 445 + XXXII + 414 p. Drie delen. Met gelithograveerde titelpagina's. Banden in reliefdruk met goud bestempeling. Naamlijst der inteekenaars. xB 5769 Euro 75.00
LENNEP, J. van & J. Ter Gouw. De Uithangteekens in verband met Geschiedenis en Volksleven beschouwd. Deel I. Geillustreerd met ruim 300 Boekdruketsen van F.W. Zurcher. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1868. Gebonden. XXXII + 414 p. Los deel. Met gelithograveerde titelpagina. Band in reliefdruk met goud bestempeling. Naamlijst der inteekenaars. xB 5770 Euro 30.00
LENNEP, J. van & J. Ter Gouw. Het boek der Opschriften. Een bijdrage tot de Geschiedenis van het Nederlandsche Volksleven. Geillustreerd met ruim 50 Boekdruketsen van F.W. Zurcher. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1868-1869. Gebonden. XII + 412 p. Los deel. Met gelithograveerde titelpagina. Band in reliefdruk met goud bestempeling. xB 5771 Euro 30.00
LENNEP, Jacob van. De vermakelijke spraakkunst. 's-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1985. 5e druk. Paperback. N.p. Ills. [facsimile]. Met een nawoord door J. Noordegraaf. xH 4086 Euro 9.00
LENNEP, Jacob van. Een liefde tussen Vossius' boeken. Kornelia Vossius. Een novelle [1857]. Amsterdam, H.D. Pfann, 1962. Oorspr. omslag. [32 p.]. Uitgave t.g.v. een tentoonstelling Waar Vondel boeken leende, onder auspicien van de Dr P.A. Tiele-Stichting ingericht in Antiquariaat Pfann. xB 3784 Euro 10.00
LENNEP, Jacob van. Elisabeth Musch. In de bewerking van A. Alberts. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1968. Paperback. 175 p. - xH 7094 Euro 8.00
LENNEP, Jacob van. Vertellingen en Tafereelen van vroeger en later tijd. Amsterdam, Gebroeders Kraay, 1856. Gebonden. 258 p. Gegraveerde titelpagina met illustratie. - xB 7368 Euro 20.00
LENNEP, Jacob van. Vertellingen van vroeger en later tijd. Amsterdam, Omega Boek, 1980. 2e druk. Gebonden. XL + 87 p. 7,5 X 12,5 cm. Marc van der Plassche (Ed.). Ruikers van Toen. xK 2203 Euro 8.00
LENNEP, M.F. van. Het leven van Jacob van Lennep. 2 delen. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1909. 1e druk. Gebonden. 355 + 387 p. Met twee portretten. Rode linnen banden. xH 4208 Euro 40.00
LENNEP, M.F. van. Het leven van Jacob van Lennep. 2 delen. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1910. 2e druk. Gebonden 355 + 387 p. Met twee portretten. - xB 7187 Euro 30.00
LENNEP, Maurits Jacob van. Gedichten. Amsterdam, 3 Maart 1897. Oorspr. omslag. 156 p. Niet in den Handel. Ter gelegenheid der Veertigjarige Echtvereeniging van onze geliefde Ouders meenden wij niet beter te kunnen doen, dan de familiegedichten van onzen Vader in een bundel te laten drukken voor onze Moeder, de kinderen en kleinkinderen en ter herdenking aan zeer vele gelukkige dagen, te zamen doorleefd. Het is geen volledige verzameling. xB 7403 Euro 75.00
LENTZ, Ludw. C. Erinnerungen aus meinem Amtsleben, besonders in Amsterdam. Mit einem Vorwort von J.G.F. Rahn. Amsterdam, Delsman & Nolthenius, 1895. Gebonden. VI + 222 p. Mit 2 Portrats. - xR 1064 Euro 25.00
LETTERKUNDIGE BIBLIOTHEEK VOOR KATHOLIEKEN. Die Sproke van Beatrijs. [en andere teksten]. De Tilburgsche Handelsdrukkerij, z.j. Gebonden. 10 deeltjes in een band. Meegebonden: 2: Maerlant, Der Naturen Bloeme. 3: Karel ende Elegast. 4: Vondel, Batavische Gebroeders. 5: Vondel, Heerlyckheit der Kercke. 6: Poot, Gedichten. Natuur en landleven. 7: Potgieter, Iets over den mensch en de schrijver. 8: Potgieter, Gedichten. 9: Broere, Over zijn leven en werken. 10: Broere, Beschouwing der Geschiedenis. xL 8690 Euro 50.00
LEVY, J.A. Maskers af! 's-Gravenhage, Gebroeders Belinfante, 1877. Oorspr. papieren omslag. 32 p. - xR 4545 Euro 15.00
LIMBURG BROUWER, P.A.S. van. Akbar. Een Oostersche roman. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1907. 7e druk. Gebonden. VII + 315 p. - xH 2477 Euro 12.00
LIMBURG BROUWER, P.A.S. van. Akbar. Een Oostersche roman. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1895. 5e druk. Gebonden. VII + 248 p. - xB 7265 Euro 11.00
LIMBURG BROUWER, P. van. Charicles en Euphorion. Grillus. Leiden, A.W. Sijthoff, [1907]. Gebonden. 189 p. Romantische Werken. xL 8683 Euro 12.00
LIMBURG BROUWER, P. van. Het Leesgezelschap te Diepenbeek. Een Ezel. Eenig Speelgoed. Leiden, A.W. Sijthoff, [1906]. Gebonden. 222 p. Romantische Werken. xL 8684 Euro 12.00
LIMBURG STIRUM, D.A. van. De meerderjarigheid van den vermoedelijken erfgenaam der kroon. Eene academische proeve. Te Leyden, bij P. Engels, 1858. Gebonden, sneden verguld, [II] + 59 p. - xR 2143 Euro 50.00
LOENEN, J. van. Verschijnselen des Tijds, Doris en Doortje van Jan Holland. Voor het godsdienstonderwijs. De Zondag in de oude Kerk. Borger's geboortedag na honderd jaren herdacht. De heerlijkheid der gemeente en de partijschap in de Kerk. Rotterdam, D.J.P. Storm Lotz, 1884. Oorspr. papieren omslag. 48 p. Overdruk uit: Geloof en Vrijheid. Tweemaandelijksch tijdschrift. 18e jaargang, 4de aflevering. [Geloof en Vrijheid verscheen van 1867-1914; voortgezet als: Nieuw Evangelisch Tijdschrift]. xB 5782 Euro 12.00
LOGHEM, M.G.L. van. (Fiore Della Neve). (ed.). Nederland. Verzameling van oorspronkelijke bijdragen door Nederlandsche Letterkundigen. Amsterdam, Loman & Funke, 1894. Gebonden. 494 p. Ills. 1894 eerste deel. xL 9068 Euro 20.00
LOGHEM, M.G.L. van. (red.). Nederland. Verzameling van oorspronkelijke bijdragen van Nederlandsche Letterkundigen. jaargang 1894. No. 9. Met portret van den Heer Cyriel Buysse. 's-Gravenhage, Loman & Funke, 1894. Oorspr. omslag. 120 p. - xR 1667 Euro 10.00
LOGHEM, M.G.L. van. (red.). Nederland. Verzameling van oorspronkelijke bijdragen van Nederlandsche Letterkundigen. jaargang 1894. No. 5. Met portret van den Heer P.A.M. Boele van Hensbroek. 's-Gravenhage, Loman & Funke, 1894. Oorspr. omslag. 128 p. - xB 5664 Euro 10.00
LOHUIZEN, T. van. Acacia-bloemen voor de zusters van alle Vrij-Metselaren tot een feest tuiltje gevlochten. Br. J.G. Andriessen, Utrecht, 1860. Gebonden in gedecoreerde blauw linnen band, gelithografeerde titelpagina, 136 p. Dichtbundel uitgegeven "tot stijving van het nog jeugdige fonds voor Weduwen en Weezen, opgerigt op eene feestelijke vergadering van Vrijmetselaren, met zusters, gehouden in de Loge Le Préjugé vaincu, te Deventer op den 7 febr. 1859". xR 1141 Euro 100.00
LOOSJES Pz., A. Het leven van Maurits Lijnslager. Eene Hollandsche familiegeschiedenis uit de 17de eeuw. (Herdrukt naar de derde uitgaaf van 1823). A.W. Sijthoff Leiden [1890]. Drie delen Gebonden gedecoreerde banden 286 + 239 + 201 p. Nederlandse Classieken. Met eene inleiding en onder toezicht van Dr. Jan ten Brink. Vijftig-Cents-Editie 91-93. xL 6684 Euro 30.00
LOOSJES Pz., A. Het leven van Maurits Lijnslager. Eene Hollandsche familiegeschiedenis uit de 17de eeuw. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1855-1856. Goedkoope uitgave. Gebonden. Vier delen in twee banden. - xB 8297 Euro 30.00
LOOSJES Pz, A. Huig de Groots tweede ballingschap of Vlugt uit Amsterdam, Tooneelspel, gevolgd door een lofdicht op Huig de Groot Te Haarlem bij A. Loosjes Pz, 1808. Gebonden IX + 124 p. Ex-bibliotheek exemplaar. Gegraveerde titelpagina met vignet door Reinier Vinkeles, met op de achtergrond de Amsterdamse Schreierstoren. xR 4076 Euro 40.00
LUYT, A.J. Klikspaans studentenschetsen, bijdrage tot de kennis van Kneppelhout als mensch en als schrijver. Leiden, A.W. Sijthoff, [1910]. Gebonden. 155 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 7852 Euro 12.00
MAANEN, Flor. Jac. van. Gedachtenis rede, uitgesproken in de Maatschappij voor Natuur- en Letterkunde, onder de zinspreuk: Diligentia, te 's-Gravenhage op Vrijdag, den 25 November 1831. 's-Gravenhage, A. van Hoogstraten, 1831. Oorspr. omslag. VIII + 31 p. [Over Pieter de Riemer]. xB 4644 Euro 18.00
MAATSTAF. Conrad Busken Huet 1886-1986. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1986. Oorspr. omslag. 240 p. Ills. Maatstaf Nr. 4/5. jaargang 34. 1986. Dit speciale Huet-nummer staat onder redactie van Olf Praamstra. xB 7772 Euro 9.00
MADACH, Emerich. De tragedie van den mensch. Dramatisch gedicht. Naar het Hongaarsch bewerkt en ingeleid door A.S.C. Wallis. Amsterdam, J.L. Beijers & W.F. Dannenfelser, 1887. Gebonden. 287 p. Premie op "Het Nieuws van den Dag", jaargang 1887. xH 5861 Euro 13.50
MAISTRE, le Comte J. de. Soirees de Saint Petersbourg ou entretiens sur le Gouvernement temporel de la Providence suivies d'un traité sur les sacrifices. Bruxelles, Wouters et Co., 1844. halflinnen band 243 + 207 p. Joseph de Maistre (1753-1821); grondlegger van het ultamontanisme. Twee delen in een band. Scheurtje in kneep. xR 2275 Euro 60.00
MAN, J.C. de. In memoriam Dr. A.A. Fokker. 1810-1878. [Middelburg], [1879]. Oorspr. papieren omslag. XV p. - xB 5777 Euro 10.00
MANSSEN, W.J. Iwan Toergenjef. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1884. Oorspr. omslag. 215-262 p. Met portret. Mannen en Vrouwen van beteekenis in onze dagen afl. 6 Redactie E.D. Pijzel. xR 3908 Euro 10.00
MARTINET, Johannes Floretius. Huisboek voor vaderlandsche huisgezinnen. Johannes Allart, Amsterdam, 1803. 2e druk Gebonden half leer 546 p. band wat sleets xB 7653 Euro 180.00
MATHIJSEN, Marita. Waarde van Lennep. Brieven van De Schoolmeester, toegelicht door Marita Mathijsen. Amsterdam, Em. Querido, 1977. Paperback. 175 p. - xM 8417 Euro 7.00
MATHIJSEN, Marita / Henk Eijssens / Dick Welsink. Schandaal in Leiden. Brieven over de lotgevallen van de theologiestudent Gerrit van de Linde. Thespa, Amsterdam, 1978. Oorspr. omslag. 136 p. Amsterdamse smaldelen 8. xH 2439 Euro 10.00
MAURIK Jr., Justus van. Krates. Een levensbeeld. Met een nawoord van T.W. R. de Haan. Kruseman, Den Haag Gebonden Ills. 211 p. Met platen van Johan Braakensiek. Voor het eerst verschenen in 1885. xR 3255 Euro 10.00
MAURIK Jr., Justus van. Met z'n achten. Novellen en schetsen. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1884. 2e druk. Gebonden. 235 p. Met platen van Johan Braakensiek. Rood/zwarte band goudgestempeld. xL 0484 Euro 15.00
MAURIK Jr., Justus van. Uit een pen. Novellen en schetsen. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1886. Gebonden. 236 p. - xH 7844 Euro 10.00
MAURIK Jr., Justus van. Uit een pen. Novellen en schetsen. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1887. 2e druk Gebonden 220 p. Met platen van Johan Braakensiek. xB 6784 Euro 12.00
MAURIK Jr., Justus van. Van allerlei slag. Novellen en schetsen. Met acht platen geteekend door Joh. Braakensiek. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1882. 2e druk Gebonden. Ills. 244 p. - xL 5951 Euro 15.00
MAURIK Jr., Justus van. Van allerlei slag. Novellen en schetsen. Met acht platen geteekend door Joh. Braakensiek. Amsterdam, Tj. van Holkema, z.j. 4e druk Gebonden Ills. 244 p. - xB 6787 Euro 14.00
MAURIK, Justus. Uit Justus van Maurik's werken. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1899]. Gebonden. 144 p. - xB 4712 Euro 15.00
MAURIK, Justus van. Burgerluidjes. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1888. 3e druk. Gebonden. 215 p. Ills. - xB 6775 Euro 14.00
MAURIK, Justus van. Burgerluidjes. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1900]. 5e druk. Gebonden. 215 p. Ills. - xB 6776 Euro 12.00
MAURIK, Justus van. Burgerluidjes. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. Van Holkema, 1888. 3e druk. Gebonden. 215 p. - xR 1232 Euro 10.00
MAURIK, Justus van. Krates. Een levensbeeld. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. Van Holkema, 1887. 2e druk. Gebonden. 241 p. - xR 1231 Euro 10.00
MAURIK, Justus van. Met z'n achten. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. Van Holkema, 1886. 3e druk. Gebonden. 235 p. - xR 1229 Euro 10.00
MAURIK, Justus van. Papieren Kinderen. Novellen en Schetsen. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1888. 1e druk. Gebonden. 251 p. - xB 6778 Euro 15.00
MAURIK, Justus van. Papieren Kinderen. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. van Holkema, [1890]. 2e druk. Gebonden. 233 p. - xB 6779 Euro 13.50
MAURIK, Justus van. Papieren Kinderen. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1901]. 4e druk. Gebonden. 233 p. - xB 6780 Euro 12.00
MAURIK, Justus van. Uit een pen. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. Van Holkema, 1887. 2e druk. Gebonden. 220 p. - xR 1230 Euro 10.00
MAURIK, Justus van. Uit het Volk. Amsterdamsche Novellen. Met 8 platen van Johan Braakensiek naar schetsen van den schrijver. Amsterdam, Scheltema & Holkema, 1880. 2e druk. Gebonden. 241 p. [Bruine band]. xB 6781 Euro 15.00
MAURIK, Justus van. Uit het Volk. Amsterdamsche Novellen. Met 8 platen van Johan Braakensiek naar schetsen van den schrijver. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1883. 3e druk. Gebonden. 266 p. [Rode band]. xB 6782 Euro 15.00
MAURIK, Justus van. Uit het Volk. Amsterdamsche Novellen. Met 8 platen van Johan Braakensiek naar schetsen van den schrijver. Amsterdam, Tj. van Holkema, 1886. 4e druk. Gebonden. 238 p. [Groene band]. xB 6783 Euro 15.00
MAURIK, Justus van. Uit het Volk. Amsterdamsche Novellen. Met 8 platen van Johan Braakensiek naar schetsen van den schrijver. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1905]. 6e druk. Gebonden. 243 p. - xB 6785 Euro 12.00
MAURIK, Justus van. Uit het Volk. Amsterdamsche Novellen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. Van Holkema, 1886. 4e druk. Gebonden. 238 p. - xR 1234 Euro 10.00
MAURIK, Justus van. Van Allerlei Slag. Novellen en Schetsen. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Tj. Van Holkema, z.j. 4e druk. Gebonden. 228 p. - xR 1233 Euro 10.00
MAURIK, Justus van. Verspreide Novellen. Geillustreerd door L.W.R. Wenckenbach. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1900]. 2e druk. Gebonden. 210 p. - xB 6786 Euro 15.00
MEERKERK, J.B. Conrad Busken Huet. Haalem, H.D. Tjeenk Willink, 1911. Ingenaaid. 219 p. - xR 3956 Euro 12.00
MEES, G. Levensschets van Mr. P. Bosscha. Leiden, E.J. Brill, 1873. Oorspr. papieren omslag. 36 p. Overgedrukt uit de levensberichten van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden, 1872-1873. xB 5778 Euro 12.00
MEIJBOOM, Margaretha. Bjornstjerne Bjornson Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1911. Oorspr. omslag. 36 p. Met portret. Mannen en Vrouwen van beteekenis in onze dagen afl. 41 xR 3919 Euro 10.00
MEIJER, Jakob. Isaac da Costa's weg naar het Christendom. Bijdrage tot de geschiedenis der joodsche problematiek in Nederland. Amsterdam, 1941. Oorspr. omslag 169 p. + stellingen. Proefschrift Universiteit van Amsterdam. xR 3895 Euro 20.00
MENSSCHERT, Willem. De gouden bruiloft. Met een voorberigt van H. Tollens, Cz. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1876. 4e druk. Gebonden. 78 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 5416 Euro 8.00
MERWEDE, Boudewijnvan de en Koenraad Breedspraak. Jok en Ernst. Brieven over de welsprekendheid voor de balie. A.C. Kruseman, Haarlem, 1854. Gebonden 156 p. Boudewijn van de Merwede pseud. van Maurits Cornelis van Hall Koenraad Breedspraak pseud. van Willem Hendrik Warnsinck. xR 0941 Euro 30.00
MEURS, B. van. De Vroolijkheid en het Lachen. 's-Hertogenbosch, Maatschappij de Katholieke Illustratie, 1897. 3e vermeerderde druk. Oorspr. papieren omslag. 157 p. - xB 7910 Euro 35.00
MEURS, B. van. Kriekende Kriekske. Betuwsche gedichten. s-Hertogenbosch, Maatschappij De Katholieke Illustratie, z.j. Gebonden 128 p. enkele bibliotheekstempels xR 0247 Euro 10.00
MEURS, B. van. Pepermuntjes. 250 Dichtjes. Kuilenburg, Blom & Olivierse, 1888. Tweede, vermeerderde druk. Oorspr. papieren omslag. 140 p. - xB 7313 Euro 20.00
MICHELANT, M.H. Voyage de Jaques Cartier au Canada en 1534. Nouvelle edition, publiee d'apres l'edition de 1598 et d'apres Ramusio. Avec deux cartes. Documents inedits sur Jaques Cartier et le Canada, communiques par M. Alfred Rame. Paris, Librairie Tross, 1865. Broche, couverture papier originale 71 + 53 p. 13 x 20 cm. - xB 2112 Euro 140.00
MOENS, A.M. Tafereelen van eene christelijke opvoeding, in Briefwisseling tusschen Moeder en Dochter. Uit het Engelsch. Benevens brieven aan Emilia. Amsterdam, Willem van Vliet, 1822. Oorspr. kartonnen omslag. IV + 237 p. + [3] fondslijst. Gegraveerde titelpagina en 4 platen door J.W. Caspari naar J. van Meurs. xB 6303 Euro 90.00
MOLL, G. Verhandeling over eenige vroegere zeetogten der Nederlanders. Te Amsterdam, bij Johannes van der Hey en Zoon 1825. Gebonden XII + 220 (3) p. Iets smoezelig. Rug omgeplakt. Geschreven ter beantwoording van een prijsvraag van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. xB 1655 Euro 85.00
MOLSTER, J.A. Neerlands verleden. Utrecht, W.H. van Heijningen, 1852. Gebonden rood linnen blind- en gouddruk, sneden verguld. Gelithografeerde titelpagina 173 p. 11,5 x 7 cm. xB 6348 Euro 30.00
MONT, Pol de. Hendrik Conscience zijn leven en zijne werken. Geschetst door .... Haarlem, W. Gosler, 1883. Oorspr. omslag. 188 p. Met twee autografen van Consciene, zijn portret in lichtdruk en een ets, voorstellende het hoofd des dooden door P. Verhaert. [bibliotheekstempeltje, rug omgeplakt]. xL 8897 Euro 25.00
MONT, Pol de. Idyllen. Sneek, H. Pijttersen Tzn, 1882. Ingenaaid. 114 p. [bibliotheekstempeltje op titelpagina]. xL 4069 Euro 15.00
MONT, Pol de. In Noord en Zuid. Idyllen en andere gedichten. [gebonden met] Loreley. Liederen en gedichten. Rotterdam, Elsevier, 1887/1886. Gedecoreerde band. Goud op snee. 162 + XIV + 276 p. Op band: Noord en Zuid-Loreley. xL 5823 Euro 25.00
MONT, Pol de. Jan van Beers. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1889. Oorspr. omslag. [72 p]. Met portret. Mannen van Beteekenis in onze dagen. Redactie: E.D. Pijzel. xL 8026 Euro 16.00
MONT, Pol de. Lentesotternijen. Poezie. April - Juli 1880. Met een gedicht van Klaus Groth. Gent, Ad Hoste, 1881. 1e druk. Oorspr. omslag. XII + 135 p. Een portret naar eene teekening van E. Claus en het facsimile van den schrijver. [bibliotheekstempeltje, omslag lichte gebruikssporen]. xL 6087 Euro 18.00
MONTALEMBERT, Charles de en Francois Guizot. Redevoeringen van de heeren de Montalembert en Guizot, gehouden in het Instituut van Frankrijk, op 5 februari 1852. Naar het Fransch door Alexander Kruseman. Te Amsterdam, Loman & Reudler, 1852. Herbonden. VIII + 80 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 7998 Euro 15.00
MONTEPIN, Xavier de. De Man met de wassen beelden. Vertaald uit het Frans. Feuilleton van het Zondagsblad van het Nieuwsblad voor Nederland. Nieuwsblad voor Nederland, [1920]. Gebonden. 253 p. + Inhoud. Populaire romans. Met vele illustraties in kleur. xL 7990 Euro 75.00
MONTGOMERY, Florence. Meta Forrester. Een zeer eenvoudig verhaal. Uit het Engelsch door Almine. Utrecht, J. Bijleveld, 1871. Oorspr. omslag. 83 p. - xL 8311 Euro 25.00
MOUNIER, P.J.J. Discours preche le 15 Novembre 1863, a l'occasion du jubile semi-seculaire de la Restauration nationale de la Hollande en Novembre 1813; dans le nouveau Temple Wallon d'Amsterdam. Amsterdam, J. de Ruyter, 1863. Gebonden. VI + 32 p. - xB 4688 Euro 25.00
MOZIN, Abbe. Neue Sammlung französischer und deutscher, theils neuer, theils aus den besten französischen und deutschen Briefstellern ausgewählter Handlungsbriefe, sowohl zur Bildung im kaufmannischen Briefstyle, als zum Uebersetzen in beide Sprachen bestimmt. Stuttgart und Tubingen, in der J.G. Cotta'schen Buchhandlung, 1835. Sechste verbesserte Ausgabe. halflederen band XVI + 320 + 212 S. - xR 2273 Euro 50.00
MULLER Fz, S. Briefwisseling van Bakhuizen van den Brink met zijne vrienden gedurende zijne ballingschap (1844-1851). Nalezing. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1907. Oorspr. omslag. IV + [38] p. o.a. Potgieter aan Bakhuizen van den Brink. xL 3916 Euro 9.00
MULLER Fz, S. Briefwisseling van Bakhuizen van den Brink met zijne vrienden gedurende zijne ballingschap (1844-1851). Haarlem, De Erven F. Bohn, 1906. Oorspr. omslag. XXIX + 344 p. Met portret. Onopengesneden. - xB 7384 Euro 15.00
[MULTATULI] ADMIRAAL, Aart. Oudheden: Van Huis. Uit de school geklapt. Multatuli. Schoonhoven, S.E. van Nooten & Zoon, 1878. Oorspr. omslag. 331 p. - xB 7834 Euro 20.00
[MULTATULI] WINKEL, Jan te. Bilderdijk, lotgenoot van Multatuli. Eene studie. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1890. Oorspr. papieren omslag. 80 p. - xB 7260 Euro 10.00
NABER, S.A. Vier tijdgenooten. Indrukken en beschouwingen. Cd. Busken Huet, E.J. Kiehl, J.T. Buys, C.G. Cobet. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1894. Gebonden VIII + 357 p. - xL 3168 Euro 20.00
NEPVEU, J.I.D. Levensschets van Mr. H. Hooft Graafland. Leiden, E.J. Brill, 1867. Blanco omslag. 12 p. Overgedrukt uit de handelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. xB 4660 Euro 8.00
NIERSTRASZ, N.H. A.K.P.F.R. van Hasselt. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1909. Oorspr. omslag. 104 p. Met portret. Mannen en vrouwen van beteekenis Deel XL afl. 8. xB 6726 Euro 12.50
NIEUWLAND, Pieter. Gedichten en rdevoeringen. Amsterdam, ten Brink & De Vries 1824. Oorspr. kartonnen band, gegraveerde titelpagina met portret. XXIV + 206 p. Bevat Gedichten (1e druk 1788) en een vijftal redevoeringen. xB 2925 Euro 35.00
NIEUWLAND, Pieter. Nagelaten gedichten. Te Haarlem, bij de Wed. A. Loosjes, Pz. 1827. Derde vermeerderde druk Gebonden onafgesneden XXII + 197 p. Voorberigt: A. de Vries xL 4473 Euro 20.00
NIEUWLAND, Pieter. Nagelaten gedichten. Haarlem, A. Loosjes, Pz, 1816. 2e druk. Oorspr. omslag. VIII + 112 p. - xR 3938 Euro 20.00
NIJHOFF, P. Het voornaamste uit de geschiedenis van Gelderland aan jonge lieden verhaald. Eerste en tweede stukje. Arnhem, Is. An. Nijhoff en Zoon, 1855-1856. Oorspronkelijke papieren omslag. 346 p. Twee delen. Met een litho in het tweede stukje. Los bijgevoegd inhoudsopgave. Bibliotheekstempeltje. xB 2113 Euro 40.00
NOLENS, W.H. In memoriam Dr. H.J.A.M. Schaepman 2 maart 1844 - 21 januari 1903. Met een interview van C.K. Elout. Amsterdam, Elsevier, 1903. Oorspr. omslag. 29 p. Met 18 illustraties, waarvan 16 naar fotografieen en 2 naar teekeningen van H.M. Krabbe. Herdruk uit Elsevier's geillustreerd maandschrift. xB 5222 Euro 12.00
NOLET DE BRAUWERE VAN STEELAND, J. Gedichten 1939-1859. Deel I: Ernst. Deel II: Luim. Amsterdam/Brussel, J.L. Hassels/Kiessling en Cie., 1859. Gebonden half leer. 252 + 251 p. Met portret. Twee delen in een band. - xB 7250 Euro 50.00
NUYENS, W.J.F. De Katholieken tegenover de Staatspartijen in Nederland. Haarlem, A.B. van den Heuvel, 1869. Oorspr. omslag. 104 p. Katholiek-Nederlandsche Brochuren-Vereeniging No. 5. xB 8125 Euro 15.00
NUYENS, W.J.F. De Ultramontaansche kritiek, antwoord aan Mr. G. Groen van Prinsterer, een verweerschrift van Dr. W.J.F. Nuyens. Naschrift op De Ultramontaansche kritiek. Haarlem, A.B. van den Heuvel, 1868-1969. Oorspr. omslag. 58 + 35 p. Katholiek-Nederlandsche Brochuren-Vereeniging IV & VII xB 6262 Euro 15.00
OLIVARIUS. Staatkundige Opmerkingen. IX: Het werk der commissie en het wezen eener constitutionele monarchie. X: Het verslag der commissie. IX: Brief aan Olivarius. Amsterdam, P.N. Kampen, 1848. Papieren omslag. 24 p. - xR 2264 Euro 12.00
OLTMANS, J.F. De volledige werken. De schaapherder. Met 700 oorspronkelijke illustratien naar teekeningen van Jan de Jong. Vier delen. Rotterdam, D. Bolle, z.j. 8e druk. Gebonden. Ills. 232 + 241 + 224 + 276 p. Fraai bestempelde linnen banden. Deel 1 los in de band. xH 9346 Euro 50.00
OLTMANS, J.F. Het slot Loevestein in 1570. Het huis van het Zeewijf en andere verhalen. Bussum, De Kern, z.j. Gebonden. 574 p. Met 200 oorspronkelijke illustratien naar teekeningen van Jan de Jong. Deze editie is een fotomechanische herdruk van een in 1908, bij de Rotterdamse uitgever D. Bolle verschenen editie. xA 0494 Euro 13.50
ONSTENK, A.J. Ik behoor bij mezelf. Cornelis Elisa van Koetsveld 1807-1893. Assen, Van Gorcum & Comp., 1973. Ingenaaid. 210 p. Ills. - xB 7290 Euro 15.00
OOSTERZEE, J.J. van. Iets over Da Costa. Rotterdam, Verbruggen & Van Duym, 1861. Oorspr. omslag. 58 p. - xL 4331 Euro 14.00
OPPENRAAIJ, Rudolphus van. Amor. Carmen elegiacum Rdolphi van Oppenraaij Bemmela-Gelri in certamine Hoeufftiano praemia aureo ornatum. Amsterdam, Muller, 1890. Geniet. 16 p. Bibliotheekstempeltje. Gesigneerd: C. Wilde fratri et amico. R. v. Oppenraaij S.J. xB 3057 Euro 10.00
OPZOOMER, C.W. Losse bladen. Tweede deel: godsdienst, wijsbegeerte, onderwijs. 's-Gravenhage, Gebr. Belinfante, 1887. Gebonden. 464 p. - xB 7794 Euro 17.50
OPZOOMER, C.W. Natuurkennis en natuurpoezie. Amsterdam, J.H. Gebhard & co., 1858. Oorspr. omslag. 39 p. Deze rede werd uitgesproken in het Natuurkundig Gezelschap te Utrecht, den 16den Februarij 1858. xL 8731 Euro 15.00
OPZOOMER, G.W. Geschiedenis en wijsbegeerte. Amsterdam, J.H. Gebhard & Co., 1860. Oorspr. omslag. XVI + 39 p. Redevoering ter opening der Akademische lessen. xL 8735 Euro 15.00
OUD SPOORWEGAMBTENAAR, Een. [=E. Siebecker]. De spoorwegen in Nederland. Physiologisch-humoristisch geschetst. J.P.Revers, Dordrecht, 1875. Oorsp. omslag in litho. VIII + 159 + adv. Naar het fransch werkje van Edouard Siebecker, Physiologie des chemins de fer. xR 0936 Euro 30.00
OUDEMANS, A.C. Het leven en de lotgevallen van Hugo de Groot. In gesprekken. G. Portielje, Amsterdam, 1824. Oorspr. bedrukt kartonnen omslag, gegraveerde titelpagina met portret en twee gegraveerde illustraties door P. Velijn naar J. Smies, onafgesneden 254 p. Leergesprekken van een vader met zijn kinderen op de manier van Martinet. Rug omgeplakt. xR 3740 Euro 40.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Academische Poezie. Goossens, z.j. Paperback. 80 p. omslagontwerp: Frits Smeele xK 2753 Euro 7.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Academische Poezie. Goossens, z.j. Paperback. 80 p. omslag Wil Immink xK 3285 Euro 7.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Gekozen en ingeleid door Rob Nieuwenhuys. Amsterdam, Em. Querido, 1988. 9e druk. Ingenaaid. 62 p. - xK 3295 Euro 8.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Gekozen en ingeleid door Rob Nieuwenhuys. Amsterdam, Em. Querido, 1991. 10e druk. Ingenaaid. 62 p. - xK 3296 Euro 8.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Poezie uit den studententijd. Met portret. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 7e druk. Gebonden. XX + 132 p. Band matig. xL 2496 Euro 25.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Poezie uit den studententijd. Met portret. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 5e druk. Gebonden. XX + 106 p. mooie band xB 9829 Euro 30.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Poezie uit den studententijd. Met portret. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 8e druk. Gebonden. XX + 132 p. - xB 9830 Euro 25.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Poezie uit den studententijd. Met portret. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 8e druk. Gebonden. XX + 132 p. - xB 9831 Euro 30.00
PAALTJENS, Piet. Snikken en grimlachjes. Poezie uit den studententijd. Tekst naar de zesde en zevende druk bezorgd en van aantekeningen voorzien door Rob Nieuwehuys. Amsterdam, Em. Querido, 1994. Paperback. 119 p. - xK 3383 Euro 9.00
PAALTJENS, Piet [=F. HaverSchmidt]. Nagelaten snikken. Poezie en proza, tekeningen en curiosa uit de nalatenschap van Francois Haverschmidt. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1961. Pocket 164 p. ABC 120. - xK 4248 Euro 7.00
PAALTJENS, Piet [=F. HaverSchmidt]. Nagelaten snikken. Poezie en proza, tekeningen en curiosa uit de nalatenschap van Francois Haverschmidt samengesteld door Hans van Straaten. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1979. 3e druk Paperback 130 p. Grote ABC nr. 345 xL 6342 Euro 9.00
PAALTJENS, Piet [=F. Haverschmidt]. Snikken en grimlachjes. Gekozen en ingeleid door Rob Nieuwenhuys. Amsterdam, Em. Querido, 1980. 6e druk. Geniet. VII + 56 p. Kort en Goed. xH 6424 Euro 7.00
PAALTJENS, Piet [=F. Haverschmidt]. Snikken en grimlachjes. Gekozen en ingeleid door Rob Nieuwenhuys. Amsterdam, Em. Querido, 1967. 1e druk. Geniet. VII + 56 p. Kort en Goed. De tekst is die van de eerste druk van 1867. xB 4148 Euro 8.00
PAALTJENS, Piet [=F. Haverschmidt]. Snikken en grimlachjes. Poezie uit den studententijd. Tekst naar de zesde en zevende druk bezorgd en van aantekeningen voorzien door Rob Nieuwenhuys. Amsterdam, Em. Querido, 1998. Gebonden. 119 p. Salamander Klassiek. xK 0698 Euro 10.00
PALM, J.H. van der. Leerredenen. Deel I. Amsterdam, Johannes Allart, 1808. Oorspr. kartonnen omslag. XVI + 369 p. [Deel I van de drie delen]. xB 3233 Euro 18.00
PALM, J.H. van der & B.S. Nayler. Redevoering over het Oordeel der Nakomelingschap. Vertaling in het Engelsch door B.S. Nayler. Amsterdam, Nayler en Co., 1838. Oorspr. kartonnen omslag. 51 p. Tweetalig: Nederlands en Engels. xB 6299 Euro 20.00
PARVE, Stijn. De Hoogere Burgerscholen in 1874. Z.p. 1875. Oorspr. omslag. 63 p. Overgedrukt uit 'De Economist', nov. 1875. [rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8336 Euro 8.00
PELLICO Silvio. Opere. Parigi, Presso Thieriot, 1841. 12mo Gebonden half leer 608 p. bevat: Le mie prigioni, Dei doveri degli uomini, Eufemio di Messina, Francesca da Rimini, Tomasso Moro, Elegi e Valafrido, Adello. [bibliotheekstempel/exlibris]. xR 4250 Euro 50.00
PENNING, W.L. jr. Benjamin's vertellingen. Een gedicht. Amsterdam, S.L. van Looy, z.j. [1898]. 1e druk. Gebonden. 204 p. Groen linnen band. Titelpagina: Nieuwenhuis. [De gehele correctie werd verzorgd door Albert Verwey].
Vochtvlekjes op eerste pagina's xL 0554 Euro 20.00
PENON, G. Dicht- en Prozawerken. Bloemlezing uit de Nederlandsche Letteren, ten gebruike bij W.J.A. Jonckbloets Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde. Zes delen. Groningen, J.B. Wolters 1889-1893. Gebonden. Zes delen. Bij deel II voortgezet door C. Honingh. Rode gedecoreerde linnen banden. xL 8655 Euro 60.00
PERK, Betsy. Jacques Perk, geschetst voor 't jong Nederland der XXe eeuw, met onuitgegeven prozastukken, gedichten en portretten van den dichter. Amsterdam/Hilversum, S.L. van Looy / J. Reddingius, 1902. 1e druk. Gebonden. 338 p. Band: Heukelom. xM 6270 Euro 45.00
PERK, M.A. Schetsen en Beelden. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1900. Gebonden. 336 p. Met portret van den schrijver. - xB 7761 Euro 25.00
PERSIJN, Jules. Dr. Schaepman. 's-Hertogenbosch, Het Geert Groote Genootschap, 1922. Geniet. 31 p. Geert Groote Genootschap nr. 22. [bibliotheekstempeltje]. xB 8446 Euro 6.00
PEYPERS, W.N. 1572 - 1672 - 1872. De Spanjaarden in Holland. Tooneelen uit de laatste levensdagen der Gebroeders de Witt. Gevolgd door eene beknopte beschrijving van het Onafhankelijkheidsfeest in 1872. Gorinchem, G.C. van der Mast, z.j. [1872]. Gebonden. 263 p. Met een plaat in steendruk. - xB 0144 Euro 50.00
PHILANTROPUS. Philantropie. Rijssel, bij Zutphen. (gesticht voor verwaarloosde knapen). Een woord van afkeuring: meer bepaald aan de heeren oprigters. Dordrecht, H. Langerweij, 1851. Oorspr. omslag. 16 p. Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje. xL 8335 Euro 12.00
PHILIPSEN, Jan. Hulde aan de nagedachtenis van den grooten Nederlandsche Staatsman Mr. J.R. Thorbeke. Breda, Nys & Philipsen, 1873. Oorspr. papieren omslag. 15 p. Ten Voordeele van 't op te rigten Monument. [mooi exemplaar]. xB 8184 Euro 15.00
PIERSON, A. Isaac da Costa. Een Gedenkrede. Haarlem, A.C. Kruseman, 1865. Herbonden. 62 p. Deze Rede wordt door mij uitgegeven als bij het eerste lustrum na 's Dichters afsterven in 1860 (28 April). Zij werd uitgesproken in de stad mijner inwoning. Rotterdam 1865. Kartonnen bandje, rug omgeplakt, vlek op franse pagina, bibliotheekstempeltje. xL 8305 Euro 15.00
PIERSON, A. Oudere tijdgenooten. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1888. 1e druk. Oorspr. omslag. Onafgesneden. 208 p. [Omslag hersteld, rug omgeplakt]. xL 4532 Euro 17.00
PIERSON, A. Willem de Clercq naar zijn dagboek. Door A. Pierson en De Clercqs jongste kleindochter. Twee Delen. Eerste deel: 1811-1824 Met een portret naar de teekening van Couwenberg. Deel twee: 1825-1844 Met een facsimile van Willem de Clercq. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1888. Gebonden. 315 + 394 p. - xB 1696 Euro 40.00
POE, Edgar. Nouvelles histoires extraordinaires. Traduit par Charles Baudelaire. Edition illustree de treize gravures hors texte. Paris, A. Quantin, Imprimeur-Editeur, 1884. Reliure demi-cuir. XIX + 411 p. [Introduction:] Notes nouvelles sur Edgar Poe par Baudelaire. First illustrated edition of this translation. Large paper copy. Top edge gilt. xL 5678 Euro 350.00
POELHEKKE, M.A.P.C. Een pionier. J.A. Alberdingk Thijm 1840 - 1853. Nijmegen, L.C.G. Malmberg, z.j. Herbonden. 112 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8382 Euro 15.00
POLAK, H.J. Tweeerlei letterkundige kritiek Potgieter en Huet. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1956. Or. omslag. 213 p. Ingeleid en van aantekeningen voorzien door Gerard Knuvelder. Zwolse drukken nr. 19. xA 0391 Euro 7.00
POMES, H. Over van Alphen's kindergedichtjes. Bijdrage tot de kennis van de opvoeding hier te lande in de achttiende eeuw. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1908. Gebonden. Xi + 279 p. + Fondslijst. Met een portret en 32 illustraties. Herbonden zwart linnen band. Bibliotheekstempeltje. xL 4591 Euro 20.00
POTGIETER. Potgieter's poezie Deel I: Zangen des tijds. Deel II: Nalatenschap van den Landjonker. Amsterdam, W. Versluys, 1896. Gebonden. 159 + 155 p. Aanleiding tot studie van Literatuur I & II. Toegelicht door C.H. den Hertog. xL 8660 Euro 20.00
POTGIETER, E.J. De werken: Kritische Studien. Drie delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1898. 4e druk. Rood linnen. 420 + 420 + 423 p. Verzameld onder toezicht van Joh. C. Zimmerman. Deel: XIII + XIV+ XV. xK 0331 Euro 35.00
POTGIETER, E.J. De werken: Studien en Schetsen. Drie delen Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1879. Rood linnen. 360 + 412 + 524 p. Ruggen verkleurd. xK 7200 Euro 30.00
POTGIETER, E.J. De werken: Studien en Schetsen. Drie delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1897-1898. 3e druk. Rood linnen. 360 + 412 + 496 p. Verzameld onder toezicht van Joh. C. Zimmerman. Deel: XVI + XVII + XVIII. xK 0330 Euro 35.00
POTGIETER, E.J. De werken van E.J. Potgieter. 20 delen. Haarlem H.D. Tjeenk Willink, 1894-1896. verschillende jaartallen en drukken. Gebonden. 20 delen. 2 dl: Proza, poezy, kritiek. 2 dl: Het Noorden. 1 dl: Leven van R.C. Bakhuizen van den Brink. 3 dl: Schetsen en verhalen. 2 dl: Poezy. 2 dl: Verspreide en nagelaten poezy. 3 dl: Kritische Studien. 3 dl: Studien en Schetsen. 1 dl: Potgieter door J.H. Groenewegen. 1 dl: Bibliographie door J.H. Groenewegen. xK 9632 Euro 125.00
POTGIETER, E.J. Droom en tucht. Proza en poezie. Amsterdam, L.J. Veen, z.j. Gebonden. 237 p. Met beknopte bibliographie. xL 3268 Euro 12.50
POTGIETER, E.J. Een bundel Liederen en Gedichten. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1893. Ingenaaid. VIII + 246 p. Geillustreerd door Ch. Rochussen. Mooi exemplaar. xL 3422 Euro 50.00
POTGIETER, E.J. Een bundel liederen en gedichten. Bijeenverzameld door Joh. C. Zimmerman. Haarlem, Tjeenk Willink & Zoon, 1904. 7e goedkoope druk. VIII + 222 p. - xH 2957 Euro 8.00
POTGIETER, E.J. Een bundel liederen en gedichten. Bijeenverzameld door Joh. C. Zimmerman. Haarlem, Tjeenk Willink & Zoon, 1900. 6e goedkoope druk. VIII + 222 p. [Stempeltje op schutblad]. xH 2958 Euro 6.00
POTGIETER, E.J. Florence den XIVden mei 1265-1865 aan Cd. Busken-Huet. Uitgegeven, ingeleid en toegelicht door Jacob Smit. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1960. Ingenaaid. 224 p. Zwolse drukken nr 38. xM 3904 Euro 7.00
POTGIETER, E.J. Gedichten. 2e bundel. Met aanteekeningen door Th.J. Bosman. Zutphen, W.J. Thieme & Cie., z.j. Gebonden. 128 p. Klassiek Letterkundig Pantheon. xB 1881 Euro 8.00
POTGIETER, E.J. Het Rijksmuseum. Met een voorwoord van Albert Verwey. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1907. Gebonden. VIII + 144 p. Met achttien illustraties. xM 8143 Euro 18.00
POTGIETER, E.J. II. 't Is maar een Pennelikker! Tilburg, De Tilburgsche Handelsdrukkerij, 1904. Oorspr. omslag. 148 p. Letterkundige Bibliotheek voor Katholieken nr 10. [bibliotheekstempeltje]. xB 5662 Euro 10.00
POTGIETER, E.J. Jan, Jannetje en hun jongste kind. Den Haag, Servire, 1945. Gebonden. 46 p. + losse toelichting. Ingeleid en van aantekeningen voorzien door A.J. Schneiders. Kleine Dietse Keur. xH 6268 Euro 9.00
POTGIETER, E.J. Leven van R.C. Bakhuizen van den Brink. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1885. Ingenaaid. 394 p. - xA 0516 Euro 15.00
POTGIETER, E.J. Leven van R.C. Bakhuizen van den Brink. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink en Zoon, 1904. 3e druk. Gebonden. XV + 500 p. De Werken van E.J. Potgieter Deel V. xB 7850 Euro 16.00
POTGIETER, E.J. Liedekens van Bontekoe. Blaauw bes, blaauw bes! 'T is maar een pennelikker! Marie. De ezelinnen. Hanna. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. 2e druk. Gebonden. 205 p. - xK 5035 Euro 7.00
POTGIETER, E.J. Onder weg in den regen. Met aantekeningen en een toelichting door Jacob Smit. Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1958. Ingenaaid. 79 p. Zwolse drukken nr 23. xH 2955 Euro 7.00
POTGIETER, E.J. Onder weg in den regen. Met aantekeningen en een toelichting door Jacob Smit. Den Haag, Martinus Nijhoff/Tjeenk Willink, 1979. 2e herziene druk. Ingenaaid. 80 p. Klassieken Nederlandse Letterkunde. xB 7779 Euro 8.00
POTGIETER, E.J. Poezy 1827-1874. Tweede deel. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1881. 3e druk. Gebonden. 438 p. - xK 7199 Euro 10.00
POTGIETER, E.J. Poezy 1832-1868. Eerste deel. Haarlem, A.C. Kruseman, 1868. Gebonden. 438 p. - xK 7198 Euro 10.00
POTGIETER, E.J. Proza 1837 - 1845. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1903. 11e druk. Gebonden. 224 p. - xH 2956 Euro 8.00
POTGIETER, E.J. Proza 1837 - 1845. Stereotiep-Uitgaaf. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, z.j. Ingenaaid 450 p. - xB 7230 Euro 8.00
POTGIETER, E.J. Proza 1837-1845 eerste deel, idem tweede deel, Poezy 1827-1874 eerste deel, idem tweede deel. Vier delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1908. tiende (proza) & zesde (poezie) druk. Gebonden in half leer; iets versleten & verkleurd. Leuke uniforme set met twee verschillende portretten xK 0635 Euro 65.00
POTGIETER, E.J. Verspreide en nagelaten gedichten 1828-1874. Twee delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1886. Ingenaaid. 419 + 440 p. De werken van E.J. Potgieter. xB 7254 Euro 25.00
POTGIETER, E.J. & Jan Oosterholt. Uit de nalatenschap van een dromer. Amsterdam, Polak & Van Gennep, 2003. Pocket. 136 p. Ills. Bloemlezing uit de gedichten. Griffioen reeks. xB 7206 Euro 7.00
POTGIETER, Everhardus J. Liedekens van Bontekoe. Amsterdam, Omega Boek, 1980. 2e druk. Gebonden. LIV + 73 p. 7,5 X 12,5 cm. Marc van der Plassche (Ed.). Ruikers van Toen. xK 0660 Euro 8.00
[POTGIETER]. STAVERMAN, W.H. Potgieters lief en leed in het Gooi. Zutphen, W.J. Thieme, 1928. 2e druk. Gebonden. 124 p. Ills. Klassiek Letterkundig Pantheon nr. 166. xL 1340 Euro 10.00
PRAAMSTRA, Olf. Busken Huet. Een biografie. SUN Amsterdam 2007. Paperback Ills. 943 p. - xR 2393 Euro 15.00
PUTMAN, J.J. Mijne studien over Calderon en zijne geschriften verdedigd tegen Professor A. Pierson. Utrecht, J.L. Beijers, 1881. Oorspr. omslag. 88 p. - xB 0360 Euro 10.00
RANA, Soera. Nieuwe gedichten. Utrecht, J.L. Beijers, z.j. Oorspr. omslag. 66 p. - xL 8308 Euro 20.00
RAU, Heribert. Duitschlands Cassandra. De roof van den Elzas en de verwoesting der Palts onder Lodewijk XIV. Een Historisch Roman. Uit het Hoogduitsch. Deventer, A. ter Gunne, 1871. Gebonden half linnen. 250 p. Met gelithografeerde titelpagina met een vignet door Emrik & Binger. - xB 7249 Euro 35.00
RIDDER, J.H. de. Cornelis Petrus Tiele. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1900. Oorspr. omslag. 323-364 p. Met portret. Mannen en Vrouwen van Beteekenis in onze dagen, aflevering 8. xR 4535 Euro 10.00
RIEM-VIS, Wilhelmina. Levi de Boekenjood. [Callenbach, Nijkerk, 1899]. Gebonden Ills. 56 p. Bekeringsverhaaltje voor de zondagsschool. Met gekleurde gelithografeerde llustraties van A. Runckel. xR 3294 Euro 15.00
RIETSTAP, A.J.Th. Herziene bladzijde van 'Het Huisgezin' Nederlandsche Volkscourant. 's-Gravenhage, T.C.B. ten Hagen, [1895]. 3e en vermeerderde uitgave. Gebonden. 70 p. Sneden verguld [Oorspronkelijke titel: Een altaar aan Nederlandsche heiligen toe te wijden.... 1893]. [bibliotheekstempeltjes]. xB 4215 Euro 20.00
RIETSTAP, J.B. Het Westen. De jongste zee- en landreizen door Groot Brittannie, De Nederlanden, Frankrijk, Spanje en Portugal. Aan het volk verhaald. Leiden, Van den Heuvell & van Santen, z.j. [1880]. Gebonden. 670 p. - xL 8387 Euro 25.00
RIJK, J.A. de. Protest tegen het woord van Mr. C.W. Opzoomer tot zijne Katholieke Landgenooten. Leiden, J.W. van Leeuwen, 1869. Oorspr. omslag. 16 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 4975 Euro 8.00
RISPENS, J.A. De geharnaste dromer. Mr. Johannes Kinker als aestheticus en dichter. Kampen, J.H. Kok, 1960. Gebonden S.O. 147 p. Stofomslag en bandverzorging van Gerrit Noordzij. xL 0376 Euro 13.50
RISPENS, J.A. De geharnaste dromer. Mr. Johannes Kinker als aestheticus en dichter. Kampen, J.H. Kok, 1960. Ingenaaid. 147 p. - xH 5156 Euro 9.00
RISPENS, J.A. De geharnaste dromer. Mr. Johannes Kinker als aestheticus en dichter. Kampen, J.H. Kok, 1960. Gebonden. 147 p. - xM 6535 Euro 9.00
RITCHIE, Leitch. Heath's Picturesque Annual for 1833. Travelling Sketches on the Rhine, and in Belgium and Holland. London/Paris/Frankfort, Longman, Rees, Orme, Brown, Green and Longman/Rittner and Goupill/Charles Jugel, 1833. Bound red leather IV + 256 p. All edges gilt. With twenty-six beautifully finished engravings from drawings by Clarkson Stanfield. xB 0145 Euro 100.00
RITTER, P.H. Paedagogische fragmenten. Utrecht, J.L. Beijers, 1888. 2e druk. Gebonden. Goud op snee. 232 p. [Bibliotheekstempeltje]. xL 4406 Euro 12.00
ROBBERS, Herman. H.J. Schimmel. H.D. Tjeenk Willink & Zoon, Haarlem, 1907. Oorspr. omslag 54 p. Mannen en Vrouwen van Beteekenis in onze dagen, Deel XXXVIII, Afl.1. xR 4013 Euro 10.00
RODENBACH, Albrecht. Gedichten. Bezorgd en volledigd door Ferdinand Rodenbach en ingeleid door Cyriel Verschaeve. Twee delen. Thielt, J. Lannoo, 1930. Ingenaaid. XXXI + 172 + 172 p. Uitgegeven ter gelegenheid van 's dichters vijftigjarig overlijden. (27 october 1856 - 23 juni 1880 - 1930). xA 0738 Euro 20.00
ROELL, A.H. De nieuwe Burgemeester. Lier, Joseph van In & Cie., z.j. Gebonden. 180 p. - xL 0825 Euro 25.00
ROGIER, L.J. Een halve eeuw levens van het Thijmgenootschap 1904-1905. Nijmegen Thijmgenootschap, [1954]. Oorspr. omslag. 28 p. - xB 4654 Euro 8.00
ROGIER, L.J. Het Thijmgenootschap: doel en werkzaamheid. Nijmegen Thijmgenootschap, [1950]. Oorspr. omslag. 7 p. - xB 4655 Euro 7.00
ROOSES, Max. Levensschets van Jan Frans Willems. Boekhandel van Willem Rogghe, Gent, 1874. Oorspr. bedrukt papieren omslag, 102 p. Uitgave van het Willems-Fonds Nr. 78 xR 4023 Euro 25.00
ROSSING, J.H. Dokter Klaus, blijspel in vijf bedrijven. Uit het Duitsch van L'Arronge door J.H. Rossing. Amsterdam, De erven van Munster & Zoon, 1893. 3e druk. Ingenaaid. 130 p. Omslag kleine scheurtjes. xL 3637 Euro 10.00
RULLMANN, J.C. Isaac da Costa. Baarn, Hollandia, 1915. Geniet. 38 p. Onze Groote Mannen Serie I, No. 9. xB 7271 Euro 8.00
S. [=C. Steenhauer] (ed.). Studentenzangen. Leiden, L. Herdingh en Zoon & Wed. M. Cijfveer [1822]. Oorspr. kartonnen band [20] + 178 p. Gegraveerde titelpagina met vignet door D. Veelwaard. xB 2923 Euro 100.00
SAINT-PIERRE, Bernardin de. Paul en Virginia. Door W.N. Peypers. Naar het verhaal van .... Amsterdam, J. Vlieger, z.j. Oorspr. omslag. 16 p. Met platen, naar de teekeningen van J.D.G. Grootveld. Gelithografeerd omslag. xL 8043 Euro 12.00
SAKS, J. Busken Huet en Potgieter. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1927. Ingenaaid. 109 p. - xL 3034 Euro 12.00
SAKS, J. Busken Huet en Potgieter. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1927. Gebonden. 109 p. - xB 0801 Euro 11.50
SANCTA CLARA, Abraham a. [= J.U. Megerle]. Narrinnen-spiegel waarin zich alle Getrouwde en Ongetrouwde Eva's dochters zonder onderscheid van rang of stand, van alle kanten, zoowel van binnen als van buiten, kunnen spiegelen. Twee delen. Rijsenburg, Petit & Co., 1878. Gebonden. VIII + 277 + VIII + 278 p. Twee delen in een band. In nieuw-Hollandsch bewerkt door Kruphios en Onomatopoios. Kerkelijk goedgekeurd. [bibliotheekstempeltje, band niet fraai]. xL 8916 Euro 20.00
SANDICK, R.A. van. Leed en Lief uit Bantam. W.J. Thieme & Cie. Zutphen 1892. Herbonden onafgesneden 241 p. Het herbonden exemplaar van Rob Nieuwenhuys met zijn aantekeningen. xB 5346 Euro 150.00
SANTEN, Johannis van en Henrici Joannis van Buul. Johannis van Santen et Henrici Joannis van Buul Epistola ad Summum Pontificem Pium IX, de Literis Apostolicis Ex Qua Die, d.d. 4 m. Martii 1853. Ultrajecti [Utrecht], J.A. van Woestenberg, 1853. Oorspr. omslag. 23 p. Onopengesneden. - xB 0149 Euro 15.00
SAVORNIN LOHMAN, A.F. de. Nog eens: Wat wil de Antirevolutionaire Partij? Utrecht, Kemink & Zoon, 1884. Gewijzigde uitgave. Cahiersteek. 16 p. - xB 8021 Euro 12.50
SCHAEPAMN, H.J.A.M. Het lied des Konings. Een Gedicht. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1869. Cahiersteek. 22 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 2375 Euro 10.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Aya Sofia. Utrecht, J.R. van Rossum, 1886. Gebonden rood linnen. 179 p. Vlek op voorplat. Binnenwerk goed. xB 2146 Euro 12.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. De protest-meeting te Utrecht, 17 December 1888. Stenographisch verslag. Utrecht, Wed. J.R. Van Rossum, 1888. Oorspr. omslag. 42 p. Bevat o.a. de rede van H.J.A.M. Schaepman. xB 2558 Euro 9.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. De rechterzijde en de persoonlijke dienstplicht. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1890. Gebonden. 30 p. - xB 2383 Euro 10.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. De rechterzijde en de persoonlijke dienstplicht. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1890. Oorspr. omslag. 30 p. - xB 2419 Euro 8.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Een kroningslied. Holkema & Warendorf, z.j. Oorspr. omslag. 26 p. Omslag vlekjes. xB 0025 Euro 12.50
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Grondwetsherziening. Een woord over onzen politieken toestand. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1884. Oorspr. omslag. 78 p. Omslag niet fraai, binnenwerk goed. xB 2522 Euro 9.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Herodes en Petrus. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1895. Oorspr. omslag. 20 p. Rede uitgesproken in de Kathedrale Kerk van St. Jan te 's Hertogenbosch 22 September 1895. xB 2378 Euro 9.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Napoleon. Arnhem/Nijmegen, Gebr. E. & M. Cohen, 1888. 3e druk. Gebonden. 75 p. ill. [bibliotheekstempeltje]. xB 3121 Euro 12.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Sint Elisabeth van Hongarije. Een berijmde Watersnood-Lezing. Z.p. 1881. Papieren omslag. 30 p. Overgedrukt uit: Onze Wachter Jaargang 1881 No. 1. xB 6720 Euro 12.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Van het H. Sacrament van Mirakel tot Amsterdam. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1895. Oorspr. omslag. 29 p. [bibliotheekstempeltje]. xR 4105 Euro 10.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Verzamelde dichtwerken. De paus. Vondel. De pers. S. Maria, de zondaresse. De eeuw en haar koning. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1869. Oorspr. omslag. 126 p. [rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8339 Euro 20.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Verzamelde Dichtwerken. Een inleiding van den dichter opgedragen aan Z.D.H. Henricus van de Wetering op Zijn Zilveren Priesterfeest. Amsterdam, C.L. Langenhuijsen, 1899. 5e vermeerderde uitgave. Gebonden Linnen. XLIV + 182 p. Met een Portret van Jan Veth. - xB 2379 Euro 20.00
SCHAEPMAN, H.J.A.M. Verzamelde Dichtwerken. Feestuitgave 1867 - 15 Augustus - 1892. Amsterdam, C.L. Langenhysen, 1892. Gebonden half linnen. 152 p. Met een portret naar de teekening van Jan Veth. - xB 2380 Euro 18.00
SCHAEPMAN, J.A.M. Roomsch Recht tegen Protestantsch Verweer. Utrecht, Wed. J.R. van Rossum, 1892. Oorspr. omslag. 44 p. [Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xB 2417 Euro 8.00
SCHELTEMA, P. Aemstel's Oudheid of Gedenkwaardigheden van Amsterdam. Zes delen. Amsterdam, J.H. Scheltema, 1855-1872. Gebonden half leer. (VI + 222) + (X + 240) + (X + 259) + (VIII + 246) + (VI + 247) + (VIII + 262) p. Met platen. Op titelpagina van het zesde deel: zesde en laatste deel. Gebonden half leer, gemarmerde platten. xP 2038 Euro 200.00
SCHENKEVELD, Margaretha H. Willem de Clercq en de literatuur. Groningen, J.B. Wolters, 1962. Oorspr. omslag. XIII + 289 p. Ook verschenen als proefschrift. xB 7795 Euro 20.00
SCHERR, Johannes. De jeugd van Goethe. 's-Gravenhage, Henri J. Stemberg, 1879. Ingenaaid. 172 p. Vrij naar het Hoogduitsch van J.W. van der Leeuw. xL 3665 Euro 25.00
SCHERR, Johannes. De Propheet van Florence 1492-1498. Twee delen. Amsterdam, Johs. van der Hey en Zoon, 1847. Oorspr. kartonnen omslag. VIII + 347 + II + 369 p. Gegraveerde titelpagina's met vignetten. xB 6294 Euro 100.00
SCHIMMEL, H.J. Gondebald, dramatiesch gedicht. Gewijzigd naar de middelen van gezelschappen, waarbij geene vrouwenrollen vervuld kunnen worden door J.A. Alberdingk Thijm. Amsterdam, J.C. Loman Jr., 1874. Papieren omslag. 83 p. [Naam op titelpagina doorgestreept, bibliotheekstempeltje]. xB 8172 Euro 20.00
SCHIMMEL, H.J. Hendrik Conscience. Beoordeeld door.... Gent, W. Rogghe, 1857. Ingenaaid. 78 p. Vlekje op omslag, binnenwerk goed. Overgedrukt uit het tijdschrift 'de Gids'. xL 3834 Euro 15.00
SCHIMMEL, H.J. Het gezin van baas van Ommeren. (Voor dertig jaren). Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 3e druk. Gebonden. 281 p. Rood/zwart linnen band. xL 1155 Euro 13.50
SCHIMMEL, H.J. Mary Hollis. Twee delen. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 3e druk. Gebonden. 330 + 342 p. Rood/zwart linnen band. xL 1156 Euro 18.00
SCHIMMEL, H.J. Mylady Carlisle. Twee delen. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 2e druk. Gebonden. 407 + 500 p. Volledige Romantische Werken. xL 8667 Euro 20.00
SCHIMMEL, H.J. Romantische Werken: Bonaparte en zijn tijd. De eerste dag eens nieuwen levens. Sproken en vertellingen. Een Haagsche Joffer. Arnhem, Gebr. E. en M. Cohen, z.j. Gebonden. 573 p. - xL 1364 Euro 18.00
SCHIMMEL, H.J. Romantische Werken: My Lady Carlisle. Arnhem, Gebr. E. en M. Cohen, z.j. Gebonden. 428 p. - xK 9705 Euro 18.00
SCHIMMEL, H.J. Verzoend. Twee delen. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. 2e druk. Gebonden. 261 + 314 p. Rode linnen band met goudopdruk. xL 0091 Euro 20.00
SCHMID, C. De nachtegaal en De roode en witte rozen. Verhalen voor de jeugd naar het Hoogduitsch. D. Noothoven van Goor, Leiden, [1864]. Gedecoreerde stempelband Ills. n.p. met vier kleurenlitho's xR 3468 Euro 20.00
SCHOLTEN, J.H. Levensberigt van Herman Johan Royaards. Leiden, J.G. la Lau, 1854. Oorspr. papieren omslag. 23 p. Met een lijst der schriften van Herman Johan Royaards. xB 5779 Euro 14.00
SCHOOLMEESTER. De gedichten van den Schoolmeester. Uitgegeven door J. van Lennep. Rotterdam, Elsevier, 1887. 10e druk. Gebonden. 179 p. - xH 2469 Euro 9.00
SCHOOLMEESTER. De gedichten van den Schoolmeester. Uitgegeven door J. van Lennep. Amsterdam, Elsevier, 1886. 9e druk. Ingenaaid. 179 + IV p. Roestvlekjes. xL 7231 Euro 10.00
SCHOOLMEESTER. Gedichten van den Schoolmeester. Amsterdam, Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur, z.j. 3e druk. Gebonden. 335 p. Met inleiding van J. van Lennep en de oorspronkelijke illustraties. xK 5986 Euro 8.00
SCHOOLMEESTER. Gedichten van den Schoolmeester. Dierkundelessen. Amsterdam, Omega Boek, 1979. Pocket. 60 p. Ills. - xH 3923 Euro 7.00
SCHOOLMEESTER. Gedichten van den Schoolmeester. Uitgegeven door Mr. J. van Lennep. Amsterdam, Gebrs E. & M. Cohen, [1910]. Verbeterde uitgave. Gebonden. 179 + IV p. Op band: Aangeboden door de Stoom Choc.- & Cacaofabriek Kwatta Breda. Volledige Editie. xB 0838 Euro 8.00
SCHOOLMEESTER. Keuze uit de gedichten van den Schoolmeester. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1959. Oorspr. omslag. 119 p. Ills. Verzorgd en ingeleid door F.K.H. Kossmann. Met portret van de dichter en enkele van de illustraties van Anth. de Vries. Wereldboog 124. xB 0605 Euro 6.00
SCHOOLMEESTER. Knittelverzen. Em. Querido Amsterdam 1973. Geniet 32 + VIII p. Kort en Goed. xL 6526 Euro 5.00
SCHOOLMEESTER, De. De gedichten van den Schoolmeester. Uitgegeven door Mr. J. van Lennep. Met 300 illustratien van J. Doncker. Amsterdam, Elsevier, 1901. Negende druk. Gebonden. 292 p. 20 x 14,4 cm. roestvlekjes xR 2768 Euro 20.00
SCHOOLMEESTER, Den. De gedichten van den Schoolmeester. Uitgegeven door J. van Lennep. Met 300 illustraties van Anth. de Vries Kruseman 's-Gravenhage 1975. 2e druk Gebonden LII + 324 p. Facsimile. Met een uitvoerige inleiding van T. van Deel en M. Mathijsen-Verkooijen. xL 9202 Euro 14.00
SCHOTEL, G.D.J. Brief van Dr. G.D.J. Schotel, Predikant te Tilburg, aan Mr. J. de Wal, Hoogleeraar te Leijden, over 's Rijks Archief te 's Hage. 's-Gravenhage, P.H. Noordendorp, 1850. Oorspr. omslag. 23 p. - xB 7912 Euro 18.00
SCHOTEL, G.D.J. De winterkoning en zijn gezin. Tiel, Wed. D.R. van Wermeskerken, 1859. Oorspr. papieren omslag. 193 p. - xB 7820 Euro 35.00
SCHOUTEN Hzn., L. Open brief aan een vriend naar aanleiding van het Vijftal opmerkingen over de dusgenaamde Gezangen-quaestie, voorkomende in het Weekblad De Heraut van zondag 8 februari 1885. Utrecht, Kemink & Zoon, 1885. Oorspr. papieren omslag. 16 p. - xB 5029 Euro 10.00
SCHRANT, J.M. Het oproer te Antiochie en deszelfs afloop; of het vermogen Van de Godsdienst. Gend, Snoeck-Ducaju en Zoon, 1829. Gebonden. 99 p. Met een plaat. - xB 6505 Euro 35.00
SCHRANT, J.M. Leerrede over de pligten van onderdanen jegens de burgelijke overheid. Amsterdam, B.J. Crajenschot, 1815. Gebonden. 69 p. - xR 4562 Euro 20.00
SCHRANT, J.M. Oud-Neerlandsch Rijm en Onrijm. Verzameld door.... Leiden, C.C. van der Hoek, 1851. Gebonden half leer. VIII + 278 p. {Hoekje uit franse pagina, bibliotheekstempeltje]. xL 8737 Euro 16.00
SCHREGEL-ONSTEIN, Francine. De Ganzepen. Het levensverhaal van onze eerste kinderdichter Hieronymus van Alphen. Zaltbommel, Europese Bibliotheek, 1964. Gebonden Ills. 164 p. Tekeningen: Hans van der Sloot. xL 0105 Euro 15.00
SCHUBART, J.W. Nog eenige belangrijke mededeelingen omtrent 1813. Utrecht, Kemink en Zoon, 1869. Oorspr. omslag. 13 p. - xB 4687 Euro 10.00
SCHULZ JACOBI, J.C. De Nederlandsche Doodendans. Utrecht, Dannenfelser en Doorman, 1849. Ingenaaid. 36 p. Originele papier omslag. 1 plaat + 2 uitklapbare platen. [Beelden uit den Nederlandschen doodendans]. xL 8008 Euro 75.00
SCIRTOPODES [=Antonius Hirschig Cz.]. De Oranje-woorden in Februarij 1857, getoetst aan de waarheid. Alkmaar, Johannes Roem, 1857. Papieren omslag. 27 p. - xB 8432 Euro 15.00
SCOTT, Walter. De oude pelgrim. Vertaling Gerard Keller. Arnhem/Nijmegen, Gebrs. E. & M Cohen, z.j. Rood linnen gebonden. 348 p. Geillustreerd met gravures der oorspronkelijke Engelsche uitgave van Marcus Ward & Co. xH 6796 Euro 9.00
SCOTT, Walter. De Oudheidkenner. Vertaling Gerard Keller. Arnhem/Nijmegen, Gebrs. E. & M Cohen, z.j. Rood linnen gebonden. 378 p. Geillustreerd met gravures der oorspronkelijke Engelsche uitgave van Marcus Ward & Co. xH 6792 Euro 9.00
[SHAKESPEARE] SHAKSPEARE, W. Antonius en Cleopatra. Treurspel. Uit het Engelsch vertaald door W. van Loon. Nolet & Zoon, Utrecht, 1861. Oorspr. bedrukt omslag, 168 p. Shakespeares Meesterstukken. xB 8929 Euro 16.00
[SHAKESPEARE] SHAKSPEARE, W. Macbeth. Treurspel. Uit het Engelsch door Jurriaan Moulin. A.C. Kruseman, Haarlem, 1858. 3e druk onder toezigt van J. van Vloten. Oorspr. bedrukt omslag, onafgesneden 132 p. Shakespeares Meesterstukken. xB 8928 Euro 16.00
SIEGENBEEK, Matthijs. Brief aan den hoogleeraar mr. J. Kinker, als bijvoegsel tot zijne beoordeeling der Nederlandsche spraakleer van mr. W. Bilderijk. Z.p. [ca. 1829]. Papieren omslag. 32 p. - xB 3957 Euro 20.00
SIEGENBEEK, Matthijs. Proeven van Nederduitsche welsprekendheid. Ten gebruike bij zijn lessen. L. Herdingh en Zoon, Leiden, 1817-1824. eerste en tweede deel 2e druk, drie delen in een band. Half leer, 148 + 214 + 174 p. chipje uit bovenzijde rug, verder zeer goed. xR 2128 Euro 65.00
SIEGENBEEK, Matthys. Proeven van Nederduitsche Dichtkunde uit de zeventiende eeuw, met eene voorrede uitgegeven. Te Leyden, bij L. Herdingh, 1806. latere halflinnen band, onafgesneden, LXXII + 263 p. - xR 2274 Euro 50.00
SINCERUS, Martinus. Eene kritiek van professor Opzoomer. Amsterdam, C.L. Brinkman, 1854. Cahiersteek. 10 p. - xB 6388 Euro 15.00
SINT-MARIENGRAAT, J.W.B. van. Joannes Baptissta naar Vondel's Epos. Drama in vijf bedrijven. Haarlem, Kuppers & Laurey, 1880. Ingenaaid. 140 p. [Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xB 1766 Euro 18.00
SLEECKX. De kraenkinders. Drama in dry bedryven. Brussel, Drukkery van de Vlaemsche Stem, 1852. Herbonden. 80 p. Half linnen, marmeren platten, bibliotheekstempeltje. xL 8034 Euro 10.00
SLOET, D.A.W.H. Bollands Lichtkogels. Met een aanhangsel van H. Poels. Enschede, G. Bruggeman, 1899. Oorspr. omslag 78 p. - xL 8342 Euro 9.00
SMIT, Jacob. E.J. Potgieter 1808-1875. 's-Gravenhage/Antwerpen, D.A. Daamen/De Sikkel, 1950. Ingenaaid. 295 p. Nederlanders van de Negentiende Eeuw. xH 5072 Euro 18.00
SMIT, Jakob. Bijdrage tot de kennis van Potgieter's stijl. Groningen, J.B. Wolters, 1937. Oorspr. omslag. 186 p. + Stellingen. Proefschrift 21 mei 1937 aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. xL 8292 Euro 14.00
SMIT, Jc. Bijdrage tot de kennis van Potgieter's stijl Groningen/Batavia, J.B. Wolters, 1937. Ingenaaid. 186 p. - xL 0831 Euro 16.00
SMIT KLEINE, F. Kritische schetsen. Utrecht, H.A.J. Koenzijnse, z.j. 2e goedkoope uitgave. Gebonden. VIII + 260 p. - xB 7237 Euro 15.00
SMITS, Den oude Heer. [=M. Prager Lindo]. Brieven en uitboezemingen van den ouden heer Smits. Arnhem, D.A. Thieme, 1854. Gebonden. 210 p. portret en titelpagina in litho xR 0945 Euro 30.00
SMITS, Den oude Heer. [=M. Prager Lindo]. Familie van ons. Met zes platen naar teekeningen van K.F. Bombled. Arnhem, D.A. Thieme, 1856. Gebonden. 103 p. [Vlekje op omslag]. xB 6324 Euro 25.00
SMITS, J.C.J. De Gymnastiek als Volksonderwijs, voor allen bevattelijk gemaakt. 's-Gravenhage, De Erven Doorman, 1845. Oorspr. kartonnen omslag. XXXI + 139 p. Met twee uitklapbare platen met gymnastiek oefeningen. [bibliotheekstempeltjes]. xR 2314 Euro 65.00
SNELLER, Z.W. Opzoomer en Fruin. Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitg. Mij., 1949. Oorspr. omslag. 21 p. Med. der Kon. Ned. Akad. van Wetenschappen, afd. Letterkunde. Nieuwe Reeks, Deel 12, No. 10. xB 1814 Euro 6.50
SNIEDERS, J. Renier. De Wraakroepende Zonde. Tafereelen uit het dorpleven in De Kempen. 's-Hertogenbosch, Henri Bogaerts, 1869. Half leer gebonden. 151 + 155 + 332 p. Drie delen in een band. Met prenten. Meegebonden. (1). Narda. (2). Op den Toren. De inval der Franschen in 1792. Eerste en tweede deel. Rechter bovenzijde rug beschadigd. xL 8634 Euro 70.00
SOER, F.C. Rede uitgesproken door Dr. F.C. Soer in de Groote Zaal der Hoogere Burgerschool Willem II, 19 februari 1877 te Tilburg. Tilburg, A. van der Voort en Zonen, 1877. Oorspr. omslag. 24 p. [Bibliotheekstempeltje]. [Niet in den handel]. xB 2767 Euro 10.00
SOHNGEN, J.N.G. Uit de Meierij. Schetsen uit het Noordbrabantsche Volksleven. Leiden, E.J. Brill, [1888]. Kartonnen blanco omslag. 239 p. Met ets van Willem Steelink. Op omslag sticker: Lees-bibliotheek van Gebroeders van der Hoek. Bibliotheekstempeltje, rug omgeplakt. xL 8871 Euro 30.00
SOMEREN, R.H. van. Hulde aan de nagedachtenis van Dr. Jan Scharp; toegebragt ter gelegenheid zijner lijkplegtigheid gevierd den 11en April l.l., in de Maatschappij Verscheidenheid en Overeenstemming te Rotterdam. Rotterdam, Melchior Wijt, 1828. Oorspr. papieren omslag. 19 p. Met opdracht van de schrijver. xB 5790 Euro 25.00
[SON, Joannes Baptista Van]. Verslag der Vergadering van 1 December 1875 gewijd aan de nagedachtenis van Mr. Joannes Baptista Van Son. 's-Hertogenbosch, D.A.A. de Rooij, [1875]. Herbonden. 72 p. Met ingeplakt portret. Vereeniging 'De Katholieke Kring' te 's Hertogenbosch. [bibliotheekstempeltje]. xL 8334 Euro 15.00
SPIEGHEL, H.L. & Willem Bilderdijk H.L. Spieghels Hartspiegel, In nieuwer Taal en Dichtmaat overgebracht door Willem Bilderdijk. Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1828. Gebonden half leer. 8 + 120 p. Bevat ook: Spieghels Uiterste wil, in vaderlijke vermaning. Met gegraveerde titlpagina en titelvignet door Elisabeth Schmetterling naar Willem Bilderdijk. WBB 276.2. xB 1428 Euro 60.00
SPORSCHIL, Joh. Geschiedenis der Kruistogten. Uit het Hoogduitsch. Met platen. Nieuwe uitgave. Twee delen. C. van der Post Jr. Utrecht 1854. Gebonden Ills. 358 + 346 p. met staalgravures en uitklapbare kaart. {onderste cm rug deel 2 ontbreekt] xB 2924 Euro 85.00
SPRUIJT, C.B. & L.J.G. van Ogtrop. Afgedwongen antwoord aan Dr. C.B. Spruijt, op zijn open brief Antipapistische felheid of Protestantsche Plichtsbetrachting van Mr. L.J.G. van Ogtrop. Amsterdam, F.H.J. Bekker, 1889. Oorspr. omslag. 24 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 2995 Euro 10.00
SPRUYT, C.B. De Liberale Partij en de Schoolquaestie. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1886. Oorspr. omslag. 33 p. - xB 8144 Euro 10.00
STARING. Verhalen. De Tilburgsche Handelsdrukkerij, 1907. Oorspr. omslag. 82 p. [Omslag beschadigd, bibliotheekstempeltje]. xL 8618 Euro 10.00
STARING, A.C.W. Bloemlezing uit zijn gedichten. Met inleiding en aantekeningen door C.S. Jolmers. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, z.j. 2e druk. Gebonden. 64 p. Dishoeckje no 39. xH 7167 Euro 7.00
STARING, A.C.W. Gedichten. Amsterdam, Elsevier, 1940. Gebonden half leer. 451 p. Bibliotheek der Nederlandse Letteren. xW 8327 Euro 10.00
STARING, A.C.W. Jaromir. Inleiding en aantekeningen van W.A. Wijnands. Zutphen, W.J. Thieme & Cie, z.j. 2e druk. Geniet. 32 p. Ills. - xL 9007 Euro 8.00
STARING, A.C.W. Keur uit de gedichten. Met een inleiding door C.S. Jolmers. Zutphen, W.J. Thieme, 1933. 6e druk. Ingenaaid. XIX + 147 p. Klassiek Letterkundig Pantheon. xL 0613 Euro 9.00
STARING, A.C.W. Keur uit Starings gedichten. Met inleiding en aanteekeningen door M.J. Koenen. Groningen, J.B. Wolters, 1886. Herbonden. 170 p. Ten dienste van hen die zich voorbereiden tot het examen voor hoofdonderwijzer en hoofdonderwijzeres. [Laatste pagina geplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 8340 Euro 15.00
STARING, A.C.W. Twee verhalen. Herdrukt naar de eerste uitgave van 1837 uit den bundel kleine verhalen. Amsterdam, Wereldbibliotheek-Ver., 1941. Oorspr. omslag. 56 p. Ills. Hans van Ingen. Paaspremie 1941. xL 0565 Euro 6.00
[STARING] JOLMERS, C.S. (ed.). A.C.W. Staring. Bloemlezing uit zijn gedichten. Bussum, C.A.J. van Dishoeck, z.j. Ingenaaid. 64 p. Dishoeckje No. 39. xL 7777 Euro 6.00
STEEN, Eric van der. Paaltjens Sr. (Somberder-Schoolmeester). Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, z.j. Gebonden. 56 p. Onafgesneden. xK 3288 Euro 15.00
STELLWAGEN, A.W. Prof. R. Fruin. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1894. Oorspr. omslag. (55) p. Met portret. Mannen van Beteekenis in onze dagen. Redactie: E.D. Pijzel. [bibliotheekstempeltje]. Goed exemplaar. xL 8045 Euro 12.00
STOER, Frederika. Offervonkjes. Met een voorwoord van Sofie Flets-Honing. Deventer, Bureau De Berner Conventie, [1912]. Oorspr. omslag. 46 p. Gedrukt in rood. xL 3274 Euro 20.00
STYL, S. De opkomst en bloei der vereenigde Nederlanden, Brussel/Dordrecht, Brest van Kempen/J. de Vos en Comp., 1824. 3e druk. Gebonden. LXXXIV + 418 p. [Bibliotheekstempeltje]. xL 4457 Euro 18.00
SWART, Nicolaas. Vaderlandsche Lettervruchten voor Jongelingen en Meisjes. Bijeenverzameld. Amsterdam, J. de Boer, 1841. Tweede verm. en verbeterde druk. Oorspr. kartonnen omslag. 211 p. Omslagtitel. [Achterzijde omslag ontbreekt]. xB 7895 Euro 40.00
TAINE, Henri. Vijf portretten. Uit het Franch door J.C. van Deventer. Nijmegen, Adolf Blomhert, 1871. Gebonden. 59 + 78 + 72 + 80 + 45 p. Inhoud: Dickens, Thackeray, Macaulay, Carlyle, Tenntson. [Rug hersteld]. xL 3028 Euro 30.00
TAZELAAR, C. Rondom Da Costa's "Vijf en Twintig Jaren, een lied in 1840". (naar aanleiding en met publicatie van onuitgegeven brieven). G.J.A. Ruijs, z.j. Ingenaaid. 63 p. Overdruk uit: Stemmen des Tijds. xR 3896 Euro 8.00
TEGNER, Esaias. Frithiofs saga. Uit het Zweedssch vertaald door P.L.F.C. von Eichstorff. Herzien door J.J.L. ten Kate. G.L. Funke, Amsterdam, 1861. Gedecoreerde linnen band VIII + 176 p. - xR 1007 Euro 20.00
TERWOGT, W.M. Het gestolen kind. Dramatische schets, naar aanleiding van Raoul de Naverij's L'enfant vole. Amsterdam, de Erven H. van Munster & Zoon, 1882. Oorspr. omslag. 16 p. [Raoul de Navery = Mme. Eugenie-Caroline Chervet]. xB 3920 Euro 10.00
THACKERAY, W.M. Het ploertenboek en andere schetsen. Vertaling van I.C. van Deventer. Rotterdam, Elsevier, [1884]. Gebonden 337 p. Linnen stempelband. xL 1361 Euro 20.00
THIJM, Alberdingk. Een keuze uit zijn werk. Zutphen, W.J. Thieme & Cie., z.j. Ingenaaid 237 p. Ingeleid en toegelicht door de projektgroep "Alberdingk Thijm" van het Instituut Nederlands der Katholieke Universiteit te Nijmegen. Klassiek Letterkundig Pantheon 192. xB 4046 Euro 9.00
[THIJM] CATALOGUS VAN DE TENTOONSTELLING. J.A. Alberdingk Thijm 1820-1889. Katholicisme & Cultuur in de negentiende eeuw. Amsterdam/Nijmegen, 1989. Oorspr. omslag. 66 p. Ills. - xW 4462 Euro 8.00
[THORBECKE] BEETS, D. (red). Mannen van beteekenis in onze dagen. Aflevering I: Johan Rudolph Thorbecke. - Edwin Landseer. Haarlem, Kruseman & Tjeenk Willink, 1874. Oorspr. papieren omslag. 32 p. - xB 5792 Euro 9.00
[THORBECKE] BUYS, M. Mr. Jan Rudolf Thorbecke herdacht. Tiel, D. Mijs, 1872. Oorspr. papieren omslag. 16 p. Met portret. - xB 5036 Euro 15.00
[THORBECKE] HALL, H. van. Open brief aan Mr. J.R. Thorbecke. Leiden, A.W. Sythoff, 1862. Oorspr. omslag. 24 p. - xB 1805 Euro 12.00
THORBECKE, J.R. Brieven van Thorbecke 1830-1832. Inleiding G. Groen van Prinsterer. Amsterdam, Hoveker & Zoon, 1873. Oorspr. omslag. IV + 82 p. - xB 6297 Euro 16.00
THORBECKE, J.R. Levensschets van den hoogleeraar G. Wttewaall. Haarlem, Wed. A. Loosjes Pz., 1838. Papieren omslag. 20 p. - xB 6385 Euro 25.00
[THORBECKE] MANGER, J.B. jr. Thorbecke en de historie. Bijdragen tot de kennis van het Nederlands Liberalisme. Voorwoord H. te Velde. Utrecht, HES, 1986, 2e druk. Paperback. 157 p. - xL 9309 Euro 8.00
[THORBECKE] NICOLAI, W.F.G. Thorbecke Cantate. Voor Mannenstemmen (Soli en koor) met Orkest bij de onthulling van het Standbeeld, op 18 Mei 1876. Woorden van H.J. Schimmel. Muziek van W.F.G. Nicolai. Klavieruittreksel. Amsterdam, Louis Roothaan, 1876. Oorspr. papieren omslag. 49 p. + fondslijst. Louis Roothaan Amsterdam No. 180. xB 8185 Euro 35.00
[THORBECKE] VLOTEN, J. van. Thorbecke's Standbeeld. Nederlandsche Staats- en Volks-bespiegelingen. Arnhem, J. Rinkes jr, 1876. Oorspr. omslag. 88 p. - xB 4830 Euro 18.00
[THORBECKE] VOLLENHOVEN, C. van. Professor Thorbecke (1831-1849). Leiden, S.C. van Doesburgh, 1931. Oorspr. omslag. 26 p. Met zes afbeeldingen en een bijlage. xL 9308 Euro 10.00
[THORBECKE] WIT, C.H.E. de. Limburg - Maastricht - Thorbecke, 1848-1853. Overdruk uit Maaslands Melange, Maastricht 1990. p. 275-289. Ills. Met opdracht en bijgesloten briefje van de auteur. xR 2283 Euro 8.00
TIELROOY, Johannes. Conrad Busken Huet et la Litterature Francaise. Essai de Biographie Intellectuelle. Harlem/Paris, H.D. Tjeenk Willink & Fils/ Edouard Champion, 1923. Broche. XII + 300 p. + stellingen. Un grand ecrivain Hollandais, ami de la France. xB 7539 Euro 20.00
TIMMER, E.M.A. Een Vriendschap in de Negentiende Eeuw. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1927. Oorspr. omslag. 101 p. - xL 8317 Euro 18.00
TINE. Nieuwe Liederenbundel van Tine en anderen. Leeuwarden, Sluit Schiedam, 1897. Geniet. 32 p. - xB 7101 Euro 15.00
[TOLLENS] BEERS, Jan van. Lijkkrans voor Tollens. H.J. van Kesteren, Amsterdam, 1856. Oorspr. omslag 14 p. - xR 4226 Euro 10.00
TOLLENS, Cz, H. Bij 's Konings begrafenis Den 4den April 1849. Te 's-Gravenhage, K. Fuhri, 1849. 3e druk. papieren omslag. 8 p. - xB 0075 Euro 20.00
TOLLENS Cz., H. Gezamenlijke dichtwerken. Volksuitgave. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1871. Gebonden. VIII + 895 p. [Herbonden, bibliotheekstempeltje]. xL 4879 Euro 25.00
TOLLENS, H. Gedichten. Romancen, balladen en legenden. Nieuwe gedichten. Liedjes van Matthias Claudius. Dichtbloemen, bij de naburen geplukt. Verstrooide gedichten. Laatste gedichten. Nalezing. onuitgegeven en verspreide gedichten. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1855/56/57. verschillende drukken. Rood linnen Gebonden. Met portret. Twaalf delen in vier banden. - xA 0805 Euro 50.00
TOLLENS, H. CZ. Gedichten. Drie delen. 's-Gravenhage, J. Immerzeel, Junior, 1831. vijfde druk. Gebonden onafgesneden. VIII +192 + IV + 190 + IV + 192 p. Elk deel met gravure op titelpagina, eerste deel gravure van de dichter t.o. titelpagina. Oorspronkelijke grijze papieren banden. xL 2253 Euro 90.00
TOLLENS, H. CZ. Gedichten. Twee delen. 's-Gravenhage, J. Immerzeel Junior, 1831. vijfde druk. Gebonden. Onafgesneden. VIII +192 + IV + 190 p. Elk deel met gravure op titelpagina. Oorspronkelijke grijze papieren banden. xL 2263 Euro 40.00
TOLLENS, H. CZ. Laatste gedichten. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1849. 2e druk. Gebonden. VIII + 196 + 4 p. Prospectus Suringar gravure op titelpagina. Oorspronkelijke papieren band, onderzijde rug mist stukje. xL 2264 Euro 20.00
TOLLENS, H. CZ. Laatste gedichten. Twee delen. G.T.N. Suringar Leeuwarden 1848. Gebonden VIII + 196 + VIII + 192 p. gravures op titelpagina. Oorspronkelijke papieren banden. xL 2258 Euro 60.00
TOLLENS, H. CZ. Nieuwe gedichten. Twee delen. J. Immerzeel, Junior 's-Gravenhage 1828. tweede druk Gebonden onafgesneden VIII + 195 + VI + 194 p. gravures op titelpagina. Oorspronkelijke papieren banden. xL 2255 Euro 60.00
TOLLENS, H. CZ. Nieuwe gedichten. Twee delen. J. Immerzeel, Junior 's-Gravenhage 1828. tweede druk Gebonden onafgesneden VIII + 195 + VI + 194 p. gravures op titelpagina. Oorspronkelijke papieren banden. xL 2260 Euro 60.00
TOLLENS, H. CZ. Romancen, balladen en legenden. J. Immerzeel, Junior 's-Gravenhage 1832. derde druk Gebonden onafgesneden IV + 208 p. gravure op titelpagina. Oorspronkelijke papieren band. xL 2254 Euro 30.00
TOLLENS, H. CZ. Verstrooide gedichten. G.T.N. Suringar Leeuwarden 1840. 1e druk Gebonden X + 177 p. gravure op titelpagina. Oorspronkelijke papieren band. xL 2257 Euro 30.00
[TOLLENS]. RIJSWIJCK, Jan van. Tollens. Trilogie uit het Zuiden. J.-E. Buschmann, Antwerpen, 1857. Oorspr. bedrukt omslag, 22 p. Bevattende: Een loover op zijn graf, Een steen bij zijn denkmaal, Onze Tollens. xR 4225 Euro 10.00
TONY {=Anton Bergmann]. Ernest Staasadvocaat. Schetsen en beelden. Gent, Ad. Hoste, 1875. 2e druk. Gebonden. 177 p. Met portret van den schrijver. Met sterkwaterplaten door Willem Geets. xR 4133 Euro 45.00
TOULON, L. van. Autobiographie van Mr. L. van Toulon, in leven staatsraad, Gouverneur der provincie Utrecht, aldaar overleden den 5 Januarij 1840. Z.p. [1875]. Oorspr. omslag. 71 p. - xB 2311 Euro 25.00
TOUSSAINT, Jef. Arme Menschen! Oorspronkelijke tooneelschets in 1 bedrijf. Z.p. 1899. Herbonden. 46 p. Half linnen, marmeren platten. xL 8035 Euro 10.00
VEDER, Aart. Gedachtenis rede aan Mr. A. Siewertsz van Reesema. Uitgesproken ter opening der winter-vergaderingen van de afdeeling Rotterdam der Hollandsche Maatschappij van Fraaije Kunsten en Wetenschappen den 14 november 1848. Leyden, D. du Mortier en Zoon, 1850. Oorspr. omslag. 25 p. - xB 4645 Euro 12.00
VEDER, W.R. November 1863. Dichterlijke uitboezeming. Dordrecht, Blusse en Van Braam, 1863. Oorspr. papieren omslag. 8 p. (Uitgegeven tot een weldadig doel). xB 8464 Euro 20.00
VEER, H. de. Hoe oom op zijn neus keek. Blijspel in 3 bedrijven. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1878. Ingenaaid. 71 p. - xL 5562 Euro 12.00
VEER, H. de. Trou-Ringh voor 't Jonge Holland. Leiden, S.C. van Doesburgh, 1891. 5e druk. Gebonden half leer. Bovensnede verguld. 299 p. Bibliotheekstempeltje. xL 4433 Euro 25.00
VEER, H. de. Trou-ringh voor 't jonge Holland. Leiden, S.C. van Doesburgh, 1891. 5e druk. Gebonden. 299 p. Mooi exemplaar. xK 6247 Euro 20.00
VEER S.J., W. de. Uit mijn lente. Gedichten. Brugge/Bergen op Zoom, Desclee de Brouwer/Jan A.G. Juten, 1895. 2e veel vermeerderde druk. Ingenaaid. 156 p. [bibliotheekstempeltje, omslag licht verkleurd]. xL 6009 Euro 15.00
VEER, W. de en J.F.M. Sterck. (red.). Het Jaarboekje van Jos. Alb. Alberdingk Thijm. Nieuwe Reeks. Tweede Bundel. 52e Jaar 1903. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1903. Half leer gebonden. LXXX + 301 p. Met portret van F.T. Westerwoudt. - xB 3229 Euro 12.00
VER HUELL, Alexander. De werken van Alexander Ver Huell. Zoo zijn er! Jeugd. Leiden, A.W. Sijthoff, [1899]. Gebonden. N.p. Ills. - xM 3366 Euro 13.50
VERDAM, J. Sporen van volksgeloof in onze Taal en Letterkunde. Leiden, E.J. Brill, 1898. Oorspr. papieren omslag. 54 p. Overgedrukt uit de Handelingen en Mededelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden, 1897-1898. xB 5785 Euro 10.00
VERIDICUS. (illustraties). De Nieuwe Schoolwet en het Rapport der Commissie. Rotterdam, Ducroissi Goetzee, [1880]. Papieren omslag. [16] platen. - xB 7656 Euro 15.00
VERMEULEN, P.J.F. De Katholieken in Nederland en hunne bondgenooten gedurende de laatste honderd jaren, lezing, gehouden te Helmond, den 13n Februari 1891 en van aanteekeningen voorzien. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1891. Gebonden half linnen. 62 p. [bibliotheekstempeltje]. xB 2563 Euro 10.00
VERWEY, Albert. Het leven van E.J. Potgieter. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, [1903]. 1e druk. Gebonden Halfleer. 342 p. Met portret van Potgieter in koper gegraveerd door P. Dupont. xB 0483 Euro 40.00
VERWEY, Albert. Het leven van E.J. Potgieter. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, [1903]. 1e druk. Gedecoreerde linnen band 343 p. ex-bibliotheekexemplaar. xB 7298 Euro 12.00
VIS, G.J. Johannes Kinker en zijn literaire theorie. Bijdrage tot een interpretatie van de voorredes bij zijn gedichten (1819-1921). Zwolle, W.E.J. Tjeenk Willink, 1967. Ingenaaid 396 p + stellingen. Proefschrift 10 oktober 1967 aan de Universiteit van Amsterdam. xL 0116 Euro 13.50
VISSCHER, L.G. Iets over Jacob de Coster van Maerlant. Utrecht, L.E. Bosch, 1838. Cahiersteek. 19 p. - xL 8411 Euro 12.00
VISSCHERS, M.P.H. Heilmagnetisme. August Koster, Amsterdam, [ca. 1900]. Oorspr. omslag 24 p. Handleiding voor iedereen om zich op eenvoudige en gemakkelijke wijze de magnetische heeling eigen te maken en met succes toe te passen. xR 3192 Euro 12.00
VISSCHERS, M.P.H. Het Geheim van den eenigen weg tot succes. August Koster, Amsterdam, [ca. 1900]. Oorspr. omslag 24 p. Eenvoudige methode, aan de praktijk getoetst, om succes in het dagelijksch leven en vooral in zaken te hebben; onmisbaar voor iedereen. xR 3191 Euro 12.00
VISSERING, S. Levensbericht van Mr. O. van Rees. Amsterdam, C.G. van der Post, 1868. Oorspr. omslag. 23 p. Overgedrukt uit het Jaarboek 1868 der Koninklijke Akademie van Wetenschappen. Otto van Rees 1825-1868, Hoogleraar Staathuishoudkunde, Statistiek en Staatkundige Geschiedenis. xB 4643 Euro 12.50
VLOTEN, J. van. Noord-Nederlandsche Karakterfeilen en Ziektegeschiedenis van het Nederlandsche Woordenboek. Twee congres-voordrachten, met toelichtende inleiding. Haarlem, E.E. von Munchen, 1868. Oorspr. omslag. 48 p. [Rug omgeplakt, bibliotheekstempeltje]. xL 9050 Euro 15.00
[VLOTEN, Johannes van]. Nederlandsch liedeboek. Verzameld en uitgegeven. 's-Gravenhage, P.H. Noordendorp, 1850. Gebonden. [8] + 120 p. [Opnieuw in de band gezet, rugje vernieuwd]. Bloemlezing van 16e en 17e eeuwse liederen. Klein formaat. xB 5422 Euro 20.00
VLUCHTIG, Piet. De madonna van Duinlust en andere verhalen. 's-Gravenhage, Henrij Stemberg, 1882. Ingenaaid. 197 p. Guldens-editie no. 139. Op omslag: Rotterdam, D. Bolle. [=Engbert Gerard Frederik H. Smit Kleine]. [Vlekje op omslag]. xL 2971 Euro 15.00
VLUCHTIG, Piet. Volksliedjes. Haarlem, W. Gosler, 1884. 2e druk. Oorspr. papieren omslag. 39 p. [Omslag hersteld]. xR 2302 Euro 18.00
[VONDEL] ALBERDINGK THIJM, J.A. J. vanden Vondels Leeuwendalers, lantspel. Ingericht voor het nieuwere schouwtoneel. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, 1879. Gebonden XVI + 80 p. Meegebonden: (1) Gondebald. Dramatisch gedicht van H.J. Schimmel. Gewijzigd, naar de middelen van gezelschappen, waarbij geene vrouwenrollen vervuld kunnen worden. Amsterdam, J.C. Lohman, 1874. 83 p. (2) Daniel Rochat. Toneelspel in 5 bedrijven van Victorien Sardou. Vertaling H.P. Boudier met medew. van ..... 's-Gravenhage, Henri J. Stemberg. VII + 187 p. [Rug verkleurd, bibliotheekstempeltje]. xL 8553 Euro 30.00
[VONDEL] ALBERDINGK THIJM, Jos. Alb. Portretten van Joost van den Vondel. Eene laatste aflevering tot het werk van Mr Jac. van Lennep. Amsterdam, C.L. Langenhuysen, 1876. 1e druk. Gebonden half leer. X + 235 p. Met portret, facsimile, muziek en genealogische tabellen. xB 0875 Euro 40.00
VONDEL, J. van den. Keur van Paarlen, verzameld bij J. van den Vondel, door J.N. Schrant. Met ophelderingen. Leiden, H.W. Hazenberg en Comp., 1846. Gebonden. X + 338 p. Papieren band, bibliotheekstempeltje. Goed exemplaar. xL 7991 Euro 40.00
VOORMEULEN VAN BOEKEREN, G.R. Reizen en ontdekkingstogten van Abel Jansz. Tasman, van Lutkegast. Groningen, A.L. Scholtens, 1849. Oorspr. kartonnen band. 123 p. Met 3 litho's. Uitgegeven door het Bestuur der Gewestelijke Vereeniging Groningen van het Nederlandsche Onderwijzers Genootschap. [Oorspr. kartonnen band, gebruikssporen]. xR 4544 Euro 150.00
VOSMAER, C. Amazone. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1892. 5e druk. Gebonden. 253 p. Blauwe band. xK 2004 Euro 12.00
VOSMAER, C. Amazone. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1910. 8e druk. Gebonden. 244 p. Ills. Grijze band. xH 0417 Euro 11.50
VOSMAER, C. Amazone. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1908. 7e druk. Gebonden. 244 p. Ills. - xK 0142 Euro 12.00
VOSMAER, C. Amazone. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1881. 2e druk. Gebonden. 250 p. Bruine band. xB 7210 Euro 10.00
VOSMAER, C. De kunst in het daaglijksch leven. Vrij naar het engelsch van Lewis Foreman Day. Bijlage: Het aardewerk van Rozenburg. Den Haag, Martinus Nijhoff, 1886. 2e vermeerderde uitgaaf. Gebonden. VIII + 216 p. Ills. - xB 5767 Euro 25.00
VOSMAER, C. Inwijding. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1888. 1e druk Gebonden XII + 431 p. - xL 0580 Euro 12.00
VOSMAER, C. Inwijding. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1889. 2e druk Gebonden XI + 380 p. - xB 7208 Euro 11.00
VOSMAER, C. Inwijding. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1896. 3e druk Gebonden X + 329 p. - xB 7727 Euro 10.00
VOSMAER, C. Nanno. Eene Grieksche idylle. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1894. 3e druk. Gebonden. 67 p. Vlekjes op band. Groen linnen band. xL 0432 Euro 13.50
VOSMAER, C. Over Kunst. Schetsen en Studien. Leiden, A.W. Sijthoff, 1882. Gebonden. 293 p. Rug goud gestempeld, bruin linnen band. xL 7637 Euro 35.00
VOSMAER, C. Vlugmaren. Eerste vervolg. 's-Gravenhage, Henri J. Stemberg, 1881. Ingenaaid. 280 p. Guldens-editie. xR 3958 Euro 15.00
VOSMAER, C. Vogels van diverse Pluimage. Gedichten. Leiden, A.W. Sijthoff, 1879. Oorspr. omslag 135 + III p. - xL 8322 Euro 15.00
VOSMAER, C. Vogels van diverse pluimage. Geillustreerd naar teekeningen van Ch. Rochussen. Leiden, A.W. Sijthoff, [1880]. Gebonden. 229 p. Ills. - xB 5997 Euro 16.00
VOSMAER, C. Vogels van diverse pluimage. Geillustreerd naar teekeningen van Ch. Rochussen. Leiden, A.W. Sijthoff, [ca. 1880]. Gebonden. sneden verguld 232 p. Ills. mooie band xR 0240 Euro 20.00
VOSMAER, Carel. Een en ander. Samengesteld door Nop Maas. Nijmegen, Vriendenlust, 1984. Geniet. 59 p. Vaderland-reeks 5. xB 7745 Euro 7.00
VRANKRIJKER, A.C.J. de. Een groeiende gedachte. De ontwikkeling der meningen over de sociale kwestie in de 19e eeuw in Nederland. Assen, Van Gorcum & Comp., 1959. Gebonden S.O. 158 p. Bouwstenen voor de kennis der maatschappij nr. 30. xB 8266 Euro 18.00
VREEDE, G.W. Een twintigjarige strijd. Volledige verzameling der vertoogen. 's Lands in- en uitwendigen toestand, (februarij 1848 - december 1868). Met eene inleiding. Utrecht, C. van der Post jr, 1869. Oorspr. omslag. XX + 600 p. onafgesneden. Rug omgeplakt met zwart linnen, bibliotheekstempeltje. xL 4614 Euro 25.00
VREEDE, G.W. Geschied- en Letterkundige Herinneringen, verzameld door G.W. Vreede. Eerste en Tweede stukje. Gorinchem, W. van der Wal, 1835/36. Oorspr. kartonnen omslag. VIII + 72 + 90 p. [bibliotheekstempeltje]. xL 8196 Euro 25.00
[VREEDE, G.W.]. Iets over Jacob en Wilhelm Grimm, gewezen hoogleeraren te Gottingen. Een woord gerigt aan Heeren Curatoren der Nederlandsche Hoogescholen. Te Utrecht bij N. van der Monde, 1837. Oorspr. bedrukt papieren omslag 11 p. In dit geschrift pleit Vreede ervoor, op de schandalige verdrijving van zeven hoogleraren - de Gottinger Sieben- van hun leerstoel te Gottingen te reageren met het aanbod aan Jacob en Wilhelm Grimm om hen op leerstoelen "Duitsche en Skandinavische Letteren" te benoemen. xR 2475 Euro 20.00
VREEDE, G.W. Levensbericht van Mr. Lodewijk Casper Luzac. Leiden, E.J. Brill, 1862. Ingenaaid. 78 p. Overgedrukt uit de handelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. [Rug omgeplakt]. xL 3643 Euro 15.00
VREEDE, G.W. Levensberigt van Mr. Cornelius van Marle. Leiden, 1862. Papieren omslag. 45 p. Overgedrukt uit de Handelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. xB 5781 Euro 10.00
VREEDE, Georgius Guilielmus. Specimen Historico Politicum Inaugurale de Origine Atque Incrementis Libertatis Anglorum. Lugduni Batavorum, D. du Mortier et Filium, 1831. Oorspr. omslag. 126 p. + Thesis. Proefschrift. [bibliotheekstempeltje, rugje omgeplakt]. xL 8192 Euro 25.00
VRIES, Jeronimo de. Hugo de Groot en Maria van Reigersbergen. Ten Brink & De Vries, Amsterdam, 1827. Kartonnen bedrukt omslag, gegraveerde titelpagina, onopengesneden, 234 p. - xR 4014 Euro 40.00
WAGNER, Friedrich Scenen aus Nurnbergs alter Kunstlerwelt. Nurnberg, Konrad Geiger, 1852. Or. Wrappers. 186 p. Frontispice. Mit Kupfern, gestochen vom Herausgeber und einer Musikbeilage. Mit den Bildnissen: Albrecht Durer, Adam Kraft, Peter Vischer, Veit Stoss. xL 3664 Euro 25.00
WAL, M.J. van der. De taaltheorie van Johannes Kinker. Leiden, Vakgroep Nederlandse Taal- & Letterkunde, 1977. Oorspr. omslag. 113 p. + plano bijlage. - xB 7814 Euro 10.00
WALLIS, A.S.C. In dagen van strijd. Drie delen. Rotterdam, D. Bolle, 1889. Gebonden. 276 + 290 + 366 p. Vierde opnieuw door de schrijfster herziene druk. paarse gedecoreerde linnen banden. xL 8656 Euro 40.00
WALLIS, A.S.C. In dagen van strijd. Drie delen in een band. Rijswijk, Blankwaardt & Schoonhoven, z.j. 6e herziene druk. Gebonden. 169 + 176 + 221 p. - xL 8659 Euro 20.00
WALLIS, A.S.C. Vorstengunst. Drie delen. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1884. 2e druk. Gebonden. 253 + 309 + 271 p. - xL 8658 Euro 30.00
WAP, J.J.F. Levensbericht van Derk Buddingh. Leiden, E.J. Brill, 1876. Oorspr. papieren omslag. 12 p. Overgedrukt uit levensberichten van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1875-1876. xB 7892 Euro 9.00
WARNSINCK BSZ, W.H. Lorenzo en Blanca. Romantisch gedicht, in drie Zangen. Te Amsterdam, bij S.J. Prins, 1839. Gebonden. XVI + 93 p. Vier prenten, N. Pieneman, Litho C. Hambourger Steendrukkerij van Desguirrois & Co. xL 8006 Euro 75.00
WERUMEUS BUNING, A. Menschen zooals er meer zijn. Voordrachten. Geillustreerd door L.W.R. Wenckebach. Amsterdam, J.L. Beijers, 1892. 1e druk. Gebonden. XI + 243 p. Ills. - xL 8662 Euro 25.00
WILDE, W. Voor tweehondert-vijftig jaar: I. Ao. 1650 Willem II, II. Ao. 1651 De groote vergadering. P.W. van de Weijer Utrecht 1900. Gebonden 46 + 48 p. Overgedrukt uit de Studien op Godsdienstig, Wetenschappelijk en Letterkundig gebied XXXIIIe jaargang. Deel LV. bibliotheekstempeltje. rug verkleurd. xL 4453 Euro 10.00
[WILLEMS, J.-F.]. Gedenkzuil aen J.-F. Willems toegewyd. Drukkery van C. Annoot-Braeckman, Gent, 1848. Oorspr. bedrukt omslag [achterzijde ontbreekt] Ill. 45 p. met Algemeene Lyst der Inteekenaren op het Gedenkstuk ter nagedachtenis van J.-F. Willems. xR 4227 Euro 20.00
WILLEMS, J.H.J. Bernard ter Haar 1806-1880. Predikant, Poeet, Professor. Groningen, Wolters-Noordhoff, 1969. Ingenaaid. 145 p. Ills. - xB 2403 Euro 10.00
WINKEL, J. te. Levensbericht van Dr. A. de Jager. Leiden, E.J. Brill, 1880. Or. omslag. 38 p. Overgedrukt uit de levensberichten van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden 1879-1880. xL 0903 Euro 8.00
WITKAMP P.H. en Martin Kalff. Prins Hendrik der Nederlanden. Eene Levenschets. Amsterdam, Scheltema & Holkema, 1879. Oorspr. omslag. 72 p. Met portret. Volksuitgave. xL 8052 Euro 10.00
WURFBAIN, C.L. Rede ter nagedachtenis van prof. C.B. Tilanus, gehouden bij de opening van de Algemeene Vergadering van het Genootschap ter Bevordering der Natuur-, Genees- en Heelkunde te Amsterdam op 16 september 1885. Amsterdam, 1887. Oorspr. kartonnen omslag. 63 p. Overgedrukt uit het VIe deel der Werken van het Genootschap. xB 6251 Euro 20.00
WYN, Henrik van. Historische en Letterkundige Avondstonden, ter opheldering van eenige zeden der Nederlanderen; byzonderlyk in derzelver daaglyksch en huislyk leeven; en van den stand der Nederduitsche dichtkunde, sedert de vroegste tyden, tot aan het begin der zestiende eeuwe. Te Amsterdam, by Johannes Allart, 1800. Gebonden. (V) 368, (II) 200 pp; twee delen in een band; drie gravures en een uitslaande gravure Mooie band; half buckram met gemarmerde platten en lederen rugschildje bedrukt met goud. xL 4047 Euro 120.00
YSSELSTEYN, Nicolaas Jan van. Over den invloed van de kerkelijke wetgeving der middeleeuwen of Den regtstoestand van Nederland. Leiden, Gebroeders van der Hoek, 1857. Ingenaaid. X + 106 p. Stellingen. Proefschrift 29sten april 1857 aan de Hoogeschool te Leiden. xL 8004 Euro 18.00
ZEGGELEN, W.J. van. Dichtwerken van W.J. van Zeggelen. Volledige uitgave, [met levensschets door Arnold Ising]. Rotterdam, Elsevier, [1876]. 6e druk. Ingenaaid. XVI + 312 + 290 p. [Rug met papier omgeplakt, papieren omslag gebruikssporen]. xB 8170 Euro 15.00
ZEGGELEN, W.J. van. Keur van Scherts en Luim uit onze Nederlandsche Dichters. Verzameld. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.j. vierde, vermeerderde druk. Gebonden. 256 p. + inhoud. - xL 8666 Euro 12.00
ZEGGELEN, W.J. van. Stekjes uit den vreemde. / Sprokkels. Leyden, D. Noothoven van Goor, z.j. [1861]. Gebonden. 151 + 166 p. Twee delen in een band. Op rug: Gedichten 7 - 8. [bibliotheekstempeltje]. xL 6088 Euro 10.00
ZEGGELEN, W.J. van. Vrolijke schetsen. Leyden, D. Noothoven van Goor, [1860]. 2e druk. Ingenaaid. 151 p. - xB 7402 Euro 25.00
ZUBLI, Ambrosius Justus. Nederland Verlost. Anno 1813. In drie zangen. 's-Gravenhage, H.L. Smits, 1865. Oorspr. omslag. 8 p. (Fragment van den derden zang). xL 8632 Euro 10.00
Tachtigers; Van Eeden, Verwey, Gorter, Van Deyssel.
Nederlandse literatuur Poezie en over poezie Verzamelde Werken Proost Prikkels Studies Letterkunde Vertaalde Poezie Middeleeuwen Geschiedenis Erasmus 19e eeuw Katten Toneel Kunst Biografie Typografie Klassieken Proefschriften Renaissance Boeken over Glas Sexualiteit/Erotica Vertaalde literatuur Prive-Domein/Open-Domein Paradiso Posters
Order by email, phone or mail. All books offered subject to prior sale. Cash with order. Postage at cost and banking costs are extra.
Boekglas Home Page